Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a fene van a munkaerőpiaccal?!

Mi a fene van a munkaerőpiaccal?!

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Magamról röviden: (26 Férfi)


-angolul anyanyelvi szinten tudok. Kiejtés alapján minden külföldi azt hiszi amerikai vagyok


-két hete lettem 26 éves


-szintén két hete kaptam meg az MSc diplomám a BME-ről Műszaki Menedzserként párosítva egy Villamosmérnöki BSc-vel.


Munkatapasztalatom: (amiben már nem is vagyok biztos, hogy egyáltalán annak számítják a cégek, miután egy HR-s hölgyikével való beszélgetésem során megkaptam, hogy nulla munkatapasztalatom van, mert még nem dolgoztam full-time szóval mostmár idfk)


-BSc alatt 1 év 6 hónap részmunkaidős Projekt koordinátori pozíció - heti 24-32 óra mikor hogy dolgoztam


-MSc alatt 1 év Projektmenedzseri gyakornoki pozíció egy nagynevű ismert német multinál R&D osztályon - heti 24-40 óra mikor hogy jöttek ki a zhk, vizsgák stb...


Öntevékenységi dolgaim, amiket beleírtam a CV-be:


-BSc alatt TDK-n elért 2. helyezés


-MSc 2. félévétől aktív tagja voltam az egyik nagyobb diákszervezetnek, ahol esetversenyekre készültünk, és jártunk is. Fel van tüntetve kettő esetverseny a CV-n, az egyik dobogós, a másik egy ELSŐ HELY.


IT skilljeim: VBA, Power BI, MS Word, MS PowerPoint, MS Visio, MS Project, MS Excel, JIRA


Nagyon elkeseredett vagyok és lehet kicsit nyers leszek, de mégis mi a bűbánatos faszkarika van a rohadt munkaerőpiaccal?!? Eleinte még bizakodva álltam az egészhez, de mostmár a sírás kerülget és konkrétan azon gondolkozom, hogy elmegyek Foodora futárnak és ott bassza meg magát ez az egész amiért eddig küzdöttem és tanultam.


Van nem kevés ismerősöm, akik nálam kevesebb tapasztalattal (vagyis mostmár őszintén nem tudom) vagy akár nullával, rosszabb diplomával, és rosszabb, vagy semmilyen nyelvtudással nagyon faszán találtak munkát elsőre, engem pedig be sem hívnak interjúzni.


Az idegtől lassan sírógörcsöm lesz. Ma felhívott egy HR-s egy ismert FMCG vállalattól, hogy nagyon tetszik nekik a CV-m, pont ilyen embert keresnek, de nem látják feltüntetve a német nyelvtudásom. Mondom azért mert nincs, csak angolul beszélek. Oh sajnálják, nekik olyan mesterdiplomás ember kell aki mind angolul és németül is tud kommunikálni és így egy perc után rám is tették a telefont. Hát könyörgöm, a múltkor jött velem szembe egy állás, ahová angolt, spanyolt ÉS franciát kértek. Nem jutok szóhoz.


Mielőtt megkérdezitek több mint 150 helyre jelentkeztem, motivációs levelet mindegyik helyre írtam és mindegyik pozíció junior volt.


Nagyon köszönöm, ha végigolvastad és ha valaki tudna valami tippet vagy tanácsot adni, azért rettentően hálás lennék.


tegnap 17:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%

Éppen válság(közeli) hely van a gazdaságban. Ennek az egyik első és összetéveszthetetlen jele, hogy a pályakezdők nagyon nehezen tudnak elhelyezkedni, mert kevés a pozíció és oda nyilván (értsd: minden esetben) jobb egy tapasztalattal rendelkező.


A te tapasztalatod meg minimális, így hátrányban vagy. Aki 21 évesen végzett egy BSC-t annak már van 5 év tapasztalata veled szemben és a legtöbb álláshoz bőségesen elég a BSC.

tegnap 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
39%
Túlképzett vagy. Én érettségivel csak úgy válogatok a lehetőségek között.
tegnap 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

gerillaönéletrajz.hu :)


Sok sok hasznos tanácsuk van!

tegnap 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy és lelkes, kérdező. Majd idővel rájösz, hogy kalap sz*r az egész, ami ebben az országban van.
ma 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!