Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az informatikai munkaerőpiacon...

Az informatikai munkaerőpiacon tényleg annyira rossz a helyzet most?

Figyelt kérdés

Magyarországon és Európában is?


Amerikai oldalakon olyanokat írnak, hogy most 3 év alatti tapasztalattal szinte lehetetlen elhelyezkedni és eleve sokkal magasabbak az elvárások (technológiai és soft skillek terén is), illetve a munkakörülmények is romlottak, (több a túlóra, nincs home office stb.)



ma 15:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Igen. Százszor érdemesebb valami építőipari szakmát tanulni inkább vagy klímásnak menni. A annyit tudsz keresni, mibt a szenior fejlesztők cserében a magad ura vagy és sokkak stabilabb munkád van. Írom ezt mérnökinformatikus hallgatóként, akinek a családja tele van építőipari szakikkal.
ma 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%

Ugyanolyan a helyzet, mint a COVID idoszak elott.

COVID alatt volt egy hatalmas robbanas, amikor felvettek minden balfaszt, aztan egy leepitesi hullam, amikor rajottek a cegek, hogy a minoseget nem lehet mennyiseggel potolni. Most rendben van minden, mar tobb, mint egy eve a jol megszokott lassu, stabil novekedes tapasztalhato:

[link]

ma 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon nem vagyunk cocid előtti időszakban. Igaz, hogy talán már elindult a növekedés, de még attól is messze vagyunk.
ma 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
15%
Annyiban valoban nem, hogy COVID elott sokkal kevesbe volt jellemzo a home office es remote lehetoseg, mostmar van rengeteg ilyen is. Illetve a berek nyilvan nagyot nottek azota.
ma 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Ahogy kettes írja, most jó megint a helyzet. Az elmúlt pár évben rengeteg kókler özönlötte el a szakmát, ennek szerencsére gyorsan vége lett.
ma 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%

Igen nagyon rossz sőt ha lehet még rosszabb mint 2023-ban. Tavaly még azt lehetett mondani, hogy csak azokra nincs igény akik átakarták képezni magukat valamilyen alternatív módon(okj/technikum,bootcamp,"önképzés" youtube videók alapján(értsd megnézett kb 3dbot)).


De most még azokra sem túl nagy az igény akik lediplomáztak és nem csak átrugdalták őket a vizsgákon. Én csúszás nélkül diplomáztam a BGE PSZK gazdaságinformatikus Bsc szakján + 2 évig voltam gyakornok de még így is szívok azzal, hogy kifogjak egy normális állást. Jelenleg kb semmilyen szinten nincs igény juniorokra/pályakezdőkre...

ma 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm 3 év React fejlesztői tapasztalattal (mediorként, mérnök diplomával) fél év alatt talált munkát.

A cégnél ahol én dolgozok másfél éve csak seniorokat vesznek fel, abból is főleg olyanokat, akik fel tudnak mutatni valami extrát a kötelező rublikák mellett… És most 2 hónapja teljes hiring freeze.


De ez csak 2 példa, azért irtam ki a kérdést, hogy máshol is ilyen-e a helyzet.

ma 16:31
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
Kimondottan jó a helyzet, nagy a munkaerőhiány képzett szakemberekből, jók a fizetések. Több, mint 100 000 nyitott pozíció van jelen pillanatban is csak LinkedIn-en, csak EU szinten, csak fejlesztői munkakörre szűrve, sok a megkeresés.
ma 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

"A cégnél ahol én dolgozok másfél éve csak seniorokat vesznek fel, abból is főleg olyanokat, akik fel tudnak mutatni valami extrát a kötelező rublikák mellett… És most 2 hónapja teljes hiring freeze"


Ez melyik cég?

ma 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#2: Az nem lenne nagy gond, ha csak a 3 hónapos bootcampet végzettek találnának nehezen munkát, de ha diplomás, valódi (éles projekt) tapasztalattal rendelkezők is küszködnek, az nem mondható jó helyzetnek.

Persze a 15 év+-os senioroknak általában nincs min aggódniuk, főleg ha up-to-date tartották a tudásukat.

ma 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!