Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaerőpiac home office...

A munkaerőpiac home office terén nem előre megy,hanem hátra?

Figyelt kérdés

Egyre inkább visszafele haladnak a vállalatok világszerte.


És nem csak az olyan tadicionális iparágban, mint autóipar (Elon Musk, Home office tilalma), hanem a tec szektorban is mennek vissza a középkorba:

[link]


Pedig a home office a jövő, a kényelmes munkavégzés szinonimája.

A boomerek akarnak mikromenedzserkedni.


ma 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Buhu buhu
ma 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
lószart, a fél világ ho-ban van már
ma 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

"Pedig a home office a jövő, a kényelmes munkavégzés szinonimája."


Sajnos ez nem igaz. Illetve a munkavállaló szemszögéből biztosan az, de a munkáltatóéból nem.


A COVID óta már évek teltek el, bőven van adat a home office-ról. Csökkenti a munkavállalók közötti interakciók számát és minőségét, ezáltal rontja a hatékonyságot. Röviden ennyi a lényeg.


Ha mindannyian bent vagyunk az irodában, akkor az az interakció, hogy nekem van feléd egy kérdésem, úgy néz ki hogy én odamegyek hozzád, felteszem a kérdésem, Te válaszolsz, én meg megköszönöm és visszamegyek a helyemre. Eltöltünk vele nagyjából 1-2 percet. Ha kicsit bonyolultabb kérdés akkor mondjuk 5-öt.


Ehhez képest ugyanez a helyzet home office-ban úgy néz ki, hogy én előbb megreggelizem, megsétáltatom a kutyát, berakok egy mosást, és utána elküldök neked egy emailt. Te előbb megebédelsz, gyorsan felporszívózol, leszaladsz a kisboltba és utána elolvasod. Majd egyszer csak válaszolsz valamit, amit én majd miután összeszedtem a gyerekeket az iskolából elolvasok, és ha szerencsénk van akkor az amúgy 1-2 perces interakció 1 munkanap alatt lemegy. De ha mindketten húzzuk egy kicsit az időt (okkal, vagy ok nélkül) akkor simán eltelnek vele napok is.


Na, és ezért nem fog visszajönni már soha a 100% home office. Mert munkaerő bevonzásban és megtartásban nem hoz annyit, mint amennyit a hatékonyság oldalán elvisz.

ma 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

A home office ideje már lejárt, jelenleg a beach office a menő.


Ki akar otthonról dolgozni, amikor egy tengerparti teraszról is megteheti?

ma 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

#3 Igen, a naplopók miatt szív mindenki. Ahelyett, hogy ezeket hívják csak vissza, mindenkit visszahívnak.

Én sokkal hatékonyabb vagyok otthon, mert nem zökkentenek ki a kollégák meg nem kell velük smúzolni a kávégépnél.

ma 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig igaza van #3-asnak, vannak már tanulmányok, amik egyöntetűen azt mutatják, hogy HO-ban kevésbé hatékonyan megy a munkavégzés.
ma 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!