Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti felmondás?

Próbaidő alatti felmondás?

Figyelt kérdés

Ti mondtatok már fel próbaidő alatt irodai állásban, big4 cégnél vagy nagy multinál?

Hogy fogadták? Mennyire volt kellemetlen?

Illetve mennyi időtt vett igénybe a kilépési folyamat (napok vagy órák)?

Valamint itt tartottak még titeket felmondás után amíg átadtátok a projekteket , vagy onnantól az már nem a ti dolgotok volt?



ma 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt egy pillanatig sem tarthatnak ott, nincs felmondási idő. Ha nap végén közlöd, hogy holnap már nem jövök, kötelesek elfogadni.
ma 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a próbaidőnek inkább a végét vártam mindig, mert csak olyan cégnél fogadtam el az ajánlatot, ahol tudtam, hogy ott is akarok maradni.
ma 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatti felmondás esetén még aznap megszűnik a munkaviszonyod. A felmondás közlését követően kizárólag a főnököd engedélyével maradhatsz ott az adott műszak végéig. A felmondás közlésének "órájától" függetlenül köteles vagy elszámolni a munkáltatóval (átvett eszközök, pénztárkészlet, stb.).

A munkáltató a leszámolási iratokat, valamint a munkabéred a munkaviszony megszűnése napját követő 5. munkanapig köteles biztosítani részedre. Ha nem mész be érte személyesen (nem vagy köteles!), akkor postán, igazolható módon kell a nyilvántartásában szereplő címedre kipostáznia azt.

ma 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!