Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti felmondással...

Próbaidő alatti felmondással v közös megegyezéssel járok jobban ez esetben?

Figyelt kérdés

Átadás-átvétel 1 hét. Próbaidő utolsó nspján ha beadom, akkor hivatalosan semmi keresnivalóm a munkahelyen. De akkor hogy adom át?


Vagy nem adom be próbaidő alatt, hanem közös mrgegyezéssel kitűzünk egy napot és addig megtöeténik az átadás-átvétel.


aug. 28. 00:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidőnél, AZONNAL, BÁRMIKOR, kisétálhatsz/kivághatnak. Milyen 1 hét átadás???
aug. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez tegnap is volt már.

Próbaidő utolsó napján mondtam fel, utána nagyonmax fél órában elmondtam ezt-azt a kollégáknak, leadtam a laptopot és eljöttem.

Nem a te gondod, hogy miután eljöttél, hogy szervezik meg a munkát.

aug. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt nem szükséges közös megegyezés, bármelyik fél bármikor, akár indok nélkül felmondhat.


Másnap (avagy akár aznap) már nem köteles dolgozni.

aug. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
vótmá
aug. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg ennyire nehéz végiggondolni?


Felmondtál. Azonnali hatályúnak minősül. Beszélsz a főnökkel, hogy a munköröd hogyan és kinek kell átadnod ebben az esetben. Megmondja, aszerint cselekszel. Miután végzel, mész haza.


Felmondtam azonnali hatállyal. Főnök semmit nem mondott a munkakör átadásával kapcsolatban, haragudott rám a felmondásomért. Kiválasztottam az egyik kollégámat, hogy neki fogok mindent átadni.

Leszámoltam a házipénztárban lévő pénzt, összeszedtem a céges bélyegzőket, lezártam mindent, ami az én dolgom volt, átadtam a céges kulcsokat, a pénztárban lévő pénzt, elszámoltam az étkezési jegyekkel, a részemre kiadott eszközökkel. A kolléganő lecsekkolt, aláírta, hogy mindent rendben átvett tőlem. Kb. 2-3 órába telt, majd elköszöntem és mentem tovább. Utána elmentem a céges bankhoz, leadtam az ott felvett eszközöket, céges bankkártyákat. Ezt mindet lepapírozva.


Hát valahogy így...


Ugye azt tudod, hogy jogellenesnek minősül törvény szerint az a jellegű munkaviszony megszüntetés, ahol a dolgozó nem a szabályoknak megfelelően adja át a munkakörét?


MT 84. § (4) bekezdés:

"A jogellenes munkaviszony-megszüntetés szabályait kell megfelelően alkalmazni, ha a munkavállaló munkakörét nem az előírt rendben adja át.


Köteles vagy együttműködni a munkáltatóval még ilyen esetben is!

szept. 3. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krwkco ***** válasza:

"Vagy nem adom be próbaidő alatt, hanem közös megegyezéssel kitűzünk egy napot és addig megtörténik az átadás-átvétel."

Neked is érdeked és a munkáltatónak is, hogy az átadás rendben megtörténjen.

Hogy erre miért kell egy hét, azt Te tudod. De ha tényleg ennyi idő kell rá, akkor jobb a közös megegyezés, a próbaidő lejárta előtt írásba foglalva. Beleírva a munkaviszony végét és az egyéb feltételeket.

Ha erre nem hajlik a munkáltató, akkor szóba jöhet a felmondás a próbaidő utolsó napján átadás nélkül. Aztán a munkáltató majd megoldja az átvételt, ahogy tudja. Fényképezz le mindent, amit lehet, hogy legyen bizonyítékod a dolgok meglétére.

szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!