Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti felmondásnak...

Próbaidő alatti felmondásnak van anyagi vonzata?

Figyelt kérdés

Ha felmondok próbaidő alatt, levonhatnak beosztott munkaidőért amit már nem végzek el?

A szerződésben nem szerepel semmi erről, csak annyi van hogy jogosult mindkét fél azonnali hatállyal felmondani.



júl. 22. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem gondolod komolyan... Ha pénzt szeretnél kapni a munkádért, akkor el kellene végezni. Hasonlóan, ha nem végzed el, nem fognak érte pénzt adni.
júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Amennyit ledolgoztal, annyit fognak kifizetni.

Mar ha ez a kerdes.

júl. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:
23%
A felmondás napját végig kell dolgoznod. További munkavégzési kötelezettséged nincs. A ledolgozott időt fizeti a munkáltató és nem jár neki kártérítés, mint pl. egy határozott időre szóló szerződés egyoldalú felmondása esetén. Vagy olyan kártérítés, ami akkor járna, ha valaki egy határozatlan idejű munkaviszonynál nem dolgozza le a felmondási időt. Próbaidőnél nincs ilyen.
júl. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

3

Nem, nem kell. Próbaidő alatt a felmondás azonnali hatályú.

júl. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Annyi fizetést kapsz, amennyit ledolgozol. Ha hónap feléig dolgozol akkor értelem szerűen csak a fizetés felére vagy jogosult, nem az egészre.
júl. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Munkavállaló számára alaptudás, hogy próbaidő alatt bármelyik fél felmondhat azonnal.
júl. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy csak annyit fizetnek ki, amit elvégeztem, de a kérdés arra irányult, hogy levonhatnak-e a napokért amikre ki vagyok írva, de nem fogom elvégezni a felmondás miatt. Azóta viszont még lett a válasz.
júl. 24. 09:37
 8/9 krwkco ***** válasza:

"a kérdés arra irányult, hogy levonhatnak-e a napokért amikre ki vagyok írva,"

Amire én válaszoltam egyedül a 3-as hozzászólásban. És ez a hozzászólás kapta a legalacsonyabb %-ot. :-)

júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Drága Bogár!


Ha felmondasz próbaidő alatt, akkor azonnali hatállyal megszűnik a munkaviszonyod, ezzel együtt a munkavégzési kötelezettséged is. Tehát olyan nincs, hogy te bármit is köteles lennél/lettél volna utána elvégezni, és ha ezt nem teszed, akkor sérelmet szenvedsz.


A munkáltatónak semmi joga nincs semmit levonnia a béredből (egyébként sem), mert abból csak a kötelező közterheket (amit törvény ír elő), valamint végrehajtó, bíróság által kiadott jövedelemletiltást "vonhat" le.


A ledolgozott időre járó béredet pedig köteles maradéktalanul megfizetni.

júl. 25. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!