Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tudom mit kellene tennem?...

Nem tudom mit kellene tennem? A jelenlegi munkahelyem egy igazi bolondok háza. Szeretném a történetem elmesélni, és várok minden kritikát javaslatot, mit kellene tennem.

Figyelt kérdés
Tavaly nagyon be sokaltam, tavasszal félig meddig felmondtam, majd miután a felső vezetés visszahívott, visszajöttem. Sajnos a körülmények nem javultak, sőt… Bizonyos kollégáim nem dolgoznak, így az állomány egy részén nagyobb a teher, ez májusra oda fajult, hogy az egyik srác miután 11 nap alatt 1 napot nem jött összesen (10-12 órás munkarendünk van) a terheléstől összeeset és meghalt, amit én végig néztem. Ha elmentem volna akkor valószínűleg azt mondták volna, hogy miattam halt meg mert felmondtam, így örülök, hogy maradtam mert így is nagyon ki készületem, de azt nem bírtam volna ki szerintem. Anyagi részen nagyon kevés a pénz 220-280 000 nettó havi 200-230 órára. Viszont ez a munka volt a gyerekkori álmom, mondjuk mostanában rémálom. Fogalmam sincs mit kellene lépnem, nem tudom elbírnám-e engedni, de így nem lehet élni muszáj mellette maszekolnom, hogy fent tudjam tartani magam, így viszont havi 1-2 nap szabadidőm van csak. A csapat dolgozó része szeret az jó klikk. Fogalmam sincs mit kellene tennem?

szept. 1. 19:45
A kérdező szavazást indított:
Munkahely váltás
Maradni
Nem tudom
19 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megmondani, hogy ez és ez a bajod,

kevés pénz (mennyivel lennél elégedett), túlterheltség, mit tudom én.

Kérdezd meg, hogy tudnak-e, akarnak-e ezen változtatni annak érdekében, hogy maradj, vagy felmondasz.

szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs is valid érved a maradás mellett...
szept. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Hidd el, bátraké a szerencse. Aktívan keress másik munkát párhuzamosan ezzel, nyiss más felé is, szembe kell, hogy jöjjön egy sokkal jobb.Ha jól értem muszáj bírnod addig, hogy kapj fizetést.

Ha már frusztrál és ki vagy tőle, akkor váltani kell. Van élet az eddigi melódon túl is.

szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vissza se mentem volna. Magadra vess. Egy kizsákmányoló sz@r munkahely az álommunkahelyed? Elég alacsonyra tetted a mércét.
szept. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is bolondok háza van. Egyesek dolgoznak mások helyett. Aztán úgy döntöttek, hogy rendezik a béreket. Mindenki érdeme szerint fog kapni. Hát az is annyit kapott, aki semmit sem csinált.


Ekkor mondtam meg a főnökömnek négyszemközt, hogy tegnapig voltam hülye. Innentől kezdve nem vagyok hajlandó senki helyett dolgozni, ő is kap fizetést valamiért. Hát azt a valamit csinálja meg ő. Azt is elmondtam, még az sem érdekel, ha soha nem kapok jutalmat többet, és nyugodtan kirúghat, ha akar, mert amit itthagyok, azt amúgy sem sajnálnám.


Azóta később megyek melóba, mint szoktam, korábban megyek haza, mint szoktam, és az ebédidőmet is bőven kihasználom, még olvasok is alatta, nem pedig bedobálom a számba a kaját és lenyelem. A stresszes időknek vége.

Ennek már 2 éve.

szept. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szard le a mostani helyet, kezdj el állást keresni. Ha találsz valamit akkor azonnal lépj, ha nem akkor irány külföld. A "leszarást" úgy értem, hogy ne stresszelj, ne hajtsd magad, csináld meg a dologd, amennyit tudsz, de csak a saját feladataid. Ha most fenygetőznek, hogy kirúgnak, akkor sem veszítesz semmit.
szept. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként amikor visszahívtak, akkor kihasználtad az alkupozíciódat, és magasabb bért kértél, vagy ugyanazokkal a feltételekkel vállaltad megint a szart, mint amit megelégeltél, és amiért eljöttél onnan?

Mert akkor nagy balek voltál.

szept. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"majd miután a felső vezetés visszahívott, visszajöttem"

Erre a rémálom helyre minimum a duplája fizetésért mentem volna vissza. Kivéve persze, ha valaki mazochista, és élvezi a napi 12 órás intenzív terhelést...

szept. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!