Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Feladtam, hogy irodai munkát...

Feladtam, hogy irodai munkát találjak, mostanában még visszajelzéseket se kaptam. Nyitottam volna a nagyobb kereskedelmi láncok felé pl. lidl, tesco, auchan, mömax, de egyik oldalán sincs helyben nyitott pozíció, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

aug. 22. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Nem is ertem miert akartal irodai munkas lenni kepzettseg nelkul...
aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Talán mert abban van tapasztalatom, évekig dolgoztam irodában, végzettségem is van, diploma, okj, de egyszerűen most nem találok új állást, ezért gondolkodom, hogy mit csinálhatnék.
aug. 22. 13:03
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
nálunk tapasztalat nélkül dolgoznak betanított irodai munkások. Többségnek egy email elküldése is gondot okoz. Nem is értem, hogy ennyire inkompetens embereket miért veszik fel hozzánk.
aug. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

A nagyobb kereskedelmi láncok általában fejvadász cégekkel keresnek irodai dolgozókat. Ismeretség nélkül kisebb cégekhez könnyebb bekerülni, mert nagyobb eséllyel jut döntéshozó elé az álláspályázat.

Ritka az, hogy olyan vállalkozásnak kelti fel valaki a figyelmét, aki épp nem hirdet pozíciót.

Mi múlt hónapban 2 adminisztrátort vettünk fel, bővítés miatt és mivel nem szerettünk volna fizetni fejvadász cégnek, vagy állásportálnak, Facebookon adtunk fel hirdetést, álláskereső csoportokban - a korábbi, bevált gyakorlatunk alapján. Három nap alatt megtaláltuk a megfelelő személyeket.

Munkáltatói szemmel ezeket a csoportokat tudom javasolni (az érintett városnév és az "állás" szóra keresve) és az álláskeresők számára ingyenes állásportálokat, mert azokon keresztül a fejvadász cégek adatbázisába lehet bekerülni.

Mivel sokan jelentkeznek adminisztrációs munkára, az önélatrajzokban kiemelt szerepet kaptak az olyan részletek, mint a korábbi munkahelyen viselt felelősségek (pl. bank, vagy számlázó program kezelése) és az olyan kompetenciák, mint a crm rendszerek, vagy ügyviteli szoftverek ismerete.

A cégre szabott motivációs levél pedig nagyon ritka melléklet, így az is sokat segít a kiválasztásban.

aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4

Nem irodait néztem a kerskedelmi láncoknál, itt vidéken szerintem olyan nem igen van, hanem árufeltöltő, kasszás, ügyfélszolgálatit.

Ismerem a face csoportokat

2-nek tagja vagyok, eddig semmi, de azért köszi.

A munkaügyin gondolkodom még, hogy visszaregisztrálok, és megérdeklődöm, van-e mostanság valami közmunka lehetőség.

aug. 22. 17:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a démoni kör ebben, hogy ilyen képzettséggel bolt nem akar felvenni embert. Csak "alacsonyabb" képességű embereket, legalábbis a boltvezetők agyjárása alapján. Ez azóta így működik, amióta világ a világ. Pedig én gyengébb szakmával jártam így 14 évvel ezelőtt.
aug. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Odáig még el sem jutottam, hogy beadjam a pályázatom, úgy néz ki helyben ritkán van nyitott pozíció, vagy a nyár miatt a diákokat részesítették előnyben, körbe nézek újra. Neked végül hogy sikerült elhelyezkedned?
szept. 2. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!