Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire legyen részletes egy...

Mennyire legyen részletes egy önéletrajz?

Figyelt kérdés
Felsoroltam a korábbi munkahelyeimet a betöltött pozíciókkal, a tanulmányokat és a nyelvtudást. A korábban betöltött pozícióknál szükséges például tovább részletezni, hogy mik voltak a főbb feladataim?

#feladat #önéletrajz #betöltött pozíció
jún. 18. 19:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném azzal, hogy gyakornoki pozícióra jelentkeznék pénzügyi területen, és a korábbi munkatapasztalatok közül semmi sem releváns.
jún. 18. 19:35
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Csak ami releváns, azt kell részletezni.
jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor csak soroljam fel a korábbi (nem releváns) munkahelyeket és a tanulmányokat az ellátott feladatok részletezése nélkül?
jún. 18. 19:54
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Ja, de azért gondolkodj el rajta, hátha mégis lehet valami relevancia. Bármilyen kis hasonlóság a pénzüggyel már megteszi.
jún. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Attól függ, ha kellően tartalmas életed volt, akkor életed végén lesz vagy 600 oldal.
jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát éppen ez az. Jelenleg 3 oldal, ha feltüntetek mindent ahol legalább egy évig dolgoztam, és feltüntetem az összes államilag elismert képesítést, végzettséget. Az egyes pozíciókhoz 4-4 sort írtam összefoglalva a legfontosabb feladatokat. Ezek közül van ami evidens, és van ami a területet nem ismerők számára azért informatív. Nem tudom eldönteni, hogy ez így túlzó-e. Viszont szelektálni sem igazán tudom mi alapján kellene.


A megpályázott gyakornoki pozícióhoz viszont egyik sem kapcsolódik. Ha kizárólag a szakmailag releváns dolgokat írnám be, akkor a képzésen kívül -aminek a befejezéséhez gyakorlati helyet keresek- nem nagyon lenne más ami említésre méltó.

jún. 18. 23:28
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Én fel szoktam sorolni a főbb feladataimat az egyes munkahelyeken, igen. Abból látják, hogy mivel foglalkoztam eddig. Ami szerintem nem lényegtelen.

De nem folyó szöveggel, hanem csak vázlatosan, felsorolás szerűen. Így is csak 1-1,5 oldal az önéletrajzom mindennel együtt. Szerintem még áttekinthető, nem terjengős.

jún. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BeefEater ***** válasza:
59%

Korábbi munkahelyek kellenek, rövid leírással, hogy mit csináltál. Az utolsó lehet egy kicsit részletesebb, úgy is mindenki arra fog fókuszálni, de azért az egész 2 oldalba férjen bele (ha csak nem vagy szupersztár a szakmádban).

Érdemes az elejére felsorolás szinten odaérni, hogy mikhez értesz (csak releváns dolgokat írj), hogy felkeltsd a figyelmüket.

jún. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vázlatpontosan - akár csak szavakkal vagy akár rövid mondatokkal.
jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!