Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Részletes önéletrajz?

Részletes önéletrajz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Részletes önéletrajz írásában lenne pár kérdésem. Fogalmazás szerűen, vagy pontokba szedve írjam? Attól lesz részletes, hogy születésemtől kezdve minden intézmény benne van, és minden komolyabb, említésre méltó esemény? Vagy ugyanúgy csak a tulajdonságaimat és a végzettségemet írjam le, csak kifejtve?
2022. jún. 24. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól lesz részletes, hogy beleírod x pozícióban milyen feladataid voltak
2022. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Pontokba szedve írd, sokkal áttekinthetőbb, rendezettebb. Nincs türelmük a HR-eseknek regényt olvasni.
2022. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha így kérdezed, gyanítom még nincs munkatapasztalatod.


Javaslom egy CV template hasnzálatát, mondjuk az europass.comot vagy ilyesmit.


De ami kell:


Név

Telefonszám

Emailcím

Esetleg egy igazolványkép szerű kép egy kellemes beállításból (lehetőleg ingben)


Tanulmányaim:

2019-2022 Egyetem neve, elvégzett (vagy végzés alatt álló szak neve

2015-2019 Középiskola neve


(azaz a legfrissebb van legfelül és lefelé megüynk vissza az időben)

Középiskola egyébként nem kell, csak ha nincs munkatapasztalatod, akkor az a rész kimarad és emiatt túl rövid lesz a CV, ezért pályakezdők belevehetik a középiskolát is.


Munkatapasztalataim:

ugyanígy időrendben visszafelé a cégek nevei és a pozíciók nevei. Alattuk pár szóban, hogy miket cisnáltál. Pl


2021 június - 2022 február OTP Bank Kft. - Ügyfél koordinátor

ügyfelek tájékoztatása, hívások kezelése, adatok rögzítése


Nyelvek:

Angol B2

Francia B1


(olyan nyelvet ne írj be, amin ténylegesen képtelen lennél beszélgetni vagy egy pár bekezdéses szöveget értelmezni! Az "érdekel a japán" nem célravezető)


Egyéb képességek

SAP rendszer ismerete

asszertív kommunikációs készségek

jó csapatjátékos


(Ide jöhetnek az ilyen általános "mik tesznek téged hasznos munkatárssá" típusú készségek. Konkrét rendszerek vagy eszközök ismeretével jól lehet villogni, meg jelzés, hoy tudsz és szeretsz csoportban dolgozni, ilyesmi. Mondjuk túl nagyot nem érdemes hazudni azért!)


Hobbi:

úszás

írás

gitározás


Hobbit elsősorban kezdőknek érdemes odaírni, hogy azzal is legyen valami a papíron, de ha van valami olyan hobbid ami egyedivé tesz vagy pl versenyszinten művelsz és tényleg része a személyiségednek, akkor azt akár később is érdemes feltüntetni. A zenehallgatás, olvasás, barátokkal időtöltés nem jó, ennyire azért ne akarjuk kitölteni azt az üresen maradt részt:D A "bebszunk a haverokkal" sem épp túl professzionális:D



Deeee ismétlem, ezt ne egy Word fájlban dobd össze így ahogy én írtam. Keress egy előre megformázott doksit vagy egy ingyenes honlapot ami pontokba szedi (én pl az Europass-t szeretem, van aki szerint oldschool, de ha nem valami divatmajom HR-est kapsz ki, akkor teljesen megfelel a célra).

2022. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Idő közben átrakták, de mindegy. Rendőrségi képzésre kell, nem munkához.
2022. jún. 24. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:
A lényegen nem változtat.
2022. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Részletes önéletrajz lényege, hogy a munkatapasztalatodat részletezed, nem életrajzi könyvet adsz ki.
2022. jún. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy én szeretem azt ha az illető kontextusba helyezi a tulajdonságait, nem csak szavakat dobál egymás mögé.


Lásd "jó csapatjátékos"... oké és mitől az? Ha nem is önéletrajzban de kisebb bemutatkozásban, kísérőlevélben kitérhet rá, hogy XY projekten 15 fős csapatban a ezt és azt csinálta, akkor hihetőbb a dolog.


Ugyanez a hobbi, szerintem ha csak felsorolja hogy pislogok meg nézek az olyan semmilyen. De ha van valami kifejezetten érdekes hobbi, arról lehet a munkával kapcsolatos kontextusban írni.

2022. jún. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7es, nem rossz gondolat, ugyanakkor ha a recruiterben semmilyen kérdés nem fogalmazódik meg, semmilyen igény a kifejtésre, akkor kisebb az igény is az interjúra. Ha viszont nincs minden teljesen ott, akkor van mit kérdezniük, van miről beszélned neked is. Az tök tré amikor csak elismétled amit már leírtál egyszer és beadtál nekik.
2022. jún. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Egy sorban kifejted attól még el tudsz róla tartalmasabban beszélgetni az interjún, ha esetleg feljön a téma.


Viszont ha le sem írod, vagy csak semmitmondó címszavakban írod, akkor meg az égvilágon semmilyen kérdés nem fog megfogalmazódni a másik félben.

2022. jún. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!