Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha olyan helyre jelentkeznék,...

Ha olyan helyre jelentkeznék, ahol nincs meghirdetve pozíció, mit írjak a levélben, mit szokás?

Figyelt kérdés
júl. 17. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Hogy küldöd a CV-t hátha felkelti az érdeklődésüket. De amúgy ilyen esetben kb úgyse fognak felhívni.
júl. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Minek jelentkezel olyan helyre ahol nincs felvétel? Nem a kommunizmusban élünk hogy fűt-fát felvesznek, hanem 2024-ben ahol a cégeknél meg van a létszámkeret és a fizetésekre szánt büdzsé. A kutyát nem fog érdekelni a jelentkezésed és tartogatni se fogják az önéletrajzodat, mikor beesik több száz jelentkező egy új álláshirdetésre.
júl. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Ez abszolút szektorfüggő.

Én már több állást is kaptam úgy, hogy "csak úgy" elküldtem az önéletrajzom olyan cégeknek, ahol szívesen dolgoztam volna. Igaz, én mindig kisvállalkozásokhoz jelentkeztem, ott tapasztalatom szerint elég gyakori, hogy már gondolkoznak bővítésen, de nem hirdetik még meg az állást. Nagy cégeknél tényleg ritkább az ilyen.

Ismerőseim közül is nem egy állást szereztek már így. Sok állást betöltenek még azelőtt, hogy meghirdetnék. Persze, sokszor ismeretségi alapon, de ha jókor esik be az önéletrajzod, neked is lehet szerencséd. Persze, nem szabad sokat várni ezektől, és elkeseredni, ha nem jön össze.

júl. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És mit írsz ilyenkor, harmadik válaszoló?
júl. 17. 11:39
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataid
júl. 17. 11:40
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Hogy ilyen és ilyen végzettséggel és tapasztalatokkal a környéken munkalehetőséget keresek.
júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%
Legfőképpen semmit. Ha nincs meghirdetve akkor nem is kell nekik. A 3as által leírt haveri alapos dolog kb. irreleváns. Kis lutri cégeknél előfordulhat, de nem általános.
júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
85%

Én ezt írnám:


"Tisztelt Címzett,


levelem célja, hogy szeretném kifejezni cégük iránti érdeklődésem, nyitott pozíció reményében.

Mellékletben küldeném az önéletrajzomat.


Amennyiben felkeltette érdeklődésüket, kérem, keressenek elérhetőségeim egyikén."

júl. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget!
júl. 19. 03:10
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#2,7 Mit veszít, ha megpróbálja? Miért ne lehetne?


#8 Ez egész jó megfogalmazás, kicsit átszövegezve felhasználnám engedelmeddel, pillanatnyilag én is állást keresek. Én is arra gondoltam, hogy az önéletrajzokat (Hu-Eng) és calami hasonló kísérőlevelet kinyomtatok pár példányban, aztán nyakamba veszem a várost, elmegyek azokhoz a cégekhez, ahol szívesen dolgoznék, és beadom a HR-re személyesen.

Vagy kidobják, vagy nem. Vagy lesz belőle munka, vagy nem. De legalább a hirdetést megelőztem.

júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!