Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki egyedül él, nincsen párja...

Aki egyedül él, nincsen párja az hogyan tud kijönni a pénzéből?

Figyelt kérdés
300/350 nettó átlag fizetés, 150 felett az albik, minden drága..

aug. 8. 12:02
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
29-es a szoftverfejleszto egyáltalán?
aug. 9. 19:59
 32/37 anonim válasza:
73%
Nagyon nem így terveztem az életem, de egyetemről családi okok miatt kiestem az utolsó előtti félévben. Nappali nem jöhet szóba mert nem tudnék azon az egyetemen mellette dolgozni mert nincs diák vagy részmunka a településen. A levelező verziója meg minden hónap első komplett hete lent az egyetemen. Szóval ez mellett szintén nem lehet dolgozni. 300at keresek 3 műszakban. Csak az albi 120+rezsi meg kb 50-80 kaja. Nyílván akcióktól függ. Nem tudok szakmát tanulni az új rendszerben mert a munkáltató nem partner benne és kellene pénz, hogy legalább tanév közben meg legyek és szezon munkázzak nyáron. Szóval vissza fogok költözni 1-2 évre a szüleimhez. És kb 28 évesen kitanulok valami szakmát.
aug. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
74%

#28 Most tudok olyan 400-at félre tenni havonta. Egy mai lakás ebből is 9 év alatt lenne meg. Amikor a lakásomat vettem, akkor még nem volt ilyen jó a keresetem. Mellesleg lerí rólad, hogy pénzügyi analfabéta vagy, aki fél a hiteltől, pedig ésszel felvéve a megfelelő hitelt nagyonis jó pénzügyi döntés. Csak ugye a sok idióta túl szokta magát vállalni vacak hitelből és aztán belefullad.


A #29-et nem én írtam.

aug. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
78%
Igen, pl. nemrég volt olyan helyzet, hogy 6 százalékos lakáshitelkamatoknál volt 10 százalekos állampapír, ami várhatóan meg tovább ment 20 köré (végül 19,1% lett), megérte annyi hitelt felvenni, amennyit csak tudtál, még akkor is ha megvolt az önerő. Vagy aki most benne ül ilyen fix 4 százalékos hitelekben, azoknak is megéri kihúzni a hiteltörlesztést, ameddig lehet, a pénzt meg befektetni addig.
aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. A lakáshitelem 3,8%-os, az autólízingem 5%-os. Tudnám végtörleszteni mindkettőt, de hülye lennék, mikor egy mezei állampapírra is legalább 7% kamatot kapok.
aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

hát akik egyedül 150ért vesznek ki albit, azok nem ilyen 300/350et keresnek...

Én egyedülállóként nettó 700-at keresek, az albim csak 130 ezer (Budán) + rezsi. Kb. 350 ezret teszek félre. Ennek egy része vésztartalékba megy, egy része nyugdíjra és nagyrésze lakásra. 350-ből teljesen kényelmesen kijövök.

aug. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Aki egyedül él, és félre akar rakni akkor az szobat bérel, vagy otthon lakik, vagy egyébb.

Plusz sporol ahol tud, pl nem rendel kaját.

aug. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!