Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tervezek fel költözni Budapest...

Tervezek fel költözni Budapestre Egyedül mennyi pénzből lehet meg élni?lakás rezsivel mindennel 150 ezer lenne

Figyelt kérdés

júl. 16. 23:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem 350 a minimum. Ha tömegközlekedsz, nincs költséges hobbid, nem akarsz megtakarítani, stb. Csak "megélni".
júl. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Én nettó 800k-t keresek a párom 630k-t, abból kényelmesen kijövünk ketten (habár van saját hitel és tehermentes lakás).


Én azt mondom hogy nettó 700k körül már kényelmes életet lehet élni.

júl. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Attol fugg mennyit koltez, van akinek 1millio is keves van aki meg 300 bol is eleldegel
júl. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
A helyesírási szótár olcsó, a többire meg havi nettó 400 körüli összeg elég tud lenni.
júl. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem alacsony rezsivel (albérlet nélkül) 120-E körül van a havi kiadásom jó étkezéssel együtt és így ezentúl sokat költök magamra, de picit rá kéne számolni.
júl. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

280 ezer az alap megélhetésre elég, ha ebben a lakhatást 150-nek vesszük.


Viszont értelmetlen Budapestre azért költözni, hogy vegetálj. Ha nem tudsz legalább havi fél millát megtakarítani, akkor feleslegesen laksz a túlárazott Budapesten. Vegetálni bárhol lehet, vidéken viszont legalább jobb a levegő.🤷‍♂️

júl. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira egyértelmű, hogy kérdező egyetemre tanulni vagy dolgozni költözne fel Budapestre, esetleg mindkettő. Fiatalok gyakran bérelnek csak szobát mondjuk, vagy lakótársakkal együtt laknak, esetleg koli.


Ha egy normális felnőtt életet szeretnél, és egyedül élni egy élhető albérletben akkor azért az is befolyásolja még, hogy milyen lokációt szeretnél, hol fogsz dolgozni és mennyit vagy hajlandó ingázni ezért cserébe. A friss statisztika szerint újabban a budapesti albérletek átlagára elérte a kb 250 ezer forintot. Lehet találni 150 és 200 ezer forint között élhető albikat ha ügyes az ember (rezsi nélkül), de 150 alatt én már nem nagyon gondolkoznék, főleg hogy jön az iskolakezdés, és ilyenkor az egyetemisták mindig megtolják a piacot...


Egyébként a lakhatást leszámítva, túlságosan nagy eltérések nincsenek szerintem a főváros és vidék között költségekben. Sokszor amikor vidéken járok, a helyi Coop, CBA és stb üzletek szerintem drágábbak mint a Lidl, Aldi. A tömegközlekedés szerintem kifejezetten olcsó Budapesten. Szóval az alap megélhetés 150 albérlet, 150 kaja+rezsi, nettó 300 ezer ft.


Viszont a szolgáltatások drágák. Fodrász, konditerem, programok, és akkor az utóbbi időben elszállt éttermek, bárok, strandok és fürdők stb árait ne is említsük.


Ha nem nyomorogni akarsz, akkor egy nettó fél millió alatt nehézkes ma már szerintem élni Budapesten. Meg lehet élni, csak nem biztonságosan. Bármikor jöhet nagyobb kiadás, vagy orvoshoz kell menned. Ez mind pénz sajnos.

júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Albi pénzen felül nekem 200 de inkább 250 ezer kellene minimum.
júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy nettó 350-400 kell a fent említett lakbér+rezsi mellé. Én 400 nettóból kijövök és én is hasonló összegért bérelek. Ha magadra főzöl több napra(nem rendelsz,nem jársz étterembe) és olcsó hobbijaid vannak(haverokkal focizol pl.), akkor megoldható.
júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj egyedül albérletbe, keress lakótársat vagy költözz te be valki(k)hez és bérelj csak szobát. Az albérlet iszonyú drága Bp-en, főleg a fizetésekhez képest.

Szerintem úgy érdemes számolni, hogy a lakhatás költségei és minden kötelező költség + legalább egy mindenkori minimálbérnyi vagy inkább garantált bérminimumi lóvé elegendő a viszonylag normális, de spórolós élethez.

Szóval ha az elbérlet 150 ezer, a kötelező költségek (rezsi, közös költség, utazás, biztosítás stb.) 50 ezret tesznek ki, akkor ez 200 ezer és ezekhez add hozzá a mindenkori minimálbért, ami jelenleg 177 ezer vagy ha kicsit jobb szinten akarsz lenni, akkor a garantált bérminimumot ami most 216 ezer ft.

Szóval szerintem min. 370-400 közötti fizu szükséges a spórolós élethez, ha már kicsit jobban akarsz élni, akkor pedig 400-450 ezer.

júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!