Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki egyedül él, nincsen párja...

Aki egyedül él, nincsen párja az hogyan tud kijönni a pénzéből?

Figyelt kérdés
300/350 nettó átlag fizetés, 150 felett az albik, minden drága..

aug. 8. 12:02
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
28%
10. Majd amikor lelép! Na akkor 0 marad. :(
aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
92%
150 alatt is van albérlet és aki 300 at keres tuti nem fog ennyit kiadni rá.
aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
64%

"5-ös, honnan veszed, hogy az átlag 428-at keres?"

Onnan, hogy ennyi az átlagbér a KSH szerint.


"Nem a fizetési átlagokra gondolok, hanem hogy a többség mennyit kap."

Oké, a mediánérték nettó 358 ezer, azaz az emberek FELE legalább ennyit vagy többet keres.


"A legtöbb ismerősöm nekem 300-at vagy kevesebbet keres"

Nekem meg a legtöbb ismerősöm ettől bőven többet keres. Na? Hasonló a hasonlónak örül - mindenki ugyanolyan emberekkel veszi körül magát, mint ő maga.


"vajon aki gazdagabb az ennyire unatkozik, hogy gyakorikérdésezik?"

Én pl. itthonról dolgozok külföldre programozóként. Amíg megy egy build vagy teszt, kikapcsolódásképp simán írogatok ide.

És amúgy nem vagyok gazdag, csak az átlagtól jobban élek.

aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
65%

Úgy hogy külföldre költöztem.


30/f

aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
61%
A ksh szerinti átlagbér köszönőviszonyban sem szokott lenni a valósággal, a medián inkább, de az is torzít, hiszen a nagyvárosokban koncentrálódik a lakosság, ahol több a munkalehetőség és magasabbak a fizetések, de az ország nagy része vidék, ahol viszont pont az ellenkezője van. Így jön ki a medián. Amúgy a lakhatási költségek, legfőképp az albérlet és ingatlan árak teljesen elszálltak, és sajnos ez a tendencia csak romlani fig, hiszen ahol van szabad terület oda rögtön luxus lakópark épül :/ Azt hinnénk azért mert van rá kereslet, ami egyrészt nem igaz, másrészt ezeket 90%ban a külföldiek veszik -nekik nem drága
aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
71%

Amit te "luxus lakóparknak" nevezel, azok csupán mai, modern lakások. Tudod, ki veszi őket? A CSOKos gyerekgyártók. Mert ők még tudnak új lakást venni, hiszen a CSOK-kal ugyanott vannak, mint korábban a CSOK nélkül, mivel a CSOK mindössze két dologra volt jó: 1. fölverni az ingatlanárakat, hogy aki kiszorul a CSOK-ból, az nem tud lakást venni 2. Pénzt talicskázni a kúrmány építésipari cégeibe


Ha meg a külfödi vesz lakást, az azért, hogy kiadja, márpedig akkor van rá kereslet.

aug. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
43%
16 felpontoztalak
aug. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

7-es... Persze, elhiszem, hogy vannak jópáran, akik megkeresik a 800-at, de valahogy tényleg több itt az 1 millió körül kereső ember, mint aki nettó 300-at kap.


13-as...


Ha a KSH-s átlagbért nézzük az még így is nagyon alacsony, pedig azt eléggé felhúzza a felső 10 százalék..



"Hasonló a hasonlónak örül - mindenki ugyanolyan emberekkel veszi körül magát, mint ő maga." ... Hmm, nem. Én nem annyit keresek, mint az ismerőseim, én egyéni vállakozó vagyok. Te mivel foglalkozol?


6-os, és hogy lett saját lakásod? Öröklés vagy éveken át tartó spórolás és hitel?

aug. 8. 16:16
 19/37 anonim ***** válasza:
67%

"Hmm, nem. Én nem annyit keresek, mint az ismerőseim, én egyéni vállakozó vagyok. Te mivel foglalkozol?"

Szintén egyéni vállalkozó vagyok. Külföldre dolgozok. Havi kb 1,1 millió a nettóm.

aug. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Szép, azt megkérdezhetem, hogy milyen tevékenységgel?

(egyébként szerintem igazságtalanság az alkalmazottakat/alkalmazotti béreket a vállalkozókhoz viszonyítani, teljesen más kategória vagyunk)

aug. 8. 16:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!