Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten az IT szférában a...

Budapesten az IT szférában a helyi nagynevű és színvonalas egyetemek mellett mennyire van esély bejutni egy vállalathoz vidéki egyetemi diplomával?

Figyelt kérdés

jún. 29. 22:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%

9#

Elég paraszt a cégetek, már ne haragudj.


Én ugyan nem IT-ben mozgok,hanem járműfejlesztésen,mérnöki területen, de nálunk sokkal rugalmasabb a vállalat és sokkal kevésbé diszkriminatív.


Pl 1-2 féléve van hátra az egyetemből,de amúgy jó jelölt.Felszokták venni határozott szerződéssel, ha megvan a diploma, meg jól dolgozik, megy neki a határozatlan.

De, lakhely szerinti diszkrimináció sincs.Megtudja oldani,hogy heti 1x ott dolgozik?Meg, akkor jöhet.


2024-ben a lakhely szerinti diszkrimináció nonszensz.

Plusz, azért a budapesti juniorok többsége is albiban lakik és nem mamahotelban.

Ha meg nem jönne ki albiban a fizetéséből, akkor sz_rul fizettek.Nem versenyképes a bérszínvonalatok.

jún. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
63%

Jaj, milyen sokan írtak, akkor érintem ezeket.


#5

Igen, van benne szivatás, de pont ezért lesz jobb szakember összességében, aki elvégzi a BME-t. Ha van az oktatónak egy "arc faktor" módosítója, ami miatt simán ad 1-2 jeggyel rosszabbat, akkor neked annyival jobban kell megtanulnod. Vagyis nem lesz opció kettesre menni, hanem inkább 3-asra, 4-esre kell menni.

Ennek lesz a végeredménye a magasabb tudással rendelkező mérnök.


Persze nem azt mondom, hogy lehetetlen jó mérnökként elvégezni valamit mondjuk a SZTE-n, de átlagokat nézve ez figyelhető meg.


A ridegséget szakmaiságnak hívják. Az oktatónak nem feladata, hogy az ivó cimborád legyen vagy az anyukád.


Győrbe pont nem járt ismerősöm, de kétlem, hogy ez lenne a helyzet. A SZTE és DE esetében pl. tudom, hogy nem igaz.

Akkor már elmondom a DE-s story-mat is. Haverral együtt kezdtük a BME-t, de ő első félév után átment DE-re. Nem ment neki nagyon nehezen a képzés, első félév végén 4-esei, 5-ösei voltak csak, viszont nem akart ennyit tanulni, ezért ment át. Később mondta el, hogy a rákövetkező 3 félévben semmit nem kellett tanulnia, a BME-n leadott első féléves anyag az ottani következő 3 félévet is lefedte és tanulás nélkül volt 5-ös végig.


#6

Elméletben lehetne, de tudom, hogy abban az esetben nem ez volt a helyzet.

Másrészt meg, azért nem lehet össze-visszaváltoztatgatni a sorrendet. A tárgyak valamilyen szinten egymásra épülnek.


#8

Nem. Ténylegesen lassabban haladnak, kevesebb anyagot adnak le.

Egyébként, mivel ennyire ostoba vagy, hogy Pestről beszélsz. Én vidéki vagyok, szóval ez pont ostobaság volt felvetni. Nem is Bp. a legközelebbi egyetemváros hozzám.


#9

Ez elég hülyeség. Egyrészt, a fejlesztők többsége pont, hogy ki szokott költözni agglomerációba és nem Bp-en lakik.

Másrészt, honnan tudod, hogy hol lakik? Az én cv-mben ilyen infó nincs.


Amúgy onnan lehet tudni, hogy szar helyen dolgozol, hogy az albérletért való sírás az egy létező jelenség. Ha korrekt, nem kimagasló, korrekt fizetést adtok, akkor ilyen nincs, mert a mérnöki béreknek az albérlet árak a töredékei még Bp-en is.

Egy korrekt junior 900k bruttót elkér, ami 600k nettó. Ma simán lehet 200k-ért albérletet szerezni. Az átlag albérlet ár is 250k.


Ilyen csöves cégnek én pl. nem is dolgoznék. Normális bért se tudtok adni. :D

júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Általában a cégeket nem érdekli, hol szerezted a papírt. Én amikor végeztem a pannon egyetemen az Üzemmérnök-informatikus Bprof alapszakon szinte mindenhol az interjú és teszt teljesítményemet nézték nem azt milyen típusú diplomám van és, hogy hol végeztem a szakot.
júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
48%

#13

Szerintem a kérdés nem erre vonatkozott és én is ezért beszéltem inkább képzésekről.

Itt nyilván nem arra kell elsősorban gondolni, hogy van egy specifikus karaktersorozat a CV-dben, ami miatt felvesznek vagy nem vesznek fel, hanem arról, hogy milyen tudásbeli különbség alakul vagy alakulhatott ki azok között, akik más egyetemekre jártak.

Pl. ha gyengébb a képzés és mindig két hallgató ugyanannyi effort-ot tett bele, akkor is már más tudásuk lesz a képzés végén.

júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
76%
BME-VIKen végeztem. Senkit nem érdekel, de tényleg senkit.
júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
28%
#15 honnan tudod, hogy erdekel-e valakit? Tegyuk fel jelentkezel valahova, a HR-es kislany megnezi a CV-det meg egy masik emberet, aki videki egyetemen vegzett es ez alapjan kivalasztja a tiedet, akkor errol te hogy szerzel tudomast? Mindig megkerdezed, hogy erdekli-e oket hol vegeztel es erre mindig azt mondjak, hogy nem?
júl. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
"es ez alapjan kivalasztja a tiedet" háát, szerintem ez nagyon munkahelye válogatja, mert ha ez tényleg így lenne pályakezdőként szerintem mehetnék majd a mekibe dolgozni :), hiába tanulok és jó vagyok egy választott területben pl.: IT-n belül
júl. 3. 16:28
 18/27 anonim ***** válasza:
69%

Igy van, a kivalasztasi folyamatot munkahelye valogatja, de sokszor meg ugyanazon cegnel sincs standardizalva, kulonbozo csapatok kulonbozo modon valogatnak.

Arra probalok rajonni, hogy 15-os honnan tudja, hogy sehol senkit nem erdekel, hol vegzett.

júl. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
ő lehet csak egy kiégett BME-s 😔
júl. 3. 18:11
 20/27 anonim ***** válasza:
40%
Csak sejtem, mivel sokszor megjegyzik milyen jó tapasztalataim vannak, de érdekes módon azt sose teszik jóvá hogy summa cum laudéval végeztem az egyetemen, pedig az is ott van a CV-ben. Volt már olyan tökösebb HR-es aki kinyílvánította, hogy őt nem érdekli a diplomám.
júl. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!