Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten az IT szférában a...

Budapesten az IT szférában a helyi nagynevű és színvonalas egyetemek mellett mennyire van esély bejutni egy vállalathoz vidéki egyetemi diplomával?

Figyelt kérdés

jún. 29. 22:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Simán. A tudás többet számít.
jún. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
30%
Igen, a tudás számít. Mi is az alapján döntünk, hogy a kérdésekre hogyan tud válaszolni a jelentkező, pl. amikor leírja a CV-be, hogy volt köze a git-hez, akkor jó lenne, ha nem egyetlen egy command-ot használt volna.
jún. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%

Simán.

Mellesleg, az olyan vidéki egyetemek, mint a győri, debreceni,szegedi simán felveszi a versenyt a budapestiekkel.

Utóbbi kettő tudományegyetem.

jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
32%

#3

"Mellesleg, az olyan vidéki egyetemek, mint a győri, debreceni,szegedi simán felveszi a versenyt a budapestiekkel."

Nem. Az a baj, hogy ez egyáltalán nem igaz.

Amikor még a BME-re jártam, akkor láttam a kezemben SZTE-s képzésről ZH-t. Azt tanulták 5. félévben, amit mi már első félévben le tudtunk.


Sajnos egyetemek között hatalmas különbségek alakultak ki. Itt inkább arról van szó, hogy nem az egyetemi képzés kell ahhoz, hogy valaki junior legyen. Az egyetemi képzés majd senior szint környékén lesz hasznos.

jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%

4#


A BME az indokolatlan szívatásokról szól, kiskirály oktatókkal.

Én anno voltam ott nyílt napon is.Maga az egyetem hangulata, az intézményt bemutatók is olyan ridegek voltak, mint egy jégcsap.



Egy Győrben végzett programtervező informatikus nem rosszabb, mint egy BME-n végzett

jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
#4 nem lehet, hogy eltérő sorrendben szerepelnek dolgok a tanmenetben, és ők meg mást tanultak korábban, amit ti később?
jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
8%
kezdőként legfőképpen sehogy. IT-ben a diploma semmit se ér. Ha nincs mellette tapasztalat akkor nem lesz egyszerű dolgod...
jún. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
6 Biztos is hogy de. De sokkal menőbben hangzik azt írni, hogy eLsŐbEn vEtTüK aMiT őK öTöDiKbEn. Ja, csak amit ők elsőben azt lehet ti harmadikban. Hidd el, attól, hogy oda 280 ponttal be lehet jutni, ugyanúgy vannak ott is tárgyak, amik bőven megszórják a népet. De nyilván aki Pestről ki se tette a picsáját, az szerint minden, ami nem Pest, az szar.
jún. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
48%

Sok a hozzászóló között a teljesen agyhalott aki megrekedt a 2010-es években amikor egy érettségi is elég volt az elhelyezkedéshez amennyiben le tudtál írni 10 sor kódot. 2024-re változott annyit a piac, hogy a cégeknek bőven van lehetősége válogatni a pályakezdők közül.


Beérkezik hozzánk 300-500 önéletrajz 1-1 junior pozícióra, amiből kedvünk szerint mazsolázhatunk. Nagyjából így néz ki a kiválasztási folyamat: rendelkezik releváns IT egyetemi diplomával + rendelkezik legalább 1 éves gyakornoki / diákmunka tapasztalattal + rendelkezik angol nyelvvizsgával (min középfok, preferáltan felsőfok) + budapesti lakos.


A több száz jelentkezőből általában mindig akad 3-4 aki megfelel ezeknek a kritériumoknak, őket behívjuk interjúzni és általában mindig sikerül ebből a szűk csoportból megfelelő tudásút találni.


Minket az nem érdekel, hogy ki mennyire tartja magát okosnak papír nélkül vagy angolból perfektnek, nem fogunk egyesével végiginterjúztatni 500 embert. A papír arra való, hogy a tudásodat alátámaszd, az interjú pedig arra, hogy a papír mellett lemérjük, hogy alkalmas-e a jelölt a pozíció betöltéséhez. Harmadrészt juniorként vidékieket sem szívesen foglalkoztatunk, mert utána jön a sírás, hogy teljes home office kell vagy nagyobb fizetésemelés, mert magas az albérleti díj ésatöbbi. Köszi de ilyenre sincs szükségünk.


Szóval mint írtam az álomvilágban élőknek csak a tudás számít és előtted a lehetőségek tárháza, a valóságban pedig elég erősen megy a jelentkezők papír / végzettség alapú előszűrése és helység alapú diszkriminációja junior pozíciók esetén még ha ez nyíltan ki nincs is kimondva, de kövezzetek meg nyugodtan.

jún. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%
Attól, mert valaki Pesten végzett egyetemet, simán végezhette levelező képzésen és akkor nem kell albérlet ár. Ugyanakkor szegedi is lehet olyan anyagi helyzetben, hogy meg tudjon fizetni egy pesti albérletet. Nemcsak az pénzes, aki Pesten végzett.
jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!