Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri a tanári pályán maradni...

Megéri a tanári pályán maradni, ha csak a fizetés motivál?

Figyelt kérdés

Az első hónap után úgy éreztem, hogy ez nem nekem való, de mégis maradtam, és már több éve tanítok. Ebben a tanévben már szinte minden nap gyomorgörccsel és szorongva mentem be dolgozni, mert úgy érzem, hogy nem tudok bánni a gyerekekkel, és nem úgy megy a tanítás, ahogy szeretném. A kollégáim nagyon aranyosak, de alig látom őket, mert másfél órát utazom oda-vissza naponta, és amint tudok, indulok haza, hogy emberi időben hazaérjek, így nem tudok közösségi életet élni velük úgy, ahogy szeretnék.

Most már azt érzem, hogy csak a fizetés tart ott, és a félelem, hogy milyen más munkalehetőséget kapnék, ha otthagynám az egészet. Viszont úgy gondolom, hogy még egy tanévet nem tudok így végigcsinálni, mert abba belebetegszem. Szeretnék egy olyan munkát, ahova nem szorongva járok be. Szerintetek megéri lehúznom még egy tanévet, vagy váltsak, ahogy tudok?



jún. 27. 17:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A 10-es remélem nem magyar nyelvtan tanár volt...
jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%
11: Nem bmeg, illemtanár!
jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

Azért azon jót mosolyogtam, hogy csak a pénz motivál tanárként. Épp nem arról híres ez a pálya.

A készségtantárgy az általában nagyon hálátlan, senki nem veszi komolyan. Ha maradsz, azt tanácsolom, hogy te se tedd. Legyél laza, beszélgess sokat a gyerekekkel, adj nekik jó jegyet, akkor szeretni fognak.

Középiskola esetleg nem jöhet szóba? Más korosztály, bár ott más problémák lesznek, de én pl. általánosban nem tudnék tanítani.

De ha gyomorideggel mész be dolgozni, azt ne tedd, mert hosszú távon rámegy az egészséged. A gyerekeknek sem jó egy frusztrált pedagógus.

jún. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
18%

Most nem azért, de aki nem bírja a gyerekeket, az minek megy tanárnak? Sokkal jobban kéne szűrni, hogy kit engednek tanítani, hogy az ilyenek, mint te, eleve be se kerülhessenek a rendszerbe.


Add be a CV-d sok helyre, és ahonnan visszajeleznek, menj el oda dokgozni.

jún. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
11, mert diktáltam a szöveget, meg van benne pár elírás? :) valamibe persze bele kellett kötnöd…
jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a fizetés motivál, akkor a lehető legrosszabb választás a tanári pálya.
jún. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
56%
Szar fizu miatt ne tedd tönkre az idegeidet. Mai kölkök olyanok mint a szüleik, elkkanászodott kis mocskok!
jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!