Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri itthon maradni, ha...

Megéri itthon maradni, ha sokat keresek és euróban kapom a fizetésem?

Figyelt kérdés
Nem annyira értek a gazdasághoz, de itthon házat venni jóval olcsóbb és budapesten még viszonylag nyugatiasan is élek/élhetek. Viszont biztos van amit nem látok/értek, így ha esetleg tudtok véleményt adni akkor azokat szívesen meghallgatom.

2022. szept. 11. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
1%
Akkor is megéri itthon maradni, ha nem annyira sokat keresel euróban, mivel az még mindig több, mint a hazai bérek, ellenben a hazai megélhetés/lakhatás olcsóbb, mint kint.
2022. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Hogyha családot tervezel szerintem jobbak a nyugati országok, mert jobb az egészségügy, oktatás.
2022. szept. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Akkor is megéri itthon maradni, ha nem annyira sokat keresel euróban, mivel az még mindig több, mint a hazai bérek"


Hogy a turoba jelentheted ki, hogy az meg mindig tobb mint a hazai berek, ha egyszer nem hatarozod meg a konkret osszeget?? :D


"ellenben a hazai megélhetés/lakhatás olcsóbb, mint kint."


Hol "kint"?

2022. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kerdezo, konkretan mennyit keresel, tavmunka? Milyen idozonaban kell dolgoznod? Mennyi adot fizetsz? Van-e barmi kotodesed az orszaghoz, vagy csak az arakat (sem) nezed?
2022. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem zavar a közeg, akkor megéri.
2022. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

Sokat gondolkodtunk, beszéltünk ezzel a feleségemmel aki ráadásul külföldi, tehát magyarul nem beszél, 3 másik nyelven meg igen, és a barátaimmal.

Magasan képzett, külföldön tanult pénzügyi szakember vagyok, nem dolgoztam még nyugaton, de hasonló tapasztalatú és végzettségű haverjaim látva nekem sem lenne gond normális munkát kapni. Budapesten még bőven van szakmai fejlődési lehetőségem.


Számomra egyelőre a mérleg arra billen, hogy jó itthon. Valószínű máshol is jó lenne és könnyebb lenne, de azért, hogy 12-es iPhone helyett előrendeljek egy 14-est, meg hogy lecseréljem az 5 éves roombámat egy újra nem akarok teljesen elszigetelődni mindentől.

2022. szept. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Én amit rühellek itthon, az az általános légkör, illetve az irány, amerre tartunk. Szóval hacsak nem kötnek ide pl. szoros családi kapcsolatok, amiket sajnálnál évi 2-3 találkán kívül a virtuális térre redukálni, szerintem menj.
2022. szept. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Mit jelent hogy sokat keresel? Valakinek 1000 euro is sok valakinek 3000 is kevés.


Mit jelent neked a külföld? Nem mindegy hogy Ausztria, Spanyolország vagy éppen Dániáról beszélünk.


Én személy szerint Hollandiába mondjuk szívesen élnék mé akkor is ha arányaiban kevesebből kell megélnem, mert más a légkör.

2022. szept. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10%
En is kulfoldre dolgozom be, atlag havi 4000 EUR koruli bevetelem volt iden. Igy nekem tokeletes itthon, nem jonnek ki jobban anyagilag nyugaton.
2022. szept. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Menj, mert ez az ország lassan csődbe megy nemcsak anyagilagyde morálisan is.
2022. szept. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!