Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri a tanári pályán maradni...

Megéri a tanári pályán maradni, ha csak a fizetés motivál?

Figyelt kérdés

Az első hónap után úgy éreztem, hogy ez nem nekem való, de mégis maradtam, és már több éve tanítok. Ebben a tanévben már szinte minden nap gyomorgörccsel és szorongva mentem be dolgozni, mert úgy érzem, hogy nem tudok bánni a gyerekekkel, és nem úgy megy a tanítás, ahogy szeretném. A kollégáim nagyon aranyosak, de alig látom őket, mert másfél órát utazom oda-vissza naponta, és amint tudok, indulok haza, hogy emberi időben hazaérjek, így nem tudok közösségi életet élni velük úgy, ahogy szeretnék.

Most már azt érzem, hogy csak a fizetés tart ott, és a félelem, hogy milyen más munkalehetőséget kapnék, ha otthagynám az egészet. Viszont úgy gondolom, hogy még egy tanévet nem tudok így végigcsinálni, mert abba belebetegszem. Szeretnék egy olyan munkát, ahova nem szorongva járok be. Szerintetek megéri lehúznom még egy tanévet, vagy váltsak, ahogy tudok?



jún. 27. 17:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%

"Szerintetek megéri lehúznom még egy tanévet, vagy váltsak, ahogy tudok?"


Jobban jársz ha maradsz, úgysem fogsz kelleni sehova tanárként. Másfelől ha pár gyerek miatt szorongva jársz be dolgozni akkor egy valódi munkahelyen (pl: feketekőszénbányában vagy egy hőerőműben) idegösszeroppanást kapnál, inkább keress fel egy pszichológust.

jún. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg tanár hagyta ott a pályát. El tudsz helyezkedni, vannak helyek ahova direkt pályaelhagyó tanárokat várnak. Kezdj el nézelődni, aztán ha megvan dobbants.
jún. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%

Semmiképp ne maradj. Én is megéltem ezt, és nagyon örülök, hogy váltottam végül, én azóta magánban tanítok kizárólag, és azóta nincs stressz, és sokkal jobban is szeretem. Pénz is korrekt.

Ha olyan a szakod, és van hely a lakásodban, ahol tudod fogadni a diákokat, akkor én mindenképp ajánlom a magántanítást (sőt, van aki csak online tanít), ha nincs ilyen opció, akkor keresgélj valami adminisztratív körben. Ha arra sincs lehetőség, akkor vállalj el bármit, majd közben tanulj ki valami szakmát és válts.

jún. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű suli? Esetleg ha átmennél másikba? Lehet hogy közelebb is lenne és lehet hogy más összetételűek az osztályok.
jún. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Általános iskola. Azt mondják, hogy egy jó suli a többihez képest. A tanári részről biztosan így van, viszont a gyerekek annyira elvették a kedvemet már, hogy nem szeretnék másik suliba menni, hanem valami teljesen mást csinálni.
jún. 27. 18:50
 6/17 anonim ***** válasza:
Milyen szakjaid vannak?
jún. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Sok a c tipus az osztalyban?
jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6-os: Sajnos készségtárgyak.


7-es: Nem, nem ilyen jellegű probléma, inkább az ellentéte, elkényeztetett gyerekek.

jún. 27. 20:24
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha rajzos vagy, menj grafikusnak, ha tesis, edzőnek. Ha ének, akkor idk
jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Dehogy. Én az első év után ott hagytam. Nekem anyago szorongásom volt, meg néha én is szorongtam az órák előtt mert úgy éreztem nem elég a készülés - pedig magyon sokat készültem…
jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!