Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Budapesten tanulok egyeteme...

Ha Budapesten tanulok egyetemen, érdemes diplomázás után Pesten maradni? Mert oké, hogy itt magasak a fizetések, de hogy fogok saját lakást venni?

Figyelt kérdés
Vidéken 15 millióért kapnék családi házat. Lehet hogy el se tudnék helyezkedni, de ha elmennék egy gyártósorra, még mindig hamarabb összejönne egy saját lakásra való, mint ha pesten dolgoznék és ott akarnék lakást venni.

2021. jún. 16. 17:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Hát logikusan... érdemes azért diplomázni, hogy majd az olcsó vidéki házadban örökké egy gyártósoron dolgozz mert az van közel?
2021. jún. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Az a vicc, hogy nekem a családom tudott adni 15 millió forintot a diplomázásom környékén saját lakásra, de még én is úgy döntöttem, hogy egyelőre kihagyom Pestet és nem ott fogok élni. (Rengeteg régi barátom, ismerősöm él Pesten és bár nem ott tanultam, de sokat járok fel, ismerem a várost és "hívnak" a barátaim is, hogy mikor megyek már Pestre élni.)


Inkább vettem fel még hozzá 5 millió lakáshitelt és pár éve 20 millióból vettem egy király lakást a nagy egyetemvárosban, ahová jártam. A pályakezdő fizetések Pest és vidék között nem olyan jelentősek és ami különbség van, azt is elviszi a Pesten drágább megélhetés. Most az a tervem, hogy a hitelt kifizetem max pár év alatt, a szakmámban tapasztalatot szerzek, aztán majd elgondolkozom, hogy 5 év szakmai tapasztalattal és 20-25 millió ft önerővel (ami a mostani lakásom akkori ára lesz) talán megéri-e már Pestre költözni. De még lehet így sem, majd meglátom.


28/F

2021. jún. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
54%

Erősen függ a diplomadtól, még az ambícióitól és a tudásodtól.


Utóbbi kettőről te sem vagy nagy véleménnyel úgy látom.


Ha valami műszaki tudásod van akkor vidéken vannak a nagyobb lehetőségek, mert ott az ipar.

Ha média menedzser leszel, akkor Budapest, de akkor a gyártósor is opció.

A többinél még vegyes.

Nyelvtudással hogy állsz?

2021. jún. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Beszélek nyelveket. De pont hogy nem akarom Pestet, mert saját házat akarok. Nekem a saját tulajdonú lakás sokkal többet ér, mint a karrier
2021. jún. 16. 17:44
 5/29 A kérdező kommentje:
Meg ugye családi ház kell. Nem elégszek meg pesti panellal
2021. jún. 16. 17:45
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

Akkor mi a kérdés? A szakmádat még mindig nem írtad le, tehát gondolom nem olyan, amivel hamar jól lehet keresni. (IT, mérnök, építőipar, stb).


Ha saját házat akarsz, akkor nem maradsz Pesten. A normális házak 100-150 millió ft körül vannak. Ha a pároddal mindketten keresnétek 500-500 ezret és még mellé felvennétek a családtámogatási lehetőségeket, akkor talán el lehetne gondolkoznod pesti házon, de még akkor is csak égbekiáltóan nagy hitelt felvéve tudnátok, ami pedig nagyon veszélyes és értelmetlen.

2021. jún. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem csak ilyen egyszerű. Az élet nem kizárólag az anyagiakról szól.

Ha évfolyamtársaddal van komoly párkapcsolatod, akkor úgyis úgy döntötök, hogy maradtok Pesten. Ha a szerelmed a falusi iskola tanítónénije, akkor a faluban fogtok letelepedni. Ha özvegy édesapádnak szüksége van rád, és olyan a viszonyotok, akkor az ő közelében leszel... Az, hogy hol mennyibe kerül micsoda, az nem a legfontosabb kérdés.

2021. jún. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakma? Én pl. távmunkában dolgozom, így bárhol élhetek, ahol van internet, munkától függetlenül.
2021. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

És ha el is helyezkednék Pesten, akkor hol lakjak? Albérletben? Albérletben lakni megalázó.

Egyébkent most is albérletben vagyok, mert nem volt kollégium. De utólag azt mondom jobb lett volna ha otthon maradok, elmegyek valami okj-es és az egyetem költségei helyett inkább gyűjtöttem volna a saját lakásra..


Közgazdásznak tanulok.

2021. jún. 16. 18:38
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nézd azt, hogy Budapesten több esélyed van magasabb fizetést elérni.


Innentől meg ugyanott vagy, ha fizeted az albérletet mintha otthon laknál vidéken. Ugyanannyid marad zsebben.


Azt meg sosem értettem, ha valakinek élete egyetlen célja és értelme csak a "lakás". Értem én, fontos meg minden, de van ezer más dolog is ami számít.


Többek között az, hogy Budapestről minden elérhető, sokkal több rendezvény, látnivaló van, sokkal nagyobb az "élet". Nyilván ha valakinek ez nem kell akkor ő nem fog fent lenni.


De én speciel annak sem látnám értelmét, hogy lakom otthon vidéken egy házban "oszt" ennyi az életem.

2021. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!