Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora kereset az ami miatt...

Mekkora kereset az ami miatt már inkább megéri itthon maradni, mivel annyi pénzzel nagyon kimagoslóan jól lehet már élni? (2021-es kereseteket alapul véve)

Figyelt kérdés

Ez az utolsó félévem és már jelenleg is dolgozok, egy éve levelezőre is átjöttem, hogy legyen rá több időm. Jelenleg ~500ezret keresek havonta, kényelmesen legtöbbször itthonról dolgozom és párommal bérlünk egy lakást budapesten.

Nem szeretnék panaszkodni hiszen tudom jól, hogy mi már így is jobban élünk, mint az ország túlnyomó többsége, egyszerűen csak szegényebb/átlagos családban nőttem fel és nekem már ez az 500ezer is borzasztóan sok pénz.

Azonban ha már van lehetőségem, akkor szeretném azt kihasználni maximálisan és már kapásból érzem azt, hogy itthonra jó az az 500ezer, de utazni felkapottabb helyre elég kevéske és mivel nem nagyon voltam külföldön szeretnék egyszer minden népszerűbb országot bejárni. Meg ennyi pénz HA nem történik semmi rossz akkor sok, viszont ha menni kell fogorvos vagy valami lenne az autómmal (még nincs mondjuk jogsim) vagy kellene valamit szereltetni saját lakásban, akkor elég kevés lenne.


Tehát egy szónak is száz a vége... Szerintetek mennyiért lenne érdemes itthon maradnom?



2022. nov. 11. 23:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Menj. El.

Költözzetek.

Még bármikor visszajöhettek.


Ha esetleg euroban kapnad a fizetésedet, akkor megérné itthon maradni. (Nem magyarországi bért, nem magyar forintban.)


Ha csak azt nézed, hogy "oké, Hollandiában 3* többet keresek, de 3* többet is költők", akkor is ezerszer jobban megéri kimenni.


Tegyük fel, 100 egység pénzt keresel, de 90 egységet kell költened. Csak 10 egységed marad elrakni befektetni.

Viszont kint 300 egységet keresel, de 90*3=270-et kell költened. De így is 30 egység marad, ami 3* több mint itthon, így 3* gyorsabban tudsz itthon pl lakást venni.


Ha kb. kéne mondanom egy fizetést, akkor az 1 millió forint/fő körül húzódna.

Habár nekem még az se lenne elég, hogy itt tartson.

2022. nov. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Barátnőd nem dolgozik? Két fizetésből azért könnyebb lenne, mint nettó 500 ezer/2fő. Amúgy én programozóként nem aggódnék, mert pár év múlva a nettó milliót fogod súrolni. Abból már jól lehet élni itthon is.


Azt megkérdezhetem, hogy most diákként foglalkoztatnak és 25 év alatt kapsz ennyit?

2022. nov. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Bárhol élsz, a lényeg, hogy helyben (!) a lehető legmagasabb jövedelmi percentilisbe ess. Helyi szinten az árszínvonal, beleértve a lakhatást az átlagjövedelemnél valamivel kisebb szinthez igazodik. Lehet, hogy a te tudásod itthon az átlagjövedelem 2x-eséhez juttat, miközben kint keresel háromszor ennyit, de az az ottani átlagjövedelmet kicsivel haladja meg - hiszen a tudásod ott nem ritka. Ebben az esetben itthon magasabb életszínvonalat, megtakarítási hányadot valósíthatsz meg, mint külföldön.
2022. nov. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Alapvetően azt fontos tudni, hogy nem a fizetés mennyisége a lényeg, hanem hogy mit tudsz belőle venni. Pl New Yorkban hiába keres valaki havonta nettó 5000 dollárt, ha csak a lakás bérleti díja kb 3500 dollár egy oké helyen egy pici lakásért. Ugyanebből a bérleti díjból itthon Penthouse-t bérelsz Budapesten medencével.


Amik még drágábbak külföldön, azok a szolgáltatások, mint étterem, kocsma, koncert, mozi stb stb.

Megint csak amerikai példa, egy gyorsétteremben 15-20$ ból kajálsz meg, itthon abba majdnem belefér 3x menü.


Ha pusztán megélhetésre vagy kíváncsi akkor nézz rá lakásárakra ahol szívesen élnél, és nézd meg hogy azon a területen mennyit keresnek az emberek az adott poziban és vesd össze a magyar opcióval % osan.

Egyébként infós fizuból 2-3 év és bőven meg tudod venni amit meg szeretnél.

2022. nov. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3%
Teljesen folosleges kulfoldre koltozni. Viszont erdemes par ev mulva contractorkent amcsi vagy brit cegeknek dolgozni, emellett Romaniaban intezni bejelentett lakcimet, igy az adozas joval kedvezobb lesz. En napi 600 GBP-t szamlazok ki durvan 3 ora valos munkara. Igy, hogy a romanoknal lakom papiron, marad havi 4 M Ft tisztan, itthoni adozassal jo esetben 3,1-3,2 M lenne a havi nettom. Az IT-n kivuli nyomort pedig probald meg mihamarabb elfelejteni, ne a mentos, villanyszerelo, kukabuvar vagy hasonlo kokany fizeteseket vedd alapul.
2022. nov. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Ja felesleges, nyilván, csak a pénz a lényeg. Az, hogy a közmorál a béka segge alatt van, totál el van cigányosodva már az ország minden része, autóval közlekedve sem vagy biztonságban, mert folyamatosan az agresszív, büntetőfékező majmokra kell figyelni, az, hogy egy kis energiaár-emeléstől konkrétan bezár az egész ország, az nem számít. Meg ha balesetet szenvedsz vagy rádjön egy szívroham, az a hülye "IT-n kívüli" mentős meg majd fél nap múlva ér ki, az is mindegy. Meg az sem számít, hogy már a közvilágítás lekapcsolását pedzegetik folyamatosan.


Az IT-s értékteremtő királyok nyilván egytől-egyig luxuspalotákban élnek és Rolls-Royce-szal járnak mindenhova, a hagyományos cégek mind dőlnek be, tele van velük az összes címlap, mert kivétel nélkül minden IT-st felvesznek contractornak 4-5 milliókért, véletlenül sincs egy-egy contractori pozícióra egy rakás jelentkező Indiából, akik mindenkinek aláígérnek.

A villanyszerelők is mind koldusbotra jutottak, mert nyilván az okos magyar tartalékolja és befekteti a pénzét, senkit nem láttam még, aki elb*szta volna az államtól kapott ingyen millióit valami szomszédnakmutogatós, rongyrázó f*szságra, meg nyilván senki nem újít fel manapság lakást, ha kell, ha nem, a médiában sem volt még soha ilyenről szó.

2022. nov. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
A férjem a 2.5 szeresét kereste, mint te és akkor az enyémet még nem adtuk hozzá. 1 éve jöttünk el és nem lett volna az a pénz, amiért maradunk. A környezet, a közhangulat, az értékrend, az egész egy rakás szar. Nem csak a pénz van a világon, de mondjuk az is sokszorosa nagyjából bárhol máshol, mint ott. A gyerekeinknek meg végképp jobb oktatást, stabilabb gazdasági rendszert és elfogadóbb jövőt szeretnénk, mint amit ott kaphattak volna. Röhejesen rossz, és sajnálom azokat, akik nem tehetik meg, hogy otthagyják a süllyedő hajót.
2022. nov. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

"nagyon kimagoslóan jól"


Azért ez elég erős jelző, én arra mondom, hogy nagyon kimagaslóan jól él akinek több nagyértékű ingatlana van, luxusautói, luxusórái stb... ilyen életmódot alkalmazottként soha, de még egyéni vállalkozóként sem fogsz élni - ehhez saját sikeres cég alapítása szükséges + komoly befektetések + adózási szabályok ismerete, kiskapuk kihasználása (off-shore) stb...


Én kettős állampolgár vagyok magyar-olasz de Magyarországon nevelkedtem, viszont van saját ingatlanom Dél-Olaszországban és Magyarországon is, Cloud Engineerként (IT egy részterülete) dolgozom egy svájci cégnél remote munkavégzéssel, 4700 CHF a jövedelmem egy hónapban + bónuszok, ezzel számomra teljesen megfelelő életszínvonalon tudok élni. Tavasztól őszig Magyarországon tartózkodom mert olcsó, télen pedig Olaszországban mert jó idő van. Én nem költöznék semmi pénzért gazdagabb országba pl. Német, Anglia vagy Svéd, mert nem szimpatikus az emberek mentalitása.

2022. nov. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!


#2

Dolgozik a párom is, ő 310-et keres. Már nem diákként dolgozok és 25 alatti vagyok, szóval ez dob azért a fizetésemen.


#4

Köszönöm, mindenképp utána nézek! Mondjuk ez egy probléma nálam, hogy nem nagyon van szimpatikus ország ahol laknék (persze nem is voltam külföldön sokat). Számomra Spanyolország lenne a legjobb, de ott nincs kettős állampolgárság és nem egy akkora IT fellegvár, mint Anglia vagy Hollandia (legalábbis ahogy utána olvastam ez jött le). Tényleg csak szeretném az életemet a lehető legjobban élni és ha ez külföldön annyival jobb lenne, akkor bevállalom a költözést, csak infósként itthon is jól lehet keresni és ezért tettem fel a kérdésemet. Meg nincs gazdag családtagom/barátom, fogalmam sincs tényleg, hogy mekkora kereset ér fel nyugati szinthez itthon.


#7

Szerencsére jó kis buborékban élek és rengeteg normális barátom van hasonló értékrenddel meg a családom is viszonylag elfogadóbb és nyitotabb gondolkozású. Persze azért tapasztalom, hogy mi történik körülöttem meg olvasok híreket, de hogy ezen kívül szerencsére nem érint. Jaj meg azt kihagytam, hogy a II. kerületben lakunk, tehát elég jó környéken.

Igen, ez aggaszt engem is nagyon. Szeretném majd a gyerekeimnek a legjobbat és itthon azt vagy úgy tudom megadni nekik, ha bekerülnek top sulikba vagy magán suliba íratom őket (már ha egyáltalán van ilyen) viszont ez rengeteg pénz lenne és lehet infósként se jönne ki. Gazdaságilag azért vagyok viszonylag nyugodt, mert ha itthon maradnék akkor szeretnék külföldi cégnek dolgozni és így nem forintban keresnék. Mondjuk ez lehet nem jönne sosem össze, meg egy állam csőd ugyab úgy fájna. A szociális háló is aggaszt itthon és nem tudom, hogy hogyan lehetne sok orvosolni ezt még jó keresetből sem.

Ti hova költöztetek, ha szabad kérdeznem? Köszönöm mégegyszer a válaszodat és további sikeres éveket kívánok nektek kint!:)

2022. nov. 12. 12:39
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Nyugat-Európa egy okádék hely IT bérek kapcsán ha költözni akarsz akkor USA vagy Kanada egyébként úgy jársz jobban ha Magyarországról tolod külföldre


II. kerület jó hely ott nem igen érzékelni a társadalmi problémákat Magyarországon. Azért Budán van jópár erősebb gimnázium. Egy Németországba költözés visszaesés lenne életszínvonalban, ha Magyarországról tudsz dolgozni külföldi cégnek Mid/Senior poziban.

2022. nov. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!