Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitől mondják hogy az adófizet...

Mitől mondják hogy az adófizetők tartanak el bizonyos szférákat?

Figyelt kérdés
Ez a megállapítás a rendszerváltás óta maximum természetesen a politikusokra érvényes ,ah szűken vesszük, de olyan helyen ahol tényleges magas szintű szakmai munka folyik kutatások, stb pl egy hivatalban, oda miért gondolná ezt bárki, vagy bárki azt, hogy ingyen él ott bármelyik dolgozó is?
máj. 3. 09:00
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
10 Analóg példa volt. A hivatalban is szolgáltatást veszel
máj. 3. 09:41
 12/36 anonim ***** válasza:
44%
Csak épp nem fizetek érte.
máj. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
76%
Csak szólok barátom, hogy abból az adóból, amit befizetek, fizetik a hivatali dolgozókat. Lásd a költségvetési törvényt.
máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
13 barátom a hivatalnak vannak bevételeim lásd költségvetési törvény :D
máj. 3. 09:48
 15/36 anonim ***** válasza:
73%

14, denagyonhülyevagy.

Igen, a bevétele az adó és a járulék, illeték. Amit mi fizetünk,ergo ebből tartják el a hivatali dolgozókat.

máj. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
15 tehát elismered, hogy van bevétele a hivatalnak, aham értem. :) Tehát bevételt termel.
máj. 3. 09:53
 17/36 anonim ***** válasza:
82%

16, nem. Nem a hivatal termeli a bevételt. Ha bérbeadja az önkormányzat egy irodáját, akkor termel bevételt. Ha az önkormányzatnak van saját tuljdonú cége, mondjuk ingatlankezelésre, akkor termelhet bevételt.

Az adó, illeték, járulék nem a hivatal bevétele, azzal nem gazdálkodhat.

máj. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
17 én pont most gondoltam, hogy a válaszokat kéne jelenteni :D Te komolyan gondolod, h még egy sajtburgert is kinéznél a számból, mert te tartasz el?
máj. 3. 09:59
 19/36 A kérdező kommentje:
18 igen nem gazdálkodhat, de bevétel ember, tehát megtermelte az összeget? A pénztáros sem gazdálkodik a kassza összegével, csak beszedi.
máj. 3. 10:00
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

20, oké, önkorm, adóosztály.

Ügyfelem gazdálkodik, bevétele van, én beadom a hipa-bevallását, ő befizeti.

Adóosztályos Mancika ránéz, pipa, ennyi.

Mit termelt Manci? Semmit. A tevékenységétől teljesen független az összeg.

máj. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!