Bge pénzügy és számvitel?
Bge-re szeretnék majd jelentkezni pénzügy és számvitel szakra, viszont engem a számviteli része rohadtul nem érdekel,a pénzügy része (tőzsde,befektetések,üzleti dolgok)ez érdekel engem nagyon.
Az a baj hogy rengeteg helyen hallotam hogy a Bge-en a pénzügy katasztrófa.
A Corvinusra pedig sajnos nem fognak felvenni max fizetősre de azt meg inkább mellőzném.
Az lenne a kérdésem,hogy ìgy is jelöljem meg a Bge pénzügy és számviteli szakot vagy inkább gazdálkodás és menedzsmentet jelöljek és majd mesteren a pénzügyet?
Nagyon kétségbe vagyok esve,minden hasznos tanácsot szívesen fogadnék.
Sok dolog miatt lehet bántani szegény jobb sorst megélt BGE-t, de aki pont a pénzügy képzés miatt bántja, annak simán nem számít a véleménye. A Corvinus cirkejerk-re nem kell adni, ugyan olyan kelet-európai mucsai szar, mint minden más itthon, egyedül a CEU ért valamit, azzal meg tudjuk mit tettek.
A számvitel mindennek az alapja, túlzás nélkül olyan mint a szorzótábla, csak akkor tudsz majd egy vállalatot értékelni, ha érzed két pénzügyi beszámoló között a nüánsznyi különbségeket is.
Gazdmenre semmiképp se menj, főleg, ha lenne gyomrod ilyen fiatalon egy olyan száraz képzéshez, mint a pénzügy és számvitel.
A BGE jó választás lesz alapképzésre, meg fogod tanulni a szakma lapjait, csak ragadd meg a lehetőségeket. Menj erasmusra, lépj be szakkoliba, és dolgozz olyan hamar, amint lehet.
Rossz forrásokból tájékozódsz. A Corvinuson tanulók/tanítók mindig is túlértékelték magukat, talán kisebb lesz az arcuk így, hogy a NER megszállta őket.
A számvitel elengedhetetlen egy pénzügyesnek, ha nem szereted nézegetni a számokat, akkor tényleg felejtsd el. Nem kell könyvelőként dolgozni, de azért 3,5 évbe nehogy már ne férjen bele egy alap számviteli tudás. Olyan, mintha a tetővel akarnád kezdeni a házépítést.
Tudom hogy a számvitel is kell még is fogom csinálni.
A kérdésem inkább az hogy Bge-en ugyanúgy adják le pénzügyi oktatást mint mondjuk egy Corvinuson?
Ez nagyon tanár függő inkább, mint hogy egyetem.
De a könyvek adottak, jobban úgyis egyetem után fogsz beletanulni a dolgokba.
Az, hogy nem ért a számvitelhez, az nem jelenti azt, hogy nem volna megfelelő részére a szakma.
Ha van affinitás és kedve a tanulásához, az már jó alap.
Senki sem úgy születik, hogy "ért a számvitelhez".
:D
A számviteli része nélkül nem fogod tudni csinálni a pénzügyi részét.
:D
A Számviteli rész lenne a jogi / joggyakorlati része, mivel vannak szankciók elég rendesen, de akár börtön is mivel bűncselekmény is elkövethető ilyen téren...
Szerinted ki fog téged komolyanvenni pénzügyi területen onnantól, hogy ezt így kijelented?
:D
"top presztizs"
KPMG-nél a lelked is kitapossák, főleg ha már gyakornokként kerülsz oda. :D
Az összes ilyen nagyvállalat-multi újoncként jó döntésnek tűnik, meg elsőre még dopping is egy ilyen környezet, aztán rájössz pár hónap után mikor elvész a folyamatos terhelés, hanem csak öntik rád a melót, hogy mekkora szívás
sokkal jobb, egy kisebb cégnél befutni
KPMG, BDO, Bosch, ezek nagyon lélekölő helyek, ismerek olyat, aki teljesen otthagyta az egész pályát, mert elment a kedve pár év alatt az egésztől.
Kis irodában sokkal nagyobb megbecsülést kapsz, és ha a szakmai vezetőd / mentor a kis létszám miatt, jobban át tudja adni a gyakorlati, elméleti tudását még jobban is jársz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!