Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A helyzet a következö: Kis családi cégnél dolgozom irodai munkakörben, nem vagyunk sokan. Az egyik kollégám tartósan beteg, a másik épp most mondott fel, mert ajánlottak neki egy jobb állást és elfogadta. Mivel lassan nem lesz, aki megcsinálja a munkát, ezért most nagyon kellene a munkaerö, ami a mostani helyzetben szinte lehetetlen, mivel folyamatosan keresünk amúgy is, de vagy nem jelentkezik senki, vagy ha néha igen, akkor szakmailag vagy motiváció szempontjából nem üti meg az elvárt szintet. A munkatársamat marasztalni próbálta a fönök, konkrétan megkérte, hogy mondjon neki egy összeget, amennyiért maradna. Ö viszont mindenáron menni akar, ezért nem is tett ajánlatot, eldöntötte, hogy megy.

Ma este megtaláltam a hirdetésünket a fejvadász cégnél, aki mindig keres nekünk és meglepödve tapasztaltam, hogy több, mint 30%-kal magasabb kezdö bért ajánlanak erre a pozícióra, mint amennyit én jelenleg keresek. Mivel nagyon sürgös nekik, ezért kénytelenek megemelni a bért. A most távozó kollégám ugyan többet keresett nálam, de ö se messze nem ennyit.

12 éve dolgozom ennél a cégnél, nagyon meg vannak velem elégedve, most kaptam nem kevés bónuszt is. A pozíció betöltéséhez szükséges és elvárt végzettséggel rendelkezem, tapasztalatom viszont nincs annyi, mint a távozó kollégámnak. Mondjuk úgy, hogy 90%-ban a végzettségemnél eggyel alacsonyabb szintü munkát végzek és 10%-ban a végzettségemnek megfelelöt, amire most embert keresnek.

A helyzet az, hogy szívesen beleülnék a megüresedett székbe, de nem tudom, hogyan beszéljem ezt meg a fönökeimmel. Fejlödni szeretnék, de mindig az alacsonyabb szintü munkákat adják nekem, közben hangsúlyozzák, hogy szeretnék a végzettségemnek megfelelö szintü feladatokra beosztani, de arra valahogy sose kerül sor. Tudom, hogy a tapasztalatom nincs arányban azzal az összeggel, amit most kínálnak, és nem is kérnék ennyit, de azért rossz látni, hogy mit hajlandóak fizetni és én azért 12 éve ott ülök és bizonyítok, és többre is képes lennék, ha hagynák.

Most pályázzam meg a szomszéd asztalt, vagy mit csináljak? Örülnék, ha megírnátok a véleményeteket.


2023. nov. 2. 23:39
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. 6-os, ez nem munkaerő kölcsönző. Ez a cég csak a keresést vállalja át, de az alkalmazott nálunk lesz bejelentve, a cég fizeti a bérét, a fejvadász pedig megkapja a jutalékot, amennyiben megtalálja a megfelelő munkavállalót és az próbaidő után marad is. Én is tőlük jöttem ide.
2023. nov. 3. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!