Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A helyzet a következö: Kis családi cégnél dolgozom irodai munkakörben, nem vagyunk sokan. Az egyik kollégám tartósan beteg, a másik épp most mondott fel, mert ajánlottak neki egy jobb állást és elfogadta. Mivel lassan nem lesz, aki megcsinálja a munkát, ezért most nagyon kellene a munkaerö, ami a mostani helyzetben szinte lehetetlen, mivel folyamatosan keresünk amúgy is, de vagy nem jelentkezik senki, vagy ha néha igen, akkor szakmailag vagy motiváció szempontjából nem üti meg az elvárt szintet. A munkatársamat marasztalni próbálta a fönök, konkrétan megkérte, hogy mondjon neki egy összeget, amennyiért maradna. Ö viszont mindenáron menni akar, ezért nem is tett ajánlatot, eldöntötte, hogy megy.

Ma este megtaláltam a hirdetésünket a fejvadász cégnél, aki mindig keres nekünk és meglepödve tapasztaltam, hogy több, mint 30%-kal magasabb kezdö bért ajánlanak erre a pozícióra, mint amennyit én jelenleg keresek. Mivel nagyon sürgös nekik, ezért kénytelenek megemelni a bért. A most távozó kollégám ugyan többet keresett nálam, de ö se messze nem ennyit.

12 éve dolgozom ennél a cégnél, nagyon meg vannak velem elégedve, most kaptam nem kevés bónuszt is. A pozíció betöltéséhez szükséges és elvárt végzettséggel rendelkezem, tapasztalatom viszont nincs annyi, mint a távozó kollégámnak. Mondjuk úgy, hogy 90%-ban a végzettségemnél eggyel alacsonyabb szintü munkát végzek és 10%-ban a végzettségemnek megfelelöt, amire most embert keresnek.

A helyzet az, hogy szívesen beleülnék a megüresedett székbe, de nem tudom, hogyan beszéljem ezt meg a fönökeimmel. Fejlödni szeretnék, de mindig az alacsonyabb szintü munkákat adják nekem, közben hangsúlyozzák, hogy szeretnék a végzettségemnek megfelelö szintü feladatokra beosztani, de arra valahogy sose kerül sor. Tudom, hogy a tapasztalatom nincs arányban azzal az összeggel, amit most kínálnak, és nem is kérnék ennyit, de azért rossz látni, hogy mit hajlandóak fizetni és én azért 12 éve ott ülök és bizonyítok, és többre is képes lennék, ha hagynák.

Most pályázzam meg a szomszéd asztalt, vagy mit csináljak? Örülnék, ha megírnátok a véleményeteket.


2023. nov. 2. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Kihasználnám hogy meg van szorulva a cég és bemondanám hogy kaptam jobb lehetőséget, viszlát. Aztán amikor a főnök 50%-kal többet kínál a jelenlegi pozícióért amit csinálok akkor dünnyögve mondanám hogy "jó átgondolom". Ha pedig szélnek ereszt sok sikert új emberek találásában, akkor sem maradnék olyan helyen ahol egy nullszaldós pályakezdőnek 30%-kal magasabb bért kínálnak mint az én fizum 12 éves tapasztalattal. Az egy okádék hely.
2023. nov. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán jelezném a főnöknek, hogy úgy érzem, most jött el arra az idő, amit mindig is ígértek nekem, így szívesen átveszem a távozó kolléga munkakörét, hogy a végzettségemnek megfelelő szintű feladatokat tudjak ellátni, ahhoz rendelt megfelelő bérért. Aztán majd meglátod, hogy mit szólnak hozzá, és mi újat fogsz abból megtudni a munkaadódról.
2023. nov. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én valahogy úgy próbálnám talalni a főnöknek, hogy te nem szeretnéd hagyni a céget de egy ismerősön keresztül ajanlottak egy lehetőséget harmadával nagyobb bérrel. Te nem szeretnéd elhagyni a céget, de viszont te is pénzből élsz, az áremelkedéseket neked is ki kell tudni fizetni a boltban stb. Nem-e lehetne a béredet ilyen mértékben feltornàszni ilyen mértékűre, lat-e erre lehetőséget. Én ilyen vagy hasonló szöveggel próbálkoznék, mert ez nem sértő. Van benne persze egy kis füllentés is, mivel azt mondanám hogy nem én kerestem , néztem utána más lehetőségnek hanem ismeros ajánlotta fel varatlanul. Cég nevét meg nem szeretnék mondani mivel megkert rá, ennyi. Ìgy nincs sértődés veled szemben. Én ìgy járnék el, persze ez nem ajánlás számodra.
2023. nov. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Megpályáznám a másik pozíciót. Ha élből elutasítanak legalább kiderül, hogy kamu volt amit a főnök mondott az elmúlt években a továbbfejlődési lehetőségről.
2023. nov. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Nyisd ki a szádat, ne legyél punci.
2023. nov. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Fejvadász cég az a saját adókedvezménye miatt tud 30%-al magasabb bért kínálni, de ettől még a főnököd cégének az a munkavállaló is ugyanannyiba kerül, mint most te, szóval ne csinálj hülyeséget, mert egyrészt nem fogják érteni, hogy te hogy lehetsz ilyen sötét, másrészt idegesítő is egy ilyen (számukra) szorult helyzetben.


Te a saját dolgoddal foglalkozz, és ha tudsz jobb helyet akkor válts arra, nyilván nem tudnak többet fizetni, mert nem hoz annyit a cég.


A munkaerőkölcsönzőt egy cég már akkor és oda veszi igénybe ahol nem számít már a személyes bizalom, vagy a lojalitás a céghez, csak a munka meg legyen cisnálva, ugyanis ha már ezzel sem tudja megoldani a munkaerőhiányát a vezetőség akkor az következik, hogy ők állnak be dolgozni is, miközben a céget is vezetni kell, különben lehúzhatják a redőnyt, mert bukják a vállalt szerződéseiket...


Ez van sajnos...

2023. nov. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"hogy kamu volt amit a főnök mondott az elmúlt években a továbbfejlődési lehetőségről."


Ezt mindenhol mondják, egyrészt nézőpont kérdése a dolog, másrészt ha a magyar kormány délre megy, te nem mehetsz északra!


Most azért megy a pánik a legtöbb cégnél, mert már most meglengették a januári üzemanyagokra a 30-40 forintos jövedéki adó emelést! (az meg mindent visz magával).


Innentől az egész jövő évet át kell terveznie egy cégnek pénzügyileg! Jó is az így egy hónappal az ünnepek előtt...

2023. nov. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Attenzione Pickpokeeet!

Akkor lopnak amikor nem figyelsz!


50 éve mondogatják:


LÉGY RÉSEN!


Magyarország én így szeretlek...

2023. nov. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahogy itt leírtad. Pont így előadod.

Talán a másik zsebében nem kell ennyire turkálni

2023. nov. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"12 éve dolgozom ennél a cégnél"

Itt van a probléma gyökere. Nem érdemes egy cégnél sem 4-5 évnél többet maradni, mert a fizetésed lemarad, a megbecsülés pedig megkopik.

2023. nov. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!