Hány éves kortól kezd nehézkes lenni az álláskeresés ebben az esetben?
Adott egy jól kereső mérnök/informatikus, tehát hiányszakmában lévő szakember, aki elveszíti a munkáját, mert a cég csődbe megy. A csőd oka, hogy az adott terület, technológia kiszorult a piacról, már nincs rá szükség. Emiatt az illető nem tud csak úgy simán elmenni a konkurenciához, mert azok a cégek is tönkre mentek, vagy profilt váltottak. Összességében tehát az illető csak határterületekre tudna menni dolgozni, ahol rengeteg új dolgot kellene tanulnia. Köztudott, hogy idősebb korban már nehezebben tanul az ember, rugalmatlan, és ezt a cégek is tudják, így lehet, hogy nyomott bérigénnyel sem fogják felvenni, akkor sem, ha nincs elég fiatal jelentkező.
A kérdésem, hogy hány éves kortól lenne igazán nagy probléma az életkor a fenti esetben?
Sokat függ az ember korábbi és jelenlegi hozzáállásától. Egy jó mérnök élethosszig tanul, sok mindenhez ért, idősebb korban csoportvezetői pozícióra is szeretik alkalmazni.
Környezetemben a jó mérnököket nyugdíjba sem akarják elengedni, megkérik őket maradjanak tovább. Ennyit számít az évek során tanúsított munkához való hozzáállás.
55 éves kortól junior pozícióban biztos nem akarnak alkalmazni, de csak tanultál valamit az elmúlt 35 évben, ami piacképes.
Ha ügyes vagy, akkor sosem lesz nehézkes. Egyrészt sosem késő képezni magad, másrészt valahol mindig lesz szükség a legacy rendszerek ismeretére.
Első munkahelyemen volt egy 62 éves kolléga. Kente-vágta a Clipper programozást és hiába járt már el az idő a DBase és Clipper felett, egy nagy rendszer volt abban, kellett a tudása, meg volt becsülve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!