Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet azt jól viselni,...

Hogy lehet azt jól viselni, ha álláskereséskor még interjúra se hívnak be?

Figyelt kérdés

Linkedin-en látom, hogy már vagy 20-30 jelentkező van mondjuk.

A profilomat se nézik meg, csak pár nap múlva jön az email, hogy nem engem választottak ki.


Ilyenkor annyira rossz a CV-m, hogy amiatt kirostálnak, vagy ha már ennyi jelentkező van akkor már elkéstem?



2023. ápr. 7. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen állásra jelentkeztél elsősorban. Másodsorban az önéletrajzon belül a tapasztalatot fogják keresni, ha nincs tapasztalat akkor nehezebb dolgod lesz, de ettől függetlenül behívhatnak, ha az önéletrajzod alapján alkalmas lennél a pozícióra.

A rostálás nem függ a jelentkezők számától.


Az a gond szerintem én sem tudok újat mondani, egy HR-es véleménye kéne erről mi az amit néznek egy önéletrajzban. Viszont én úgy voltam 3 állásinterjún a jelenlegi állásom előtt, hogy egy olyan CV-t adtam le, amit 50 perc alatt írtam, magamtól, sablon nélkül.

Munkatapasztalatom az egy csomagoló diákmunkában kifújt és fénykép nélküli önéletrajzot adtam le. Habár nem a legjobb szakmai meló, pályakezdőként nekem tökéletes, a fizetés nettó 280.000Ft (BSC diploma).


A másik 3 állásinterjú után ajánlatot is kaptam, az egyik jobban fizetett volna, de másfél óra ingázást nem akartam bevállalni, a többit pedig a fizetés miatt mondtam vissza. A jelenlegi közel is van és ennyiből félre is tudok tenni valamennyit.

2023. ápr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem úgy, hogy nem egy munkahelytől várod a csodát, hanem beadod 50 helyre. Ha találsz 1 jó állást, pont nem fog érdekelni, hogy. 49 helyről nem jelezték vissza.
2023. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Ha 100 helyből 30 helyre behívnak, akkor szoftverfejlesztő vagy. Ha 10 helyre (és nem IT-s vagy), akkor nagyon jó az önéletrajzod. Ha ennél kevesebb helyre, akkor a CV-del van baj.
2023. ápr. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

2# Hogy lehet beadni 50 helyre jelentkezést? Havi 5-6 olyan helyet találok ahova alkalmas lennék, de ezzel is már sokat mondtam inkább kevesebb hely/ hó.

Eleve az állások nagyobb hányada férfiaknak szól.

Kérdező ha nagyon kell a pénz vállalj el szinte bármilyen munkát. Onnan tovább tudsz lépni.

2023. ápr. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy másik városba kellene költöznöd. Előbb-utóbb úgyis behívnak. Engem is behívtak több helyre, az más kérdés hogy még nem vettek fel sehova
2023. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Sok mindentől függ, hogy behívnak-e. Ha normális önéletrajzod van és megvan a kellő munkatapasztalatod, akkor be szokták hívni az embert, ha tehát csak olyan helyre jelentkezel ahova ténylegesen megfelelnél és nem jeleznek vissza, ott az önéletrajzzal lehet a baj szerintem. Ha van HR-es ismerősöd én megkérdezném ezt tőle. A másik meg hogy hány melóra jelentkezel? Ha beadod 1-2 helyre attól ne várj csodát, nem tudom miért pontozták le a 2-est, semmit se vesztesz azzal, ha sok helyre beadod, több helyről hívnak vissza, több ajánlatod is lesz és lehet válogatni. De komolyan semmit se vesztesz azzal ha jelentkezel sok melóra, még ha nem is felelsz meg 100%-osan minden követelésnek, akkor is van esély rá hogy hívni fognak.
2023. ápr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!