Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kényszeríthet munkaszerződésmó...

Kényszeríthet munkaszerződésmódosításra a munkáltatóm?

Figyelt kérdés

6órás munkaviszonyom van, minimális, törvényben határozott emelést kaptam csak. További emelés elkerülése végett felmerült a munkaidőm óraszámának csökkentés, 4 órás munkaviszonyra. Köteles vagyok ezt elfogadni, illetve akarom mondani, ezt megteheti a munkáltató? Elvileg ez nekem hátrányt okoz, hiszen kevesebb ledolgozott időhöz vezet. Hátrányomra, tehát számomra negatív következménnyel járó szerződés módosításához van joga?

Úgy tudom, így szabályellenes, vagy nincs igazam?

Köszönöm a válaszokat, előre is!



#munkahely #munkaszerződés #Munkaidő módosítás #Munkavállaló hátránya #Negatív változtatások #Szerződés átírás
2023. márc. 7. 06:34
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Munakugyi per 20as. Veled ugy látszik meg lehet csinalni, velem nem tudtak volna.


A helyzet az hogy barmit megtehet a munkaltato ha nem tart a kovetkezmenyektol, hogy pl beperled.

Pl tudja hogy nincs senkid, de meghalsz berszamfejtes elott. Megteheti hogy nem fizeti ki az utolso beredet, azt kockaztatva hogy nincs orokos aki szamonkerne miatta. Ez is mutatja hogy a jogkövetkezményt ki kell harcolni.

2023. márc. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Sajnos időközben rosszabbul sikerült, mint vártam. A bér és munkaidőcsökkentés helyett megváltak tőlem, a munkakör kiszervezése miatt. Szóval alku, mint így szóba sem jöhetett.

Mindazonáltal köszönöm szépen a válaszokat. 😥

2023. márc. 12. 06:39
 23/25 anonim ***** válasza:
De felmondasi ido van ugye? Esetleg vegkielegites ha legalabb 3 eve ott voltal.
2023. márc. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Igen, 30 nap felmondási idő. Nem kell ledolgoznom, eltekintettek töle, elnis számolták.

Ettől függetlenül érzékenyen érint, hiszen inkább munkabér és idő változásokra számítottunk. Több embert érint ez rajtam kívül, de akárhogy is, azért összeszorult a gyomrom.

2023. márc. 12. 18:43
 25/25 anonim válasza:
Olyan hosszú a kérdésben a szó, hogy megijedtem!
2023. szept. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!