Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kényszeríthet munkaszerződésmó...

Kényszeríthet munkaszerződésmódosításra a munkáltatóm?

Figyelt kérdés

6órás munkaviszonyom van, minimális, törvényben határozott emelést kaptam csak. További emelés elkerülése végett felmerült a munkaidőm óraszámának csökkentés, 4 órás munkaviszonyra. Köteles vagyok ezt elfogadni, illetve akarom mondani, ezt megteheti a munkáltató? Elvileg ez nekem hátrányt okoz, hiszen kevesebb ledolgozott időhöz vezet. Hátrányomra, tehát számomra negatív következménnyel járó szerződés módosításához van joga?

Úgy tudom, így szabályellenes, vagy nincs igazam?

Köszönöm a válaszokat, előre is!



#munkahely #munkaszerződés #Munkaidő módosítás #Munkavállaló hátránya #Negatív változtatások #Szerződés átírás
2023. márc. 7. 06:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%

A kirugas a koznyelvi ertelemben azonnali hatalyu szerzodesbontast(felmondast) jelent. Ezt nem teheti meg. Ehhez alapos indok kell, pl lopas,rongalas tobb fegyelmi etc. Munkaltatoi felmondast azonban megtehet ha gazdasagi erdekre hivatkozik. Ez a leepites. Ezt meg korabban mar leirtam.


Barmilyen szerzodesmodositas a felek kozos megegyezésén alapul. Te nem vagy koteles elfogadni foleg ha hatranyosan erint. Ket dolgot tehet a munkaltato, marad minden ahogy volt vagy felmond(nem kirug)

2023. márc. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy leírtad, köszönöm. Egy másik hozzászóló "kirugós" kommentjére reagáltam legutóbb.
2023. márc. 7. 09:21
 13/25 anonim ***** válasza:
92%
Igen de odairtad hogy szakmai valaszt varsz. Kaptal egy valid valaszt egy nem hrestol.
2023. márc. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Úgy emlékszem, meg is köszöntem.

Akkor ismét köszönöm.

2023. márc. 7. 09:27
 15/25 anonim ***** válasza:
40%
nem kényszeríthet, nyugi
2023. márc. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem írod alá, akkor a legrosszabb esetben felmond.


Ekkor az új MT szerint indokolni köteles a felmondás okát. Ami nem lehet akármi.

Lehet súlyos kötelezettség szegés, károkozás, stb. De nem lehet az, hogy nem vagy hajlandó csökkentett munkaidőben dolgozni.


Ha mégis megteszi, sima liba a munkaugyi bíróságon.


Szóval, állj ki magadért nyugodtan. Nem kenyszerithet ilyesmire.

2023. márc. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen munkaugyi pernek nincs ertelme ha az elbocsatas oka leepites gazdasági erdekre hivatkozva. Persze ha elkuld 10embert erre hivatkozva majd felvesz 10masikat akkor nyilvan megkerdojelezodik a dolog..


De eleve gazdasagi erdekre hivatkozva modositana szerzodest.

2023. márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire "komoly" munkahely. Ezzel nálam is bepróbálkoztak egy "komolytalan" helyen, én megírtam az azonnali hatályú felmondásomat, felsorolva az összes szabálytalanságot, amit elkövettek a munkaviszonyom alatt. Szó nélkül elengedtek...
2023. márc. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

16#

Nagyon szépen köszönöm, ez volt az én gondolatom is, megerősítettél, hálásan köszönöm a választ! Ez megnyugtatott most!

2023. márc. 7. 12:52
 20/25 anonim válasza:

Emberek!! ÉMn nem írtam alá a szerződésmódosításomat (csökkentett bér) erre azt modnták kírúgnak!!

mondtam rúgjanak ki!!

de nem rúgtak ki, ellenben a csökkentett bért kezdték el fizetni aláírt új szerződés nélkül is...

NA AKKOR???


mindenki azt mondta (jogász is!!!) hogy nem csökkenthet bért addig amíg alá nem írtam.


nem írtam alá és akkor is bért csökkentett!


NA AKKOR??

2023. márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!