Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kényszeríthet munkaszerződésmó...

Kényszeríthet munkaszerződésmódosításra a munkáltatóm?

Figyelt kérdés

6órás munkaviszonyom van, minimális, törvényben határozott emelést kaptam csak. További emelés elkerülése végett felmerült a munkaidőm óraszámának csökkentés, 4 órás munkaviszonyra. Köteles vagyok ezt elfogadni, illetve akarom mondani, ezt megteheti a munkáltató? Elvileg ez nekem hátrányt okoz, hiszen kevesebb ledolgozott időhöz vezet. Hátrányomra, tehát számomra negatív következménnyel járó szerződés módosításához van joga?

Úgy tudom, így szabályellenes, vagy nincs igazam?

Köszönöm a válaszokat, előre is!



#munkahely #munkaszerződés #Munkaidő módosítás #Munkavállaló hátránya #Negatív változtatások #Szerződés átírás
2023. márc. 7. 06:34
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:

Hivatkozhat a munkáltató a jelenlegi válsághelyzetre, nehézségekre, mint indok?

Én is hivatkozhatok erre?

Köszönöm!

2023. márc. 7. 06:37
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagy koteles elfogadni.


De o erre felmondhat neked. Persze az mt szabalyai szerint. Ha jar akk végkielégítés. Plusz felmondasi ido melynek feletol fel kell mentenie.

2023. márc. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor ezek szerint az én hátrányomra, de vagy elfogadom, vagy felmond nekem.

Hát, ez igencsak igazságtalan.

Azt hittem, hogy úgy nem lehet szerződést módosítani hogy a munkavállalót hátrány érje emiatt bármiben.

2023. márc. 7. 07:30
 4/25 A kérdező kommentje:

Amúgy ez bevett gyakorlat? Ez tisztességes eljárás?

Nekem nem tűnik korrektnek.

Mi tehetek én, ha ez nekem nem tetszik és nem akarom elfogadás?

A felmondáson kívül, persze.

2023. márc. 7. 07:33
 5/25 anonim ***** válasza:
76%
Semmit.
2023. márc. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Nezd, a munkáltató felmondhat neked olyan indokkal hogy a gazdasagi erdeke megkivanja a munkaszerződés modositast, amit nem fogadtal el. Mindossze csak az mt-t kell betartania ha felmond.
2023. márc. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Akkor is felmondhatna neked ha nem akarna szerzodest modositani, ha van megfelelő indoka. A gazdasagi erdek az, ha igaz.
2023. márc. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Igen, értem. Köszönöm szépen a válaszaitokat.
2023. márc. 7. 08:02
 9/25 anonim ***** válasza:
73%
Kirúghatnak ha nem írod alá.
2023. márc. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Egy kirúgás, mint így azért erős. Ahhoz indok kell, ráadásul bizonyítható. Elbocsátás gondolom szintén indokolt esetben, még a gazdasági nehézségekre hivatkozva is.

Bíztam benne, hogy esetleges szakmai hozzászólás is lesz, talán hr-es.

2023. márc. 7. 09:08
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!