Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendelkezhet a munkáltatód a...

Mozdulatlan kérdése:

Rendelkezhet a munkáltatód a szabadidőd eltöltése felett?!

Figyelt kérdés

Előzmény: Felvettek az ALDI-hoz, ahol is az első napon a kezembe nyomtak 2 listát, amin vagy 200 háromjegyű kód van. Péksütemények, zöldségek, gyümölcsök kódjai - mert Ők még sosem hallottak a vonalkódról - és rám parancsoltak, hogy ezeket 2 napon belül tanuljam meg. DE nem munkaidőben ám, hanem a szabadnapjaimon!


JOGILAG kötelezhet erre az ALDI, hogy a szabadnapjaimon is kvázi dolgozzak? Csak mert szerintem nem. Nem tudom ahhoz mit szólnának, ha én meg ezt fordítva is érvényesnek tekinteném, és a munkaidőben intézném a magánéletem ügyes-bajos dolgait...



#fizetés #munkaügy #szabadnap #Aldi #Aldi_fizetés #PLU_kód
2022. szept. 21. 09:13
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
98%

Ebben az a szép, hogy három pénztárosból szokott lenni egy, aki tudja talán fejből (nagyjából).

A többség úgyis a füzetet nézi. Szerintem a gyakorlat úgyis segít, hogy elsajátítsd.


Egyébként ez előhozott valamilyen iskolai rossz emlékeket nálad?

2022. szept. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
17%

Jogilag a munkavállalónak nincs szabadideje.


Az időd az alábbi két komponensből áll: munkaidő és pihenőidő.


Ezek megoszlása a szerződés szerint történik a MTK által támasztott korlátok között.

2022. szept. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
12%

Na, a sok diplomás senki már szidja a melósokat.


Én diplomás vagyok. És bizony nekem is sokat kell a munkaidőmön kívül, a szabadidőmben felkészülni előadásokra, és képeznem magam. Gyakran pénzért.


Sznob köcsögök.

2022. szept. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
97%
Mondd meg nekik, hogy te csak biorobotnak jelentkeztel, rakjanak at takaritonak vagy ilyesmi.
2022. szept. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
91%

"Én diplomás vagyok. És bizony nekem is sokat kell a munkaidőmön kívül, a szabadidőmben felkészülni előadásokra, és képeznem magam. Gyakran pénzért."

. Na, jó, de ez egyszerűen lúzerség, ha van diploma, ha nincs.

2022. szept. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
24%

15.-re.


Aha...akkor minden állatorvos, orvos, tanár, közgazdász, pilóta, rendőr, jogász, ... aki képzi magát, az lúzer? Értem. Az én K anyámat. Inkább xarnák le az új technikákat, új jogszabályokat, új anyagok megismerését,...


Pl.: A gyereked dokija is minek tanul, nem? érvágás, pióca, jeges fürdő, oszt' kész!

2022. szept. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
32%

#16: lúzerség, ha egyébként kötött n-től m-ig munkaidőbe dolgozik, és semmi lehetőséget nem ad a felettes a munkaidő csusztatására így.

Egyébként senki nem neveztem lúzernek.


Tanárok esetében egyértelműen szivatás, mivel az egésznapos képzéseket a nyári szünetre teszik, és nincs olyan, hogy aznapra ne legyen szabadság, bár vannak tanév közben délutáni 5 kredites képzések, szóval elvileg kijátszható ez is.


A háziorvosok/gyerekorvosok meg vállalkozóként eléggé rugalmas beosztásban dolgoznak.


Új ismereteket, technikákat meg az ember egyébként is tanul, ha a hivatásáról van szó, hiszen érdekli, szereti csinálni.


Na, hisztizz tovább...

2022. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
21%

8# Nem igaz!

Ebben a szektorban óriási a munkaerőhiány, de azért a vezetők mégis próbálkoznak becsicskáztatni azt a maradék eladót aki itt van.


Kérdező! Nehogy munkaidőn túl foglalkozz ilyen szarságok betanulásával.

Foss az egészbe. Fos fizetésért ne várjanak semmit.

2022. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
88%

18: most jól esett, hogy kiírtál egy ordas nagy hazugságot?


Ha szét volt taposva, tuti hogy nem lehet kirakni.

2022. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
63%

19: utána meg kiírhat n+1 nyígást, hogy minimálbérért veszik fel a gyárba....


Azért az Aldi legalább valamennyire versenyképes fizetést ad...

2022. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!