Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendelkezhet a munkáltatód a...

Mozdulatlan kérdése:

Rendelkezhet a munkáltatód a szabadidőd eltöltése felett?!

Figyelt kérdés

Előzmény: Felvettek az ALDI-hoz, ahol is az első napon a kezembe nyomtak 2 listát, amin vagy 200 háromjegyű kód van. Péksütemények, zöldségek, gyümölcsök kódjai - mert Ők még sosem hallottak a vonalkódról - és rám parancsoltak, hogy ezeket 2 napon belül tanuljam meg. DE nem munkaidőben ám, hanem a szabadnapjaimon!


JOGILAG kötelezhet erre az ALDI, hogy a szabadnapjaimon is kvázi dolgozzak? Csak mert szerintem nem. Nem tudom ahhoz mit szólnának, ha én meg ezt fordítva is érvényesnek tekinteném, és a munkaidőben intézném a magánéletem ügyes-bajos dolgait...



#fizetés #munkaügy #szabadnap #Aldi #Aldi_fizetés #PLU_kód
2022. szept. 21. 09:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%
Mondd meg nekik, kapják be!
2022. szept. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
Jogi értelemben nem kötelezhetnek arra, hogy te a szabadnapodon konkrétan délután kettőtől négyig leülj és a kódokat magold. De azt kiköthetik, hogy xy időn belül fejből tudnod kell a kódokat, és ennek megtanulása nem mehet a munkád rovására.
2022. szept. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%

Azt nem ertem aki csak ilyen helyre jut be miert rinyal?


Mondj fel es kesz.

2022. szept. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%

3

Szerinted?


Mondjuk mert ugyanannyi joga van hozzá mint neked vagy bárki másnak.

2022. szept. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%

Azért kell megtanulnod, mert ezeknek nincs vonalkódja, vagyis van, de nincsenek ezek vonalkóddal felcímkézve mikor odaviszi valaki a kasszához.

Valószínűsítem hogy nem fogják számonkérni 2 nap alatt rajtad ezeket, mert úgy is megjegyzi a kasszás kb 1 hónap alatt hogy mi-micsoda. Plusz kint van nekik a táblázat is.


Amúgy meg jogilag nem kötelezhet rá, hogy leülj szabadidődben, de elvárhatja hogy tudjad.

2022. szept. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%
Mondjad meg neki, h te bizony azért dolgozol ilyen low effortos, kevés fizut adó helyen, mert eddig is budos volt a tanulás. Meghogy nem agysebésznek mentél oda, h tanuljál még pluszban. Mit képzel, h tanulásra akar kényszeríteni.
2022. szept. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
79%

Jogilag nem.

De te szartál a tanulásra, ők meg szarnak a jogra. Egálban vagytok...

2022. szept. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

Nem kényszeríthet rá de arra is joga van hogy kirúgjon ha nem felelsz meg a követelményeknek.

Ez is egy olyan szürke zóna ami nem érdekel senkit eléggé hogy foglalkozzanak vele.Te nem fogsz perre menni mert nincs miből ők meg nem fognak változtatni akkor se ha lelépsz,nem hiányzik nekik olyan ember aki ennyi miatt fennakad.

2022. szept. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
98%
Nem is kötelez semmire, felnőtt vagy, ha nem akarod nem tanulod meg, ahogyan nekik sem kötelező foglalkoztatniuk téged.
2022. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
92%
Lapozgathatsz a pénztár mellett kitett füzetben minden egyes vásárlásnál, de akkor meg a teljesítményed lesz a béka s...e alatt.
2022. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!