Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi kéne ahhoz, hogy a munkálta...

Mi kéne ahhoz, hogy a munkáltatók ne utálják a kisgyerekes anyukákat?

Figyelt kérdés

Nővéremnek kerek perec megmondták, hogy nem hiányzik nekik az, hogy heteket hiányozzon a munkahelyéről amiatt mert valamelyik gyereke karanténba kerül (3 van neki, 6-8-10 évesek)


Már fél éve nem talál munkát.



2022. szept. 15. 11:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
87%
Az önéletrajzba egyébként is felesleges beleírni, esetleg az interjun v ajanlatkor említse.
2022. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
84%
Most őszintén... Mihez kezdjen a munkaadó egy olyan munkavállalóval, aki vagy jön dolgozni vagy nem. Tervezni nem lehet vele. Megfelelő ösztönzők hiányában teljesen racionális döntés a munkaadók részéről, hogy kerülik a kisgyerekes anyukákat.
2022. szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
29%
És ha te betegszel le? Érdekes nálunk ez nem téma mindig megoldottak vhogy, olyan helyre meg alapból nem mennek ahol ez gond. Mihez kezdjen??
2022. szept. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%
Lehet lepontozni pont nem érdekel. :)) Ez a gyűlölet ami van mindenesetre kezd betegesse válni úgy latom. A szemüvegeseket mikor fogjátok utalni?
2022. szept. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
62%

Ott kezdődik az egész probléma,hogy a kisgyerekesek eleve kifejezett előjognak érzik, hogy őnekik kigyerek van, és nekik mindenféle előny ezért alanyi jogon jár. Egy munkaügyi központos tanfolyamon pár éve - teszem hozzá egy elég elméletigényes, tanulást igénylő tanfolyamon - konrétan azért nem lehetett haladni az anyaggal rendesen, mert a kisgyerekes anyukák állandóan rinyáltak meg rikácsoltak hogy nem értik, és ezért persze állandóan egy tananyagrészen volt hogy napokat kellett toporogni magyarázni a tanárnak, és persze még mi nem gyerekesek voltunk a szálka mert az amúgy is szűkre szabott tandolyami időkeretbe mertünk szólni nekik hogy mostmár azért szeretnénk tovább menni mert van aki becsülettel tanulni jött ide és érdekelné a szakma is, 3s jött az éktelen hőbörgés hogy mit képzelünk mi, őnekik gyerek mellett nem lehet ám könnyen tanulni és mit képzelünk mi mégis hogy merjük már megszólni őket? Jaaa hogy ki a f@sz kérte hogy te az óvodás gyereked mellett elgyere egy köztudottan elméletigényes tanulással járó tanfolyamra??

Azért szerintem 2-3 hónap folyamatos kisgyerekes rinya után már minden nem kisgyerekesnél elszakad a cérna, és ez egy munkahelyen is simán lehet így, mert senkinek se vágyálma hogy a gyerekes mindenért morog, ha őt úgy osszák be, vagy épp nem lehet beosztani egy olyan munkakörbe őt épp abba az időbe, mert neki gyereke van és reggel vinni kell délután hozni kell, meg neki hétvégén gyerekkel lenni kell, a nem kisgyerekesnek meg tele lesz már a tök, hogy minden ilyen miatt neki nem lesz szabad, ők lesznek leterhelve állandóan reggel meg este is, mert a gyerekes állandóan rinyál hogy nem jó

2022. szept. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
15%
Miert altalanosítasz? Akinek gyereke van nyilván el kell menni érte es ha így vették fel az a főnököd felelőssége. Ha nem tetszik lehet szólni, nemde? :) Vagy akár elmenni..
2022. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
77%

Mi kéne?


Szerintem állami beavatkozás, hogy pl. ne kelljen a munkáltatónak adót fizetnie, ha kisgyerekes anyát foglalkoztat és így részmunkaidőre is több bért adhatna neki, a részmunkaidővel meg tudná hozni-vinni a gyereket és megoldani a család ellátását az anya és a munkáltatónak meg több embere is lehetne, akik szükség esetén beugorhatnának.


Mert jelenleg nem érdeke a munkáltatónak, hogy problémás dolgozót alkalmazzon és ez érthető, mivel a gyerekek folyton betegek, az anya sokat hiányzik, nem jó munkaerő, ha nincs specifikus szaktudása és/vagy magas szintű idegen nyelvi ismerete. Ez van!


Állambácsi feszt a gyerekvállalást meg a nagy családot támogatja, de csak elvben, mert a gyakorlatban sajnos az van, hogy ha akár csak 1 kicsi gyereked van, akkor nőként nem kellesz a munkaerőpiacon és hiába a sok gyár, a 3-4 műszak, 12 óra, túlórák stb nem megoldhatóak család mellett egy nőnek vagy ha igen, csak nagyszülői segítséggel, de az meg nem mindenkinek van.


A meghirdetett részmunkaidős állásoknál meg az játszik, hogy papíron felvesznek részidőre, aztán a gyakorlatban tolni kell a heti 60 órát munkaidőkeretben, aztán a végén pihenő -, de na ez sem épp családbarát....


Lehet itt osztani az észt, hogy aki akar, az tud dolgozni, de a valóságban ez kvára nem így van, mert ha jelentkezik egy szingli 20-as csaj meg egy 40-es családanya, akkor minden esetben a független fiatalt fogják felvenni, kivéve, ha speckó tudás kell vagy ha olyan gané meló, hogy miss ptsa nem vállalja pl. xarpucolás. De vidéken még az sincs.

2022. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
85%
Oszinten, en fiatal gyermektelen dolgozokent voltam egy ket fos csapatban egy kozepkoru apukaval, ahol ez a kozepkoru apuka maradt mindig otthon a gyerekekkel, mert a felesegenek olyan volt a munkaja, hogy nem tudott home office-ban otthon maradni. Gyakorlatilag nem volt olyan h egy teljes honapot ledolgozott volna, allandoan backuppolnom kellett, es takarithattam a felhalmozodott sz@rat. Bezzeg amikor en voltam szabin, hozza se nyujt az emailjeimhez, raadasul kindis SOS elment betegszabadsagra kozvetlenul miutan visszajottem szabirol, tehat a feltornyosult sajat szaromat is takarithattam ismet az o feltornyosult szaraval egyutt. Megemlitettem a TL-nek, hogy a tokom ki van mat a padtarsammal, mondta h nem tud vele sajnos mit csinalni...
2022. szept. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

#5: ott a pont! Nem Budapesten élünk, és nem is az agglomerációban. Nővérem bolti eladó, nem IT-s meg marketinges, stb, amit lehet home office végezni. Én ács mellett tanulok be, célom hogy ács mesterember legyek. ez sem végezhető otthonról például... :) De szeretem a munkámat azzal együtt, hogy a 39 fokban nem leányálom egy tetőn dolgozni. Nem szabad lesajnálni azt, aki kétkezi munkás... Mi lenne nélkülünk veletek?


Bocs, hogy ez kimaradt a kérdésből.

2022. szept. 16. 07:59
 20/31 anonim ***** válasza:
85%
nagyon tanulságosak a hozzászólások, 9-es írását kéne mindenkinek az orra alá dörgölni, aki jön a "nem hiszem el, hogy nem talál munkát, különben is menjen home office-ba" dumákkal. Ez már régóta probléma, ami a Covid alatt csúcsosodott ki, és nem csak nálunk. Én ismerek olyan nőt, akit az államigazgatásból rúgtak ki, mert a határidős munkája mellől felállt, mert hívták a suliból, hogy a másodikos kislánya az egész osztállyal együtt karantéba került és azonnal menjen érte. És persze minimum egy hétig ki is esett a munkából. Államigazgatásban meg nincs home office, a marhára bizalmas adatokra hivatkozva.
2022. szept. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!