Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MÁV műszaki szakértői pozíciór...

MÁV műszaki szakértői pozícióra mennyi lehet a reális bér 3 év tapasztalattal gépészmérnökként?

Figyelt kérdés

Járműves szakirányom van, BSc, 3 év tapasztalat egyéb helyekről. Tervezés, fejlesztés, épületgépészet, fél év energetika. B2 szintű angol tudással.


Azért vonz, mert a szakirányomban nem tudtam eddig elhelyezkedni, a vasúti terület pedig vonzóbb számomra, mint a huszadik autógyár.


Jelenleg álláskeresésben vagyok, mert eljöttem egy előző helyről amiről kb csak rosszat tudnék írni, úgyhogy inkább nem írok róla semmit.


Bruttó 550-600-ban gondolkodom, de minimum 500-ban, mivel tudom a MÁV nem fizet a legjobban. Egyébként karbantartási területről van szó.



2022. aug. 22. 12:35
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem a raktáros keres sokat, hanem sajnos a gépészmérnök keveset, és ez amúgy a multiknál is így van. Az viszont tökéletesen igaz hogy régebben 3-4-szeres volt a szorzó.

Az a helyzet hogy nem is kéne annyi gépészmérnök, mint amennyien végeztek/végeznek. Az utóbbi időszakban ugyanis tömegképzést csináltak a gépészmérnökképzésből is. A cégek így már túlságosan szabadon válogathatnak sőt megtehetik azt is hogy technikusi jellegű munkákra is gépészmérnököt keresnek/alkalmaznak. A gépészmérnökök megbecsültsége jelentősen csökkent az utóbbi 5-10 évben.

Sajnos ezek miatt van hogy a gépészmérnöki bérezések szinte már a szakterületet megszégyenítően alacsonyak. Kész röhej, ebből még egy normális saját lakásra sem kerül... Sok-sok egyetemi év, éjt nappallá tévő tanulás, beadandók, jegyzőkönyvkészítés, rajzkészítés, gépelemek, mechanika minden, brutál nehéz zh-k, vizsgák, szigorlatok, a rengeteg befektetett energia és idő sajnos soha nem térül már meg.

Manapság már nagyon nem éri meg gépészmérnöknek lenni.

2022. nov. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 A kérdező kommentje:

Ezt a hszt már olvastam másik kérdésnél, de ja igaz. Igazából ebben az országban gyakorlatilag semminek nem éri meg lenni már.


Szeretnék egy jó tőkét összegyűjteni, aztán kimenni innét külföldre később, mivel szerencsére angolul elég jól tudok.


Volt olyan munkahelyem már, ahol 2 nap után kiküldtek Németországba, ahogy meghallották, hogy beszélem az angolt. Szóval erre akarok alapozni a jövőben.

2022. nov. 19. 20:17
 53/54 anonim ***** válasza:
100%
Hát építőmérnökként nyilatkozom, hogy a gépészeknek azért még mindig jobb valamivel, vannak komoly nagy jármű ipari multik ahol azért lehet elcsipni jobb béreket. Én ismerek olyan építőmérnököket akik hidakat, acél és egyéb szerkezetek terveznek és már a 400 ezernek örülnek kb senior szinten.
2022. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
100%
igazából villamos és IT területet leszámítva egyre több a mérnök, telítődik a piac.
2022. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!