Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MÁV műszaki szakértői pozíciór...

MÁV műszaki szakértői pozícióra mennyi lehet a reális bér 3 év tapasztalattal gépészmérnökként?

Figyelt kérdés

Járműves szakirányom van, BSc, 3 év tapasztalat egyéb helyekről. Tervezés, fejlesztés, épületgépészet, fél év energetika. B2 szintű angol tudással.


Azért vonz, mert a szakirányomban nem tudtam eddig elhelyezkedni, a vasúti terület pedig vonzóbb számomra, mint a huszadik autógyár.


Jelenleg álláskeresésben vagyok, mert eljöttem egy előző helyről amiről kb csak rosszat tudnék írni, úgyhogy inkább nem írok róla semmit.


Bruttó 550-600-ban gondolkodom, de minimum 500-ban, mivel tudom a MÁV nem fizet a legjobban. Egyébként karbantartási területről van szó.



2022. aug. 22. 12:35
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
90%

“ Nem az önéletrajz szar, hanem sajnos egyre több a hr-es, akik műszaki analfabéták. Az sem ritka, hogy egy pozícióra már előre el van döntve, hogy kit vesznek fel, a meghírdetés meg már csak formai dolog. Sőt olyan is van, hogy egyetemi tanszékről beajánlott hallgatókat sem hívnak be, mert előre el van döntve...”

Multinál nincs eldöntve semmi előre. Amikor én interjúztattam azt kértem a HR-től, hogy vegyék nekem külön azokat a cv-ket, amik normálisan vannak szerkesztve (mérnöki pozíciók, de igen releváns volt, hogy tudja használni a jelölt a wordöt) és benne voltak a kulcsszavak. Emellè kaptam még 2 kupacot a teljesen reménytelennek kinézőt és akik nem feleltek meg az igényeimnek, de a HR látott benne fantáziàt —-> vagyis minden cv-t megkaptam, csak szortírozva. Utána telefonos interjúra volt a HRrel vagy direkt behívtuk. Soha nem a HRes döntötte el ki lesz behívva, viszont a reménytelennek ítélt kupacból 1 alkalommal hívtam be valakit (kár volt, teljesen jól szűrte a kolléga, hogy felesleges).

Másik helyen nem én voltam az egyedüli döntéshozó, de megmondtam a véleményem, HR és a főnök erősködött… egy év szenvedés után váltak meg sz illetőtől, aki elméletben nem volt rossz, de már az interjún látszott, hogy sem a csapatba nem fog tudni beilleszkedni, sem a multis környezet nem neki való.


Emellett szinte mindenhol több pozícióra megy az interjú, olyanon is ültem, ahol nekem is kellett ember, meg a másik két azonos pozícióban lévő ember csapatába, hiába én hívtam be az illetőt, az interjún mind itt ültünk, aztán vagy nem kellett senkinek, vagy valamelyikünk vitte, vagy “bunyó” ment a jelöltért és az illetőre lett bízva


Szóval hidd el, hogy egy jól kinéző, tartalmilag OK CV egy multis környezetben belépő egy interjúra az esetek 70-80%ban, pláne műszaki területen.

2022. aug. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
100%
Na és milyen az a CV ami szerinted megfelel és milyen ami nem? Amikor nem túl bonyolítva is belelehet írni a lényeget.
2022. aug. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
31%
Nem túl szimpatikus egyébként az előre megbélyegző sztereotip hozzáállás enyhe felsőbbrendűségi komplexussal fűszerezve. Élmény lehetett veled dolgozni.
2022. aug. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%
És mik a kulcsszavak? :D
2022. aug. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
#34 [link]
2022. aug. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
35 😂👍
2022. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%
Menjél multihoz, ők megadják az 550-600-at erre a tapasztalatra. Pesten többet is. 500 alatt csak a totál kezdők keresnek.
2022. aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%

👀 én aki a 60 ezres rokkantnyugdíjjammal olvasom ezeket a számokat.

De legalább az nettó! :D

2022. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%

"Multinál nincs eldöntve semmi előre."

Az, hogy nálatok annál az egy-két pozíciónál nem volt eldöntve, még nem jelenti hogy más pozíciókban vagy más multiknál is így lenne.

"Amikor én interjúztattam azt kértem a HR-től, hogy vegyék nekem külön azokat a cv-ket, amik normálisan vannak szerkesztve (mérnöki pozíciók, de igen releváns volt, hogy tudja használni a jelölt a wordöt) és benne voltak a kulcsszavak."

Na és egy nyomtatott papírlapból mégis hogy állapítottátok meg, hogy tudja -e kezelni a wordöt?! Semmit nem látsz belőle, hogy van megszerkesztve. Vagy elektronikusan, szerkeszthető formában kaptátok?

Meg honnan tudod hogy word-ben készült, nem pedig mondjuk openoffice-ba?! Sőt, még azt sem tudod, hogy ő gépelte, vagy valaki más...

Nagyon elcsodálkozok amikor egyesek logikailag független lépések sorozatából számukra helyesnek tűnő eredményt kapnak.

2022. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
93%
Hidd el 39. sok dolgot le lehet olvasni egy nyomtatott word doksuból. Ha valaki nem tudja a tabulátorokat használni az simán látszik nyomtatva is. Meg még egy csomó dologra fel lehet figyelni. Nagyon sok olyan ember van aki nem képes normálisan megszerkeszteni egy doksit. Aki hanyag, tróger, annak a géppel szerkesztett dolgai is azok.
2022. aug. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!