Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MÁV műszaki szakértői pozíciór...

MÁV műszaki szakértői pozícióra mennyi lehet a reális bér 3 év tapasztalattal gépészmérnökként?

Figyelt kérdés

Járműves szakirányom van, BSc, 3 év tapasztalat egyéb helyekről. Tervezés, fejlesztés, épületgépészet, fél év energetika. B2 szintű angol tudással.


Azért vonz, mert a szakirányomban nem tudtam eddig elhelyezkedni, a vasúti terület pedig vonzóbb számomra, mint a huszadik autógyár.


Jelenleg álláskeresésben vagyok, mert eljöttem egy előző helyről amiről kb csak rosszat tudnék írni, úgyhogy inkább nem írok róla semmit.


Bruttó 550-600-ban gondolkodom, de minimum 500-ban, mivel tudom a MÁV nem fizet a legjobban. Egyébként karbantartási területről van szó.



2022. aug. 22. 12:35
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
100%
Az szomorú, hogy így megy. Bár ezeknél a diploma elvárás szóval az nekem van csak vasúti munkaviszonyom nincs a jelentkezésekhez. :D Mondjuk férfiként inkább kihagyom az orált. :D
2022. aug. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor a diploma is csak annyi kell, hogy diploma legyen. Nem kell szakirány sem. Volt nekem könyvtáros, tanár, környezetvédelmi és hittudományi diplomával rendelkező főnököm is gépész területen.

Nagyon sok ember hiányzik, vannak olyan területek ahonnan évek óta. Sok munkakört módosítottak, átminősítettek, hogy elég legyen technikusi végzettség is hozzá, csak fel tudjanak végre valakit venni.

2022. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
100%

"Sokszor a diploma is csak annyi kell, hogy diploma legyen. Nem kell szakirány sem. Volt nekem könyvtáros, tanár, környezetvédelmi és hittudományi diplomával rendelkező főnököm is gépész területen."

MÁV-nál?

2022. aug. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. aug. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van most egy kinézett állás, de nincs 3 év vasúti tapasztalatom viszont azt írják pályakezdőket is várnak velük startolni.


Nem tudom beadjam-e, mert érdekel az az irány meg ilyen vasút kedvelő vagyok elég régóta és vannak alap dolgok amelyekkel képben vagyok. Nem tudom pl. mivel tud többet, aki az utasellátónál ágyazó (vasúti tapasztalat) de közben fogalma sincs a vasútról.

2022. aug. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 A kérdező kommentje:
Mennék én a Knorrhoz is csak nem hívnak be :D Legtöbb esetben, mivel a vasúti fékrendszerek jelentős része elektronikai eszköz, inkább villamosmérnökök és mechatronikusok kellenek, a hidraulikához pedig plc-s szakik, vagy olyan gépészek akik erre nagyon ráspecializálódtak.
2022. aug. 22. 18:59
 27/54 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem hívnak be, akkor szar az őnéletrsjzod
2022. aug. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
Nem az önéletrajz szar, hanem sajnos egyre több a hr-es, akik műszaki analfabéták. Az sem ritka, hogy egy pozícióra már előre el van döntve, hogy kit vesznek fel, a meghírdetés meg már csak formai dolog. Sőt olyan is van, hogy egyetemi tanszékről beajánlott hallgatókat sem hívnak be, mert előre el van döntve...
2022. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
A szakértői pozíciókról sokszor hallani, hogy haverok kapják.
2022. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
A Knorrba sem kapna br.500-600-nál többet, sőt a 600 is jóindulattal van. Bosch-ba ugyanez. A multicégek sem túl bőkezűek, hiába mérnöki pozíció... több helyen is érezhető, hogy szálingóznak el a mérnökök, akár saját vállalkozásba, ha nem is külföldre. Most az infláció miatt ez csak fokozódik, több helyről hallom, hogy kaptak kb. 4-8% kompenzációt a mérnökök, de ez csak egy jelképes összeg.
2022. aug. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!