Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás szoftverfejlesztő...

Diplomás szoftverfejlesztő vagyok, keveslem a fizetésemet. Váltsak területet?

Figyelt kérdés

Beágyazott fejlesztéssel foglalkozom BP-i multinál, másfél éve végeztem a BME-VIK-en ilyen specializáción, kb. azóta is dolgozom ezen a területen.

Nettó 515 a bérem, egyéb juttatás nincs. Szerintem ez nagyon kevés, és nem is látom, hogy itt komolyabb emelést ki tudnék harcolni.

Merre indulnátok a helyemben? Elég, ha ugyanezen a területen keresgélek jobb lehetőséget, vagy érdemesebb inkább átképezni magam valami jobban fizető technológiára?

Inkább multiknál nézelődjek, vagy elképzelhető, hogy egy kisebb cég jobban megfizetne?



2022. aug. 11. 11:44
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
@48 A világon semmi értelme nem lenne belerakni a minimálbérre bejelentő KKV-t meg egy olyan multis Senior dev pozit, ahol az adott ember nagyjából architekt feladatokat lát el 3.5 milla bruttóért csak éppen nincs erre job req és valami szerződést csak kellett adni a 10 éve ott dolgozó mindenhez értő supermannek.
2022. aug. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

"Pont azt írtam, hogy a szélsőséges eset van eltávolítva az adathalmazból."


Ezt kerdezem, hogy a 950 alatti es 1.6M feletti osszegek mitol szelsoseges esetek, mikor rengeteg ceg kinal ezek alatt es felett is fizeteseket.

2022. aug. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

#51 valoban semmi ertelme minimalberre bejelento kkv-t, meg 3.5 milla bruttot fizeto pozikat belerakni, ezek valoban szelsoseges esetek.

Csak a minimalber es a 950 kozott, meg az 1.6M es 3.5M kozott van egy eleg nagy atmenet es ezekben a savokban sok ceg fizet sok munkavallalonak.

2022. aug. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
@53 Értelemszerűen a haranggörbe alsó és felső 10%-a még mindig sok munkavállalót jelent, viszont figyelembe kell venni, hogy érdemes-e ezekkel torzítani az adatokat. A Hays nyilván nem az igazság egyetlen lehetséges forrása, de nem is céljuk, irányadónak teljesen jó szerintem.
2022. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

Hat igen, lehet ertelme pl. levenni egy bizonyos szazalekot mindket oldalrol, a maradekbol meg atlagolni a minimumokat es a maximumokat, csak akkor a kapott adatoknak mar kozuk nem lesz a tenyleges minimumokhoz es maximumokhoz.

Amivel alapvetoen nincs problema, nyilvan az o statisztikajuk, ugy csurik-csavarjak, ahogy akarjak, csak akkor erdemes lehet megosztani azt is, hogy hogyan szamoltak.

Bar valoban, ha valakinek abszolut fingja nincs a piacrol, akkor annak a Hays partnerek altal kinalt alapberek valamilyen reszhalmaza is hasznosabb, mint a semmi.

2022. aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

Már meg is válaszoltad a kérdésed, ha te kevesled akkor válts, én inkább nagyobb multihoz mennék. Én 2 év tapasztalattal keresek hasonló munkakörben 500 nettót , de

mivel jó a munkakörnyezet én pl nem is tervezek váltani :D.

2022. aug. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!