Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás szoftverfejlesztő...

Diplomás szoftverfejlesztő vagyok, keveslem a fizetésemet. Váltsak területet?

Figyelt kérdés

Beágyazott fejlesztéssel foglalkozom BP-i multinál, másfél éve végeztem a BME-VIK-en ilyen specializáción, kb. azóta is dolgozom ezen a területen.

Nettó 515 a bérem, egyéb juttatás nincs. Szerintem ez nagyon kevés, és nem is látom, hogy itt komolyabb emelést ki tudnék harcolni.

Merre indulnátok a helyemben? Elég, ha ugyanezen a területen keresgélek jobb lehetőséget, vagy érdemesebb inkább átképezni magam valami jobban fizető technológiára?

Inkább multiknál nézelődjek, vagy elképzelhető, hogy egy kisebb cég jobban megfizetne?



2022. aug. 11. 11:44
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:

#40

Nézd, ha nem tudsz olvasni, akkor hagyjuk is, mert ez egyre szánalmasabb.

Eddig te állítottad halálbiztosan, hogy mi a módszertan, miközben én pont arról beszélek, hogy nem teljesen retardáltak az emberek, így van egy sokkal reálisabb megoldás.

2022. aug. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:

Nem allitottam semmit a modszertanrol, a mintarol allitottam. Miszerint a Hays csak a sajat partnereik adataibol dolgozik. Ami nyilvan teljesen logikus, miert hirdetnenek olyan savokat a sajat statisztikajukban, amit ok maguk nem kepesek partnereiken keresztul kinalni.

Te hajtogatod itt, hogy a modszertanuk milyen reprezentativ, erre a modszertanra vagyok kivancsi. Linkeld be kerlek.

2022. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:

#42

Szóval még hazudsz is.

De állítottál, a minta kiválasztása a módszertan része. Azt állítottad először, hogy a saját partnereiket használják agyatlanul, majd állítottad, hogy random kiválasztva.

Erre mondtam, hogy csak simán direkt azt feltételezed, ami neked kedvező, nem pedig, ami reális.


Mivel én nem állítottam semmit a módszertanról, azt mondtam, hogy reális.

2022. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:

Ja, hogy teged a random kifejezes zavart meg. Vedd ugy, hogy azt nem irtam akkor.

Azt allitottam, hogy a Hays csak a sajat partnereik adataibol dolgozik, ez teny, leirjak ok is.

Te azt allitod, hogy ezekbol az adatokbol ok reprezentativ statisztikat allitanak ossze az egesz piacra vonatkozoen. Erre vagyok kivancsi, hogy honnan tudod ezt.

2022. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

#44

Nem, én azt állatottam, hogy a saját adataikból is lehet reprezentatív képet adni, ami igaz, mivel egy kis országról van szó, aránylag kevés vállalattal, ami miatt egy 2 ezres szám bőven elég egy reprezentatív felmérés megalkotásához.

Főleg úgy, hogy eléggé hihetetlen lenne, hogy pontosan csak 2 ezer az a létszám, amihez hozzáférésük van.


Vagyis az állításom, hoyg nem tudsz olvasni, igaz.

2022. aug. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
Tehat a sajat adataikbol is lehet reprezentativ kepet adni es megsem adnak reprezentativ kepet, mert a minimumaiknak semmi kozuk a tenyleges minimumokhoz es a maximumaiknak semmi kozuk a tenyleges maximumokhoz, meg akkor sem, ha csak alapbereket nezunk. Es megint ott vagyunk, ahonnan elindultunk.
2022. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:

#46

Ez van, amikor valaki, aki nem ért az adatfeldolgozáshoz, az nagyon okos akar lenni.

Bizony, a szélsőséges esetek kiszokták venni, amikor az adatokkal dolgoznak, így igen, ha valaki 6 milliót keres és alatta a következő 1 milliót keres, akkor a 6 milliós adatot kiveszik


Vagyis de, ez alapbérekről ad jó képet.

Az, hogy neked semmi tudásod nincs arról, hogy az adatokkal hogyan dolgozunk, az nem jelenti, hogy ugyanott tartunk. Persze olyan szinten igaz, hogy okosabb nem lettél, de legalább elmondtad mindenkinek, hogy mennyi eszed van.

2022. aug. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:

Vegyunk egy konkret peldat a 2022-es guide-bol:

Senior Java Developer:

Minimum 950 000 Ft

Maximum 1 600 000 Ft


Rengeteg kkv fizet (joval) 950 brutto alatt es sok multi fizet 1.6M felett, meg akkor is, ha csak a versenyszferat es csak az alapbereket nezzuk. Ezek mitol szelsoseges esetek?

Vagy te hogy definialod pontosan a szelsoseges esetet, illetve a minimum es maximum fogalmakat?

2022. aug. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
(azt eszrevetted egyebkent, hogy lehet szemelyeskedes nelkul kommunikalni?)
2022. aug. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

#49

Bocs, hogy ezzel kezdem, de fontos lesz.


"azt eszrevetted egyebkent, hogy lehet szemelyeskedes nelkul kommunikalni?"

PErsze, én is ezt teszem. Nyugodtan olvasd vissza, amiket írtam. Nem személyeskedtem, a személyekedés az, hogy érvek helyett a személyedet támadom alaptalanul.

Ezzel szemben te adtál okot, illetve bizonyítékot, hogy be tudjam lőni, hogy milyen emberrel beszélek.


És azért ezzel kezdtem, mert ezt előbb le akartam írni és a másik kommenteden keresztül mutatom be.


#48

"Ezek mitol szelsoseges esetek?"

Tessék, tipikus példája annak, hogy nem tudsz olvasni.

Pont azt írtam, hogy a szélsőséges eset van eltávolítva az adathalmazból.

Leegyszerűsítve, a lényeg pont az, hogy a guide-ben található min és max érték egy gyakori min és max érték az adott területen.


Csak a példa kedvéért a boxplot-on az egy elég egyszerű példa arra, hogy hogy működik, ha valami.


"Vagy te hogy definialod pontosan a szelsoseges esetet, illetve a minimum es maximum fogalmakat?"

Igen, az én definíciómtól.

A matematikát is én találtam fel.


Te komolyan elvárod, hogy ilyen kérdések után ne azt feltételezzem, hogy egy középiskolás szintjén lévő emberrel beszélgetek?

Én nem személyeskedek, te bizonyítod, hogy amit mondok, az igaz.

2022. aug. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!