Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás szoftverfejlesztő...

Diplomás szoftverfejlesztő vagyok, keveslem a fizetésemet. Váltsak területet?

Figyelt kérdés

Beágyazott fejlesztéssel foglalkozom BP-i multinál, másfél éve végeztem a BME-VIK-en ilyen specializáción, kb. azóta is dolgozom ezen a területen.

Nettó 515 a bérem, egyéb juttatás nincs. Szerintem ez nagyon kevés, és nem is látom, hogy itt komolyabb emelést ki tudnék harcolni.

Merre indulnátok a helyemben? Elég, ha ugyanezen a területen keresgélek jobb lehetőséget, vagy érdemesebb inkább átképezni magam valami jobban fizető technológiára?

Inkább multiknál nézelődjek, vagy elképzelhető, hogy egy kisebb cég jobban megfizetne?



2022. aug. 11. 11:44
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagyok. De ezzel az erővel a diplomások 90%-a dobja is el a francba a papírját és menjen OKJ gyorstalpalóra?!

Ha ez így igaz, ahogy itt van reprezentálva, (sanszos, hogy nem) akkor ez egy indokolatlanul túlfizetett terület.

2022. aug. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
90%
@11 Nem vagyok fejlesztő, de gondold végig egy átlag napodat és vond le a következtetést, hogy mihez kell szoftvermérnök. Nincs appok nélkül okostelefon, kártyás fizetés, netbank, gps, tömegközlekedéses útvonalterv, gyűjtőlift, kajarendelés, taxirendelés ésatöbbi. A fizetések annak megfelelően alakupnak, hogy rengeteg emberre van szükség, viszont relatíve szűk réteg alkalmas a munka elvégzésére.
2022. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
80%
Igen, az a ratíve szűk réteg, aki rendelkezik ilyen irányú érdeklődéssel és megcsinált egy egyetemet, majd beletanult egy konkrét terülbe a szakmán belül. Nem pár hónap OKJ és egyből minden az ölébe hullik. Ezt a részét nem hiszem el.
2022. aug. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
Az OKJ-k 2 éves képzések ezen a területen, mindenesetre, hogy összepisilnéd magad ha megtudnád, hogy még az is teljesen felesleges. Megfelelő affinitással önképezhető, rövidebb idő alatt piacképesebb tudás szerezhető mint akkreditált rendszerben.
2022. aug. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:

Jó, azért az már komolyabban hangzik.


Visszatérve a kérdésre. Szerintem mimidig a multi az ahol a fizetés jellemzően több. Ha ez számít, akkor ott nézelődj. De ha a kisebb cég, ami mint munkakörnyezet jobban vonz, akkor gondold át, hogy melyik a fontosabb

2022. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:

Ha területet váltanék, mire lenne érdemes ráállni fizetés szempontjából?

Java mondjuk?

2022. aug. 11. 13:53
 17/56 anonim ***** válasza:
61%

Teszteld a piacot. Jó önéletrajz, linkedin profil.

Ha a linkedin profilod alapján elkezdenek keresni a fejvadászok akkor én bepróbálkoznék a másfél millával. A mai világban bármi előfordulhat főleg Budapesten.

Egyébként ha fejvadásszal lesz az első interjúd akkor ő meg fogja mondani mi az a bérsáv amivel eséllyel tudja továbbítani az önéletrajzod a megrendelőnek. Neki az az érdeke hogy pénzt keressen rajtad.

2022. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:

Hays-ben a C/C++ fejlesztőnél 0-3 év tapasztalatnál a maximumra ír 850-et, átlagra pedig 650-et.

Ez alapján nem hinném, hogy az én 1.5 évemmel az 1.5 millió reális igény lehet.

2022. aug. 11. 15:00
 19/56 A kérdező kommentje:
De még Java-nál is csak 950 a max.
2022. aug. 11. 15:00
 20/56 anonim ***** válasza:
100%
Azt kalkuláld bele, hogy a Hays mindig az előző évre vonatkozik. Idén meg óriási az infláció.
2022. aug. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!