Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Morgan Stanley és a hasonló...

A Morgan Stanley és a hasonló big4 cégek körül mitől van akkor hype?

Figyelt kérdés

Én voltam interjún a Morgannél.

Én azt tapasztaltam,hogy magasak az elvárások.Illetve, eléggé nagyképűség jellemzi a HR osztályt.A bérek terén viszont egyáltalán nem kiemelkedő,sőt...

Az a mentalitás,hogy ne pénzért dolgozz ott,hanem "presztízsből".

Én nem kértem a presztízsből, helyette egy nem annyira "menő" cégnél dolgozok,ez egy gyártócég, de fizetésekben jobb a Morgannél.



Egy volt vidéki szaktársam is így járt, pénzügyes állásra jelentkezett.Végül elment egy vidéki autógyártó céghez, mert ott is többet kínáltak neki.


2022. ápr. 24. 10:47
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

A Hays salary guide-nak sajnos nem sok koze van az itthon elerheto kompenzaciokhoz, csak a Hays-en keresztul toborzo cegek adatait tartalmazza es abbol is csak alapbert. Junior/medior szinten meg talan valamennyire realis.

Megneztem, senior java fejlesztore pl. brutto 1.6 millio maximumot ir, holott sok ceg ad 1.6 felett, tobben 2 millio felett.

2022. ápr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:

10:

Épp a Hays salary guide volt az egyik trigger, amiért otthagytam a Morgant, mert már csak felét kerestem akkor annak, amit a Hays szerint kellett volna.

2022. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

#11: de azok 2021-es adatok alapján voltak számolva.

#10: megesik

2022. ápr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
75%
#13 mar 2019-ben is kaptam brutto 2 millios megkeresest.
2022. ápr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
Gratula
2022. ápr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
A Hays statisztika egy átlagnak jó kb. a "minimum/átlag/maximum" elnevezéseiket figyelmen kívül hagyva. Lehet sokkal többet keresni a maximumaiknál és sokkal kevesebbet a minimumaiknál.
2022. ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

#11,12,14 ugye vágjátok, hogy ezt írtam az előzőhszekben, amire a hays hivatkozás ment:

"Fejlesztői részleg az, ahol nem annyira versenyképes a cég. Üzemeltetés részen, viszont egyrészt elég versenyképes.."

2022. ápr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
50%

"Itt tudom, hogy elég magasak az elvárások és elég alacsony az aránya az offerek visszautasításának szóval ebből gondolom, hogy versenyképes"


Akkor ezt is te irtad, nem? Offert az tud visszautasitani, aki eleve jelentkezett a Morganhez IT teruleten, az meg valljuk be, nem a top talent lesz (ok mennek a komolyabb tech cegekhez), valszeg a berigenyuk is ennek megfelelo. Tehat a versenykepessegrol ez semmit nem mond.

2022. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Igen, az üzemeltetés részleghez írtam. Miért ne jelentkezne top talent Morganhez?
2022. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Odairtam zarojelben. Minek menne valaki IT-ban Morganhez, ha mehet olyan cegekhez, mint Nvidia, Oracle, Snap, Microsoft, Cisco, Arm, Gitlab, Elastic (vagy Google akar). A remote es kulfoldi lehetosegrol nem is beszelve.
2022. ápr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!