Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Morgan Stanley és a hasonló...

A Morgan Stanley és a hasonló big4 cégek körül mitől van akkor hype?

Figyelt kérdés

Én voltam interjún a Morgannél.

Én azt tapasztaltam,hogy magasak az elvárások.Illetve, eléggé nagyképűség jellemzi a HR osztályt.A bérek terén viszont egyáltalán nem kiemelkedő,sőt...

Az a mentalitás,hogy ne pénzért dolgozz ott,hanem "presztízsből".

Én nem kértem a presztízsből, helyette egy nem annyira "menő" cégnél dolgozok,ez egy gyártócég, de fizetésekben jobb a Morgannél.



Egy volt vidéki szaktársam is így járt, pénzügyes állásra jelentkezett.Végül elment egy vidéki autógyártó céghez, mert ott is többet kínáltak neki.


2022. ápr. 24. 10:47
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
75%

Nekem több egyetemi csoportársam is a Morgan Stanley-hez ment, mind azt mondta, hogy ki kell hajtani a beled, túlórák dögivel, de rendesen megfizetik. Aztán pár év múlva a többség váltott, az egyik átment a londoni irodába.

Nekem ez a tapasztalatom a közgazdászok között.

2022. ápr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

1 #


Ha van átjárási lehetőség a nyugat-európai divíziókhoz, akkor érthető.

De, nem gondolom azt,hogy azaz általános,hogy lehúz valaki 2 évet a budapesti irodában és átmegy a brit vagy amerikai irodába.

2022. ápr. 24. 10:56
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora hype? Jol neznek ki CV-n, ugrodeszkanak tokeletesek, ennyi kb.

Hol hype-oljak oket, hogy kiemelkedoek a berek?

2022. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
95%
Szocializáció kérdése. Általában olyanok szopják be ezt a hypeot, akiknek fontos, hogy a külvilág mit gondol róluk. A Corvinus is ugyanezért van felkapva, pedig szerintem erősen túlértékelt. De nincs ezzel gond, legalább van ilyen is. Van aki azért dolgozik, mert pénzt akar, van aki meg szerint ez menő.
2022. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
91%
Dolgoztam Morgan Stanleynél. A bérek tényleg nem kiemelkedőek, de az elvárások sem azok, átlagos képességekkel bőven meg lehet ugrani azokat. Állandó túlórazás sem volt, igaz ez csapat függő.
2022. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Én a morgannél dolgozom, illetve sok ismerősöm is. A pénzügyi részleg, tényleg olyan, ahol sok a túlóra. Fejlesztői részleg az, ahol nem annyira versenyképes a cég. Üzemeltetés részen, viszont egyrészt elég versenyképes, másrészt, akkora és olyan változatos az infra, ami nem igazán érhető el máshol az országban, 1-2 kivételt leszámítva és ez nagyon csábító. Itt tudom, hogy elég magasak az elvárások és elég alacsony az aránya az offerek visszautasításának szóval ebből gondolom, hogy versenyképes.
2022. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
89%

Nem rég interjúztam gyakornoki pozícióra.


3 interjú és egy kb 3 órás teamfit után adták meg az állásajánlatot, majd mikor visszautasítottam hallatszott, hogy a HR-es nem sok ilyet hall.


Jó fizetést adtak volna, de nem a legmagasabbat és elég furcsa kicsi projektek voltak, amik nem annyira érdekeltek.


Szerintem nem nagy a hájp. Nagyon egyszerű volt az interjú minden része, csak angolul kellett tudnom túl hozzá.


Szép az épület + ismert a neve így sokan elájulnak tőle.

2022. ápr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Én is a morgannél dolgozom (IT). Szerintem (bónusszal, egybekkel együtt) eléggé versenyképes a fizu, viszont azt hallom/látom, hogy itt Mo-n különösen a fiatal, kevés tapasztalattal rendelkező jelöltek nagyon irreális (pénz) elvárásokkal jönnek, aminél olcsóbban kap a cég hasonló tudású embert indiában, akiknél ráadásul alap, hogy napi 12 órát hajtanak mint a gép.
2022. ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
#8 lehet nem vagy kepben a piaci helyzettel es azert gondolod, hogy versenykepes a fizu.
2022. ápr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
71%
Hays salary guide alapján, azért nem áll rosszul a Morgan.
2022. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!