Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Morgan Stanley és a hasonló...

A Morgan Stanley és a hasonló big4 cégek körül mitől van akkor hype?

Figyelt kérdés

Én voltam interjún a Morgannél.

Én azt tapasztaltam,hogy magasak az elvárások.Illetve, eléggé nagyképűség jellemzi a HR osztályt.A bérek terén viszont egyáltalán nem kiemelkedő,sőt...

Az a mentalitás,hogy ne pénzért dolgozz ott,hanem "presztízsből".

Én nem kértem a presztízsből, helyette egy nem annyira "menő" cégnél dolgozok,ez egy gyártócég, de fizetésekben jobb a Morgannél.



Egy volt vidéki szaktársam is így járt, pénzügyes állásra jelentkezett.Végül elment egy vidéki autógyártó céghez, mert ott is többet kínáltak neki.


2022. ápr. 24. 10:47
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Ezek közül melyik toboroz Magyarországon üzemeltetési részleghez?
2022. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Irj ra recruiterukre LinkedIn-en, ha kivancsi vagy, hogy melyiknel van most nyitott pozi uzemeltetes teruleten. En csak Oracle-rol tudok 100% biztosat mondani, itt van folyamatosan.
2022. ápr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
VMWare-nél is van üzemeltetős pozi, haver pár hete interjúzott velük.
2022. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
53%
#23-as: almát az almával, körtét a körtével légy szíves. Amiket leírtál, azok mind technológiai cégek, a Morgan meg egy bank. Lehet, hogy egységsugarú kódtoló karrierjének első 3 évében nincs nagy különbség (egyébként van), de utána karrier utak tekintetében ég és föld. Jóval gyakoribb, hogy egy tech cégtől bankhoz mennek az emberek, mint fordítva - erre 2 magyarázat lehet, az egyik, hogy egy idő után kihullik a férgese, a másik meg, hogy 10-15 év után rájönnek az emberek, hogy ugyanazt a zsét a banknál könnyebben megkapják mint a tech cégnél. Nekem - volt évfolyamtársakkal, kollegák révén - inkább a 2. verzió jön le, csomó általam nagyra tartott ismerős kötött ki banki/biztosítói vonalon.
2022. ápr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
#24 te mirol beszelsz? Uzemeltetesrol?
2022. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
24-es részeg vagy? Mi az, hogy amit mind leírtam? 1db céget írtam, a VMWare-t :D
2022. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Errol amugy eszembe jutnak a bank fikazos topicok Blindon :)

Ennel pl. egesz sok szavazat erkezett:

[link]

A szavazast a hulladek fizetes nyerte.

A kommentelok kozott vannak JPMorgan, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Citi stb. alkalmazottak is, erdemes elolvasni a kommentjeiket.

(Aki nem ismerne Blindot, csak ceges emaillel lehet regisztralni, az alapjan jelenik meg a ceged a hozzaszolasaidnal es teljesen anonim)

2022. ápr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
#24-es vagyok, bocs a #20-asnak címeztem.
2022. ápr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

27-es jónak tűnik ez a fórum, nem ismertem.

Érdekes egyébként, hogy bankok nem tudják felvenni a versenyt fizetésekben, azt gondolná az ember hogy nekik azért van miből.

2022. ápr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

#29: 3 dolog:

- a teamblind-en alapvetően a frusztrált emberek sirámait olvasod, nem ez a teljes minta.

- amiket ott írnak, nekem (50 évesen) nem mind negatív, pl. "slow and steady", "Banks is good for people who wants to get to management and be a lifer." - nekem ezekkel semmi bajom, mire ennyi idős leszel neked se lesz

- pénzügyi területen is megvan a "ranglétra", ha 8-tól 5-ig nyugis munkát akarsz elmész biztosítóhoz, ha kicsit többért kicsit többet akkor bank, ha nagy pénzt akarsz szakítani és 0-24-ben pörögni akkor meg ott a hedge fund (IT-ről van szó), ha meg tényleg akkora zseni vagy, ledoktorálsz fizikából és low latency tradingben faragod a nanoszekundumokat, legalább is pár éve ez volt a csúcs

2022. ápr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!