Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Morgan Stanley és a hasonló...

A Morgan Stanley és a hasonló big4 cégek körül mitől van akkor hype?

Figyelt kérdés

Én voltam interjún a Morgannél.

Én azt tapasztaltam,hogy magasak az elvárások.Illetve, eléggé nagyképűség jellemzi a HR osztályt.A bérek terén viszont egyáltalán nem kiemelkedő,sőt...

Az a mentalitás,hogy ne pénzért dolgozz ott,hanem "presztízsből".

Én nem kértem a presztízsből, helyette egy nem annyira "menő" cégnél dolgozok,ez egy gyártócég, de fizetésekben jobb a Morgannél.



Egy volt vidéki szaktársam is így járt, pénzügyes állásra jelentkezett.Végül elment egy vidéki autógyártó céghez, mert ott is többet kínáltak neki.


2022. ápr. 24. 10:47
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Hát én banknál dolgozom és eddig messze a legjobb, pedig voltam már pár helyen(szintén üzemeltetés).

Az ilyen forumok, ahogy fentebb is írták frusztrált emberek gyűjtőhelye. Mint a gyk. :D

2022. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Igen, csak furcsa, hogy ennyire el vannak maradva kompenzáció téren. Gondolom ez azért van, mert bankok nem adnak RSU-t, ami a tech óriásoknál a kompenzáció legnagyobb része.

Ha szoftverfejlesztés területet nézzük pl, így belegondolva a világ köztudottan legjobb fejlesztői (ilyenek, mint Ken Thompson, Jon Skeet, James Gosling vagy Jeff Dean) tech cégeknél dolgoznak és egyet sem tudok mondani, aki banknál.

2022. ápr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Bjarne Stroustrup ? bár ő pont most vonul nyugdíjba
2022. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Ja valóban, akkor egyet tudok :)
2022. ápr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
67%
#32: ezeket azért ismered, mert opensource cuccokat csináltak, amikről mindenki tud. Azoknak a nevét, akik olyan rendszereket raktak össze amiken keresztül másodpercenként millió dollárok áramlanak, nem azért nem ismered, mert azok nem voltak jó fejlesztők - csak ők nem szerettek annyira konferenciákon előadást tartani.
2022. ápr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Igen, ez is egy oka lehet a kompenzációbeli különbségnek, hogy a bankok gyakorlatilag a tech cégek által fejlesztett cloud szolgáltatásokra építik a rendszereiket. A Morgan talán az Azure-ra, ha jól tudom.
2022. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Előző: ez nem így van. Egyik cloud cég sem tud/akar olyan biztosítékot adni, ami egy Morgan (vagy Goldman vagy Schwab) méretű banknak megfelelő lenne - ha 14:32-kor el kell utalni másfélmilliárd dollárt, az nem függhet attól, az Amazon v Azure éppen milyen napot fogott ki. Ami igazán fontos, az belső rendszeren fut. Ez persze nem zárja ki azt, hogy ezek a cégek nem kritikus, és gyorsan válozó számításigényű feladatokat (pl. gazdasági modellszámítások) cloud-ba nyomjanak ki, mert ezekre most 500 CPU kell, 2 óra múlva meg 5000, viszont nem megy csődbe a cég ha 1000 eset közül 1x nem lesznek kész mert éppen bal lábbal kelt fel az AWS.
2022. ápr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy tudom, hogy csak pár éve megy az átállás, illetve egyik cloud provider sem kínál még 100%-os SLA-t. Ezért olyan lassú a bankolás még ma is, pár éve meg rémálom volt. Szerencsére a fintech cégek már egész jó alternatívákat kínálnak, így nem kell a dinoszaurusz bankokkal bajlódni. Meg a blockchain megoldások is jó ütemben fejlődnek.
2022. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanaz volt mint a 11-esnek. (Morgentől) A fizetésemelésen ledöbbentem annak ellenére hogy az év végi értékelésem nagyon jó volt (az előtte lévő évi is). Én is megnéztem a Hays-t erre az évre és a Medior fejlesztő minimumát se érte el a fizetésem (lassan 7 év tapasztalattal, de nem midn a morgenben). A váltással a senior sáv közepére ugrottam hirtelen fel.


Egyébként én is azt látom, hogy a morgen már nem kiemelkedő (inkább átlagosan fizető), főképp akkor ha már itt vagy pár éve. Az elmúlt években a piac nagoyn elment. HA most jössza ide akkor lehet adnak jobbat, de azért nem a TOP fizető, mint ami 10 éve volt. Több ismerősöm is gondolkodik (vagy már megtette) a felmondáson. Véleményem szerint idén azért fognak egy kiigazítást csinálni.


Ami a kezdőket illeti (most jött ki az egyetemről) most azért szerintem nem rossz fizetést tud adni. Br. 650k+ és onnantól felfele.

2022. máj. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
100%
A Morgan nem Big4 cég
2022. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!