Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyan volt már veled, hogy...

Olyan volt már veled, hogy tökéletesen alkalmasnak érezted magad egy munkakörre, mégis már a 0-ik körben kihullottál?

Figyelt kérdés

A leírás alapján mindenem megvolt: szakmában eltöltött évek száma, erős referencia, szakmai elismerések, sőt, még azok a plusz képesítéseim is, amiket csak úgy kértek, hogy előny.

Mégis a HR-től csak egy automata üzenet jött, hogy most nem akarnak velem továbbmenni. Persze, sértettség is beszél belőlem valamilyen szinten, hogy még csak első körig sem jutottam, de ami jobban zavar, hogy nem értem az okát. Néztem munkáikat a neten, bármelyik tényleg a kisujjamban lett volna.

Ilyenkor mi lehet az ok?



2021. jún. 11. 14:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is jelentkeztem egy állásra, két hónapja hirdetik már, kertek egy próbamunkát, amit időre kellett megcsinálni, rengeteg energiát belefeccöltem, és hetek óta azt sem képesek megírni, hogy bocs, nem jutottál tovább. Miközben a hirdetés még mindig aktív, ráadásul nem is állásportálon, hanem a saját honlapjukon (amit frissítenek is) szóval még az sem lehet, hogy előre kifizették a hirdetési helyet.
2021. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
79%
21, nem akarnak senkit felvenni, csak az ingyen munka kell nekik ;)
2021. jún. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem is. Megoldottad próbamunka keretein belül azt, amiért másnak fizetniük kellett volna. :)
2021. jún. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Amit én csináltam ott egy nagy cégről volt szó, nem ingyenmunkáztatnak :). Legalábbis nem olyan formában, hogy azt felhasználnák később...
2021. jún. 13. 06:47
 25/27 anonim ***** válasza:
84%
Én is csekkoltam azóta az oldalaikon, és nem használták fel, amit csináltam, a relevanciája pedig már lejárt, mert egy bizonyos aktualitással kapcsolatban készítettem a próbamunkát.
2021. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
50%

"Amit én csináltam ott egy nagy cégről volt szó, nem ingyenmunkáztatnak :). Legalábbis nem olyan formában, hogy azt felhasználnák később..."


Tehát ingyen dolgoztál. Most mindegy, hogy mit kezd vele a végén a cég, foglalkoztál valamivel egy foglalkoztató/munkáltató kérésére, amiért semmit nem fizetett. Annak, akit hivatalosan erre alkalmaz viszont fizetést kénytelen adni ugyanezért. Szépítheted akárhogy, ez ingyen munka volt (munkajogilag)...

2021. jún. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is kissé furcsa jelenségnek tartom.

Ha én munkáltató lennék, nem szűrnék ki sok embert önéletrajz alapján, ha az alapvető követelményeknek amúgy megfelelnek. Ha valami kétségem lenne, legalább egy pár perces telefonhívást lefolytatnék, hogy az megérzéseim igazak-e, és csak utána döntenék érdemes-e interjúra is meghívni az illetőt.

2021. jún. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!