Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyan volt már veled, hogy...

Olyan volt már veled, hogy tökéletesen alkalmasnak érezted magad egy munkakörre, mégis már a 0-ik körben kihullottál?

Figyelt kérdés

A leírás alapján mindenem megvolt: szakmában eltöltött évek száma, erős referencia, szakmai elismerések, sőt, még azok a plusz képesítéseim is, amiket csak úgy kértek, hogy előny.

Mégis a HR-től csak egy automata üzenet jött, hogy most nem akarnak velem továbbmenni. Persze, sértettség is beszél belőlem valamilyen szinten, hogy még csak első körig sem jutottam, de ami jobban zavar, hogy nem értem az okát. Néztem munkáikat a neten, bármelyik tényleg a kisujjamban lett volna.

Ilyenkor mi lehet az ok?



2021. jún. 11. 14:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez semmi….


Jelentkeztem egy állásra, be se hívtak interjúra, de felhívtak, hogy ugyan felvettek valakit, de az csak két hónap múlva kezd, a köztes időben vállalkozóként elmennék-e ugyanarra a pozícióra ideiglenesen…😁

(Ha lett volna szabad kapacitásom, akkor mondjuk simán, de így csak ajánlottam egy kollégát)

2021. jún. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy olyan is volt, hogy a HRes ajánlott máshol állást, mert szerinte nagyon szuper voltam a telefonos beszélgetés és a cv alapján, de a szakmai vezető nem akart behívni sem
2021. jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
10: szerinted mi történhetett? Én két év alatt elég sokat fejlődtem, új programokat tanultam meg, új dolgokat tudok megcsinálni, és ez látszik is a portfóliómban. Mégis ugyanez, legfeljebb az első körig jutok utána szevasz.
2021. jún. 11. 22:20
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok: lehet, hogy sok tapasztalt ember került ki a munkaerőpiacra mostanában, és nyilván inkább azt fogják felvenni, akinek több tapasztalatot látnak az önéletrajzában...Ha valahova mondjuk 3-5 évet kérnek, nekem van 3, másoknak meg 5, akkor inkább őket fogják behívni.

Igaz, hogy én az előző helyemen a belemet is kidolgoztam, több ember munkáját végeztem egyedül, de ez az önéletrajzból nem fog kiderülni a cégek számára.

2021. jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
21%

Igen, úgy látom ideje leszállni a magas lóról. Azzal, hogy régebben olyan egyszerűen állást találtál szimplán szerencséd volt.


Most jön majd a fekete leves. Enjoy your stay.

2021. jún. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
15: Semmilyen magas lovon nem vagyok, szimplán van egy keresett szakmám, amilyen neked nincs. Nem kell, hogy az legyen az alap, hogy 100 helyre adod be és sehova nem kellesz. Nekem most is van munkám, csak egyszerűen váltani szeretnék. Lehet, hogy most más a helyzet már a járvány után. Te viszont mindig lecserélhető voltál és be kellett érd azzal, ami leesett.
2021. jún. 12. 05:17
 17/27 anonim ***** válasza:
91%

Voltam úgy, hogy első körben "alkalmatlannak" nyilvánítottak a munkakör betöltésére. Ezt így a képembe is vágták mindenféle indoklás nélkül. Berágtam, és futottam még egy kört a dologgal, mert én teljesen másképp éreztem. Második körben kaptam egy "kegyelem" kettest. :) Mivel a többi jelentkező más okból kifolyólag mégsem szerződött le velük, jobb híján felvettek engem a leghosszabb próbaidővel (6 hó). Nem írom le, hogy hányszor kaptam soron kívüli jutalmat a kiemelkedő munkám miatt. De azt tudom, már most aggódnak, hogy hamarosan nyugdíjba megyek. :)


Kérdem én: A HR-es nem volt megfelelő a pozíciójára 7 évvel ezelőtt? :D

2021. jún. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Előzőekkel nagyon egyetértek, sokszor az automata rendszer szűr ki, vagy ha jön 100 hirdetés, a HRes meg se nézi csak az első 50-et első körben...

De velem olyan is történt (szűk szakmai kör szóval visszajutott a híre hozzám), hogy bár kiírtak pozíciót Linkedinre meg minden, de ezt csak jogszabályi kötelezettségek miatt tették ki (meg gondolom felmérni a piacot), de már megvolt, belül kinek osztják le.

Ilyenkor hiába van az hogy mindennek megfeleltem, átszabtam az önéletrajzomat hogy megfeleljen, voltak ajánlásaim stb.


Nem kell szabad ezen fennakadni sajnos mert ezeregy tényező van amit nem befolyásolhatsz.

2021. jún. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

17: szerintem a HR kb. ennyire jó pont. Nem ismerik az adott munkakört sem, amire embert keresnek. Leginkább azon dől el egy állásinterjú, hogy mennyire vagy "pozitív", "csapatszellemű játékos", mennyire jössz be a HR-es kisasszonynak.

18: le vagyok maradva, ez a rendszer mégis hogyan szűr? Lényegében elárulhatom, animátor vagyok, egy algoritmus hogyan néz meg és választ ki videós munkák alapján bárkit?

2021. jún. 12. 13:39
 20/27 A kérdező kommentje:
18: még annyi ehhez, hogy láttam olyat munkakört is (szintén nem vettek fel), amit fél éve hirdetnek már mind a mai napig. Minden alkalommal van rá kb. 20 jelentkező LinkedInen. A próbamunka több napos munka volt, akkor foadtam meg, hogy soha nem csinálok olyat, ami 2-3 óránál tovább tart.
2021. jún. 12. 13:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!