Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyan volt már veled, hogy...

Olyan volt már veled, hogy tökéletesen alkalmasnak érezted magad egy munkakörre, mégis már a 0-ik körben kihullottál?

Figyelt kérdés

A leírás alapján mindenem megvolt: szakmában eltöltött évek száma, erős referencia, szakmai elismerések, sőt, még azok a plusz képesítéseim is, amiket csak úgy kértek, hogy előny.

Mégis a HR-től csak egy automata üzenet jött, hogy most nem akarnak velem továbbmenni. Persze, sértettség is beszél belőlem valamilyen szinten, hogy még csak első körig sem jutottam, de ami jobban zavar, hogy nem értem az okát. Néztem munkáikat a neten, bármelyik tényleg a kisujjamban lett volna.

Ilyenkor mi lehet az ok?



2021. jún. 11. 14:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
Nem megfelelő személyiség, túlképzettség, életkor, nem.
2021. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Igen jártam már így sajnos.

Szerintem ennek sok oka lehet. Pl. nem jó a "csomagolás" (értsd: nem jól állítottad össze az önéletrajzod), vagy túl későn küldted az önéletrajzot (már másik 20 emberrel folyamatban vannak az interjúk), vagy túl nagy a bérigényed vagy túl sokat tudsz és úgy gondolják, nem maradnál sokáig, vagy a fotó alapján nem voltál szimpatikus vagy béna a HR-es.

Ez most csak pár példa, nem biztos, hogy ezek igazak a te esetedben, de én ilyenekre szoktam gondolni.

2021. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

2: abban igazad van, hogy egy héttel később küldtem, mint ahogy kirakták.

De ha egy fotó alapján bukok egy állást az meg kérdés, hogy alkalmas-e egy ilyen HR-esnek, aki ilyen alapján szortíroz. Amúgy nem vagyok se cigány, se kövér vagy bármi, átlagos fejem van.

2021. jún. 11. 15:14
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

Ha volt rajtad kivul meg 100 jelentkezo hasonlo kompetenciakkal, akkor nyilvan nem fogjak behivni mind a 100 embert, valami alapjan szurni kell.

Hogy mi alapjan szurtek, azt toluk lehet max megkerdezni.

2021. jún. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, túl magas volt a bérigényed (ha meg kellett adni).
2021. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Ha már a századik jelentkezésen is túl leszel efféle kérdések fel sem fognak merülni benned.
2021. jún. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
Ez velem is sokszor előfordult, én arra tudok tippelni, hogy sok helyen kiszűr az ATS (applicant tracking system) már és soha nem látja vérhús ember az önéletrajzod. Ezeket kijátszani sem könnyű, mert ahány fajta van, annyi féle random kritérium alapján szűrhet.
2021. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Velem olyan helyen is megtörtént, ahova nem kellett első körben bérigényt írni.
2021. jún. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nekem sem kellett bérigényt írni.

6: eddig valahányszor állást kerestem 10 helyre kellett max. beadnom és volt munkám. Most sem ez a gondom.

2021. jún. 11. 18:35
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is hasonló: korábban ugyanezzel az önéletrajzzal, ugyanezzel a fotóval, kevesebb tapasztalattal szinte mindenhova behívtak, most pedig szinte sehova. Ha tovább is jutok, az interjú/próbafeladat után eltűnnek (pedig ugye mindenhol megígérik, hogy nemleges válasz esetén is értesítenek majd), és ha pár hét múlva e-mailben érdeklődöm, arra sem reagálnak. Kis cégek, nagyobb cégek ugyanúgy.
2021. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!