Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolja sok munkás,...

Miért gondolja sok munkás, hogy a minimálbér növelése miatt neki is jár az emelés?

Figyelt kérdés

Megemelik a minimálbért annak aki kevesebbet keres igen, de aki már mondjuk elérte a 200 ezres szintet az miért vár el emelést mikor így is jóval többet keres már?


Most mondjuk faluhelyen ahol csak 10 embernek kéne odaadni még havi 10 ezer forintot az éves szinten több mint 1 millió forintot vesz ki a főnök zsebéből úgy, hogy igazából semmi nem indokolja!


Értem én ezt a minimálbér emelést bár szerintem máshogy kellene elosztani nagyvárosokban meg faluhelyen ahol nem fizetnek a megrendelők annyit a munkáért meg olcsó az élet de nem értem ezt a hőbörgést azoktól akik már jól keresnek , hogy nekik is emelve legyen! Nekik pont azért van már emelt fizetésük mert megkapták korábban és majd emelve lesz ha rászolgálnak..


2021. febr. 6. 09:14
1 2 3 4 5
 31/44 anonim válasza:
68%

Válaszát köszönöm!! Kellőképpen kielégítő volt! Ön szerint az Ön munkásai. Szerintem Ők munkavállalók, Ön pedig egy munkáltató, aminek egy szimbiotikus nem pedig parazitoid függő viszonynak kellene lennie, ahol egyik fél sem hiszi el, hogy "ő szarta a spanyolviaszt", hogy rajta áll vagy bukik minden, mert ez nem ilyen kur*ára egyszerű, bárcsak az lenne. Személy szerint az ilyen típusú önértékelést mellőzném és meghagynám ennek lehetőségét a környezetemnek, munkavállalóimnak, bírálják el Ők, hogy milyen munkáltató is vagyok! Kevés helyen látni annyi önhivatkozást mint itt. "Én" "én" "én", már lassan többet van ez a személyi nevmas jelen a mondatokban mint bármilyen más kötőszó. "Akinek nem veregetik a vállát, az kénytelen veregetni a sajátját". Miért van az,hogy a gyakorikerdeseken teszi fel a kérdést?

"Megemelik a minimálbért annak aki kevesebbet keres igen, de aki már mondjuk elérte a 200 ezres szintet az miért vár el emelést mikor így is jóval többet keres már?"


Miért nem attól a Lojális Emberétől kérdezi meg aki hüppögött a fizetés miatt? Miért nem egyenesen azzal beszéli meg akivel a konfliktusa kialakult?! Miért kell ezt ide citálni? Részemről a valamit is érő munkáltató ott kezdődik, amikor ha problémája nem tetszése van, azt kulturált keretek között képes lekommunikálni, és nem az internet emberétöl kérdezi meg, hogy :"Miért gondolja sok munkás, hogy a minimálbér növelése miatt neki is jár az emelés?"

Úgy gondolom erre személy szerint az tudna érdemben válaszolni aki érintett a dologban, aki megjegyezte vagy Önnek vagy valamelyik Hűséges Emberének, hogy az Ő fizetése is emelkedhetne. Mivel feltette itt a kérdést, ebből úgy gondolom Ön nem kapott választ a munkavállalójától aki hüppögött az emelés miatt, de egyáltalán meg próbálta ezt az adott féltől meg kérdezni? Vagy egyből a gyakori kérdésekre rohant, hogy majd hátha valamelyik vállalkozó Uraság kolléga jól beáll Ön mellé, és együtt lehet mantrázni, hogy mennyire szemtelenek ezek a Munkások?


Ezt pedig javaslom újra gondolni :

"Az meg miért baj , hogy embereimnek nevezem őket?? Hát emberek nem?? Én is ember vagyok! Talán nem az én embereim?? Amíg nálam dolgoznak addig az én embereim ha meg elmennek akkor már nem ez ilyen egyszerű!"


Soha nem voltak az Ön emberei, egoizmus így kifejezni az embernek magát. Önnek dolgozó emberek, akik ott vannak és pénzt generálnak a munkáltatónak, hogy legyen miből kivenni az osztalékot év végén, és lehessen Thai földre menni nyaralni, no meg legyen miből fizetést adnia és malacot vennie! Nem az Ön emberei, soha sem voltak soha sem lesznek(legalábbis reméljük h a rendszer ezt soha nem teszi lehetővé, bár amerre tart már egy ideje, sajnos még bármi lehet). Javaslom a főnök és a vezető közötti különbséget értelmezni, egy hatalmas folyó választja el a kettőt egymástól, érdemes dönteni, hogy melyik partot választja.

2021. febr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Szerintem meg sokkal jobban hangzik embereimnek hívni őket mint munkásoknak!


Ők az én embereim akikért én is vagyok! Sokkal közelebbi viszony mintha munkásaimnak hívnám őket!


Én vagyok a főnök és ezzel mi a gond? Vezető és főnök igen van különbség néhol, de itt nincs! És igenis a főnökük vagyok ezzel nincs is gond, mindenhova kell egy főnök aki irányítja a nyájat!


A felelősséget kivállalja? Én! Ki szerzi a munkát és ki vezényli őket? Én! Akkor ki a vezető?? Én , de attól még főnök is vagyok ez csak játék a szavakkal!


És szerintem meg lehetne kérdezni az embereimet hogy milyen főnök is vagyok, biztos lehetsz benne hogy jókat mondanának el rólam mert foglalkozok velük! A pályakezdőkkel meggyűlt már a bajom meg nekik is velem de ezért próbálom kinevelni az értelmesebb fajtából a hosszútávú munkaerőt! Ezért is vannak a prémium juttatások a fizetésen felül ami máshol nincs a környéken, na meg a magas fizetés ha lojális marad.

2021. febr. 6. 11:48
 33/44 anonim ***** válasza:
93%
troll troll troll
2021. febr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyétek már komolyan ezt a félőrültet. Nincs ennek semmilyen vállalkozása, munkanélküli, aki ráér a szülei kisszobájában ülve kitalálni ezeket a provokatív meséket.
2021. febr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

A disznó nem prémium! Érted?


Te nem főnök vagy, hanem egy marha, akinek dolgozik pár szerencsétlen. A munkát nélküled is meg tudnák csinálni, ha nem lennének 1 bitesek, akiket meg kehet vezetni, sajnos falun sok ilyen ember van.

2021. febr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Mert ha adnék 100 ezer forintot az prémium lenne ugye?? Én többet adok éves szinten ételben meg italban mint ez az összeg akkor mi is a prémium?
2021. febr. 6. 11:55
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
A 100ezer forint. Az prémium. A pár ezer forintos disznó, meg az olcsó sör a nap végén, az NEM az
2021. febr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Itt látszik nem tudod mennyibe kerül egy féldisznó!


És számolj utána annak is, hogy mindennapos üdítő vagy sör mennyibe kerül éves szinten!


Többet adok mint 100 ezer forint és ennek értéke van! A fizetést megkapják pénzben de prémiumként láthatják, hogy ételt és italt kapnak amiből a család is kap! Gondoskodok nem csak róluk hanem a családjaikról is már amelyiknek van!

2021. febr. 6. 11:59
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Minden évben veszek disznót, és kell a fenének naponta üdítő, azt meghagyom neked prolinak, nem költöm ilyen b.romságokra a pénzem, hogy üdítő meg sörike
2021. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Döbrögi a kedvenc trollom,

csak mérsékelten idegesítő, és igazán szórakoztató:D

2021. febr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!