Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolja sok munkás,...

Miért gondolja sok munkás, hogy a minimálbér növelése miatt neki is jár az emelés?

Figyelt kérdés

Megemelik a minimálbért annak aki kevesebbet keres igen, de aki már mondjuk elérte a 200 ezres szintet az miért vár el emelést mikor így is jóval többet keres már?


Most mondjuk faluhelyen ahol csak 10 embernek kéne odaadni még havi 10 ezer forintot az éves szinten több mint 1 millió forintot vesz ki a főnök zsebéből úgy, hogy igazából semmi nem indokolja!


Értem én ezt a minimálbér emelést bár szerintem máshogy kellene elosztani nagyvárosokban meg faluhelyen ahol nem fizetnek a megrendelők annyit a munkáért meg olcsó az élet de nem értem ezt a hőbörgést azoktól akik már jól keresnek , hogy nekik is emelve legyen! Nekik pont azért van már emelt fizetésük mert megkapták korábban és majd emelve lesz ha rászolgálnak..


2021. febr. 6. 09:14
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
66%
Az ilyen maszekok szoktak panaszkodni, hogy nem kapnak embert.
2021. febr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

#10


Az embereim szeretnek engem. Előbb már leírtam, hogy a környéken én fizetek legjobban! Legalábbis a lojális és tapasztalt embereimnek!


Az meg, hogy nem értek hozzá és menjek el "dolgozni" az elég érdekes, hiszen több mint 10 ember családjának az asztalára teszek ételt és én is sokat dolgozok és még többet dolgoztam ezért! Szerinted 2 autót meg egy családi házat fel tudtam volna építeni a vállalkozásomból az évek során ha nem értenék hozzá???

2021. febr. 6. 10:08
 13/44 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan. Úgy ahogy csinálod. Felveszed a munkáért a rengeteg pénzt, de az embereidnek alig adsz belőle. Vállalkozó vagyok, tudom hogy csinálja néhány alja társam, te is közéjük tartozol. Mi sem bizonyítja jobban pénzügyi kultúrád semmisségét, hogy egy zsákfaluban képes voltál építkezni. Ekkora butaságot is csak kevesen mernek csinálni. Mert az ok, hogy én Kecskemét kertvárosi részen felépitettem egy házat és most kb. 20 millióval többet ér az ok, de egy faluban azt max. 3 milliórt tudod eladni. te tudod. Nem nehéz falun a legtöbbet adni fizetés terén, mikor mindenki minimálbért keres. Lojálisak mi? :D Meg szeretnek? Azért lázadoznak, hogy te fél éve heti szinten kérdést raksz ki róluk igaz? Ne etess már senkit, úgyis átlátunk a szitán
2021. febr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

#13


Itt élek születésem óta és itt van a vállalkozásom is, szerinted hol építsek házat? Nem az érdekel mennyiért lehet eladni mert nem célom eladni, magamnak és családomnak építettem, nem eladásra! De megsúgom, nem 3 milliót érne!


A lojális embereim nem lázadoznak, a fiatalok akiknek semmi tudásuk nincs azok szoktak néha okoskodni de olyankor elmagyarázom merre van az előre és az értelmes megérti! De el lehet menni Pestre is ott majd több lesz a pénz, meg a kiadás is! Ezt is elmondom nekik, itt nincs zsákbamacska!


Viszont ha lojálisak, betanulnak akkor nem csak minimálbér elérhető és itt faluhelyen 200 ezerhez közelítő fizetés az elég jónak számít! Arról már ne is beszéljünk, hogy emellé még ott vannak a prémium juttatások amik forintba átszámolva éves szinten nem kevés pénz!

2021. febr. 6. 10:29
 15/44 anonim ***** válasza:
87%
A prémium az nem a fél disznót jelenti, és a 200ezer fizetés falun is ugyanannyi, mint Pesten. Semmi
2021. febr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

#15


200 ezer forint semmi?? Érdekes! Főleg, hogy a szomszéd faluban a hasonló területen vállalkozónál csak minimálbéren vannak emberek, nincs feljebb!


De nem is szeretik úgy az emberei mint az enyémek engem. Na meg nem is sok embere marad meg 1 évnél tovább, nálam meg van jó pár aki már évek óta nekem dolgozik! Meg is kapja a jussát érte!


Megnézném itt az okoskodókat, hogy ők mennyi bért tudnának kitermelni 10+ embernek itt faluhelyen azzal amit én csinálok!

2021. febr. 6. 10:34
 17/44 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj vmi értelmeset, ha ez a biznisz nem megy. Ennyi. Egyértelmű, hogy nincs kereslet rá
2021. febr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

#17


Igen, ezt mond meg akkor annak a 10+ családnak akiknek áttételesen én teszek ételt az asztalukra a nap végén..

2021. febr. 6. 10:40
 19/44 anonim ***** válasza:
49%

Szeretnek az embereid?

Brokeback Mountain

2021. febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
67%
Nem te teszel ételt az asztalra, nem te veszed meg a boltban a kaját, nem te főzöd meg. Te csak adsz nekik minimális pénzt, a többséget meg elteszed magadnak és elszórod értelmetlen dolgokra mint pl. falun építkezésre, ami kb. wtf kategória, értelmetlen h.lyeség. Aztán azzal ámítod magad és próbálsz minket, hogy adsz nekik naponta egy sört és évente 1 feldisznót. na bumm. Mi is veszünk évente, fillér beruházás, kb. 2 hónap alatt elfogy, és csak hétvégeken főzünk belőle. A 99%-a5 kajának így is boltba vesszük, ami falun és Pesten is ugyanannyiba kerül
2021. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!