Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolja sok munkás,...

Miért gondolja sok munkás, hogy a minimálbér növelése miatt neki is jár az emelés?

Figyelt kérdés

Megemelik a minimálbért annak aki kevesebbet keres igen, de aki már mondjuk elérte a 200 ezres szintet az miért vár el emelést mikor így is jóval többet keres már?


Most mondjuk faluhelyen ahol csak 10 embernek kéne odaadni még havi 10 ezer forintot az éves szinten több mint 1 millió forintot vesz ki a főnök zsebéből úgy, hogy igazából semmi nem indokolja!


Értem én ezt a minimálbér emelést bár szerintem máshogy kellene elosztani nagyvárosokban meg faluhelyen ahol nem fizetnek a megrendelők annyit a munkáért meg olcsó az élet de nem értem ezt a hőbörgést azoktól akik már jól keresnek , hogy nekik is emelve legyen! Nekik pont azért van már emelt fizetésük mert megkapták korábban és majd emelve lesz ha rászolgálnak..


2021. febr. 6. 09:14
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
83%
Döbrögi as usual
2021. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
81%
Már megint a szokásos szombati döbrögi. Mikor veszed észre, hogy senki sem osztja a véleményed? Nem gyanús ez neked? Mellesleg az albérletárakat eltekintve ugyanannyiba kerül az élet a falun is mint Pesten. Csak falun van lehetőség zöldségeket termeszteni, állatokat tartani, hogy legalább azt ne kelljen megvennk a boltba, de összességébe az sem sokkal olcsóbb
2021. febr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
A pénz az infláció miatt évről évre egyre kevesebbet ér. Nominálisan valóban ugyanúgy 200.000 forintot keres az illető, de ha 3%-os inflációval számolunk (amit én azért keveslek, szerintem legalább 3,3-3,5%), az azt jelenti, hogy tavaly pl. 20.000 Ft-ba került egy hétvégi nagybevásárlás, idén már 20.600 Ft-ba kerül. Vagyis a fizetésedből eleve kevesebb marad meg, és az is kevesebbet ér, magyarán ez olyan, mintha nem lenne infláció, de neked minden évben csökkentenék pár százalékkal a fizudat, mondván minek panaszkodsz, még így is többet keresel, mint az, aki a minimálbért kapja.
2021. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Igen, csak nekem is nőnek a kiadásaim és a megrendelők meg nem akarnak annyival többet fizetni! Ha ők nem tudnak többet fizetni akkor én miből adjak a munkásnak?? Meg mire fel mikor ugyanazt a munkát végzi!


Az meg, hogy 600 Ft-al drágább egy 20 ezres bevásárlás amit írt itt valaki az nehogy már megrendítse a jól kereső embereimet! Akik meg minimálbéren vannak azok úgy is megkapják az emelést mert kötelező!

2021. febr. 6. 09:34
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Te hihetetlenül ostoba vagy, képtelen vagy megérteni, hogy mi zajlik körülötted a világban, üzlet analfabéta vagy
2021. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Érdekes lenne ha üzleti analfabétaként több mint 10 ember családjának asztalára tennék ételt azzal , hogy nálam dolgozhatnak!
2021. febr. 6. 09:42
 7/44 anonim ***** válasza:
84%
"Igen, csak nekem is nőnek a kiadásaim és a megrendelők meg nem akarnak annyival többet fizetni!" - és ez hol érdekli az alkalmazottat? Ha neked nőnek a költségeid, a bevételeidet viszont nem tudod növelni, az egészen egyszerűen azt jelenti, hogy pocsékul gazdálkodsz. Annyi szerencséd valóban van, hogy jogszabályi kötelezettség nincs arra nézve, hogy a munkabérnek a reálértékét meg kell tartani, de ez nem változtat azon a tényen, hogy az alkalmazottaid belátható időn belül ott fognak téged hagyni, ha azt veszik észre, hogy bár a fizetésük papíron ugyanannyi, mint öt éve, csak éppen minden más lett drágább a világon. Ha pedig az egész előző válaszomból annyit fogtál fel, hogy +/- 600 Ft, akkor menthetetlen vagy.
2021. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Azt nem hinném, hogy elmennének mert a lojális munkásaimnak 200 ezer körül fizetek ami a környéken kimagasló! És még nem is beszéltem a prémiumról ami napi szinten, illetve évi 2x is jár!
2021. febr. 6. 09:50
 9/44 anonim ***** válasza:
84%
A napi sör nem prémium, hanem a főnök szegénységi bizonyítványa.
2021. febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
A disznó a prémium? :D ne nevettesd már ki magad komolyan, gáz amit csinálsz. Nem értesz az üzlethez, nem vagy jó szakember, mert akkor rengeteg munkád lenne, csak kizsákmányolod az emberid, akik végső elkeseredésükben mentek el dolgozni hozzád, mert sajnos falun elég sz.r az élet, az éhhalálnád még nálad is jobb. Sajnos te meg ilyen kapzsi vagy, hogy a kiszolgáltatott embereket is még jobban ke akarod húzni ahelyett, hogy elgondolkoznál azon, hogy ez a vállalkozás abszolút nem neked való, kezdenél egy értelmes dologba, elmennél rendes munkát doogozno vagy elköltöznél egy zsákfaluból.
2021. febr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!