Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolja sok munkás,...

Miért gondolja sok munkás, hogy a minimálbér növelése miatt neki is jár az emelés?

Figyelt kérdés

Megemelik a minimálbért annak aki kevesebbet keres igen, de aki már mondjuk elérte a 200 ezres szintet az miért vár el emelést mikor így is jóval többet keres már?


Most mondjuk faluhelyen ahol csak 10 embernek kéne odaadni még havi 10 ezer forintot az éves szinten több mint 1 millió forintot vesz ki a főnök zsebéből úgy, hogy igazából semmi nem indokolja!


Értem én ezt a minimálbér emelést bár szerintem máshogy kellene elosztani nagyvárosokban meg faluhelyen ahol nem fizetnek a megrendelők annyit a munkáért meg olcsó az élet de nem értem ezt a hőbörgést azoktól akik már jól keresnek , hogy nekik is emelve legyen! Nekik pont azért van már emelt fizetésük mert megkapták korábban és majd emelve lesz ha rászolgálnak..


2021. febr. 6. 09:14
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Évente 2 alkalommal van étel-prémium.


És szerinted ki adja azt a pénzt amiből ételt vesz és kaját rak az asztalra?? ÉN!

2021. febr. 6. 10:46
 22/44 anonim ***** válasza:
88%
Fél disznó nem egyenlő a prémiummal, hiába írod le 5x. Ha te nem fizetsz nekik ennyit, akkor más fog, ettől nem te vagy a megmentőjük. Ha ők nem lennének, nem lenne kész s munka, ergó egy fityinget nem keresnél. Ők teszik s te asztalodra az ételt
2021. febr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim válasza:
82%
Szép jó reggelt itt a vállalkozó URAKNAK. Legyen kedves Mr.Fő vállalkozó Úr, fejtse ki, hogy mit is ért lojalitás alatt! Mitől lesz egy munkás lojális, ez milyen helyzetekben és hogyan mutatkozik meg? Csak mert ez a Feudális rendszerekben megszokott szövegekörnyezet felettébb furcsa így a 21.században, Európában, "Nyugaton"! "az embereim"?! Ez mit jelent? Az ön nevén vannak? Talán meg vette őket? Vagy esetleg rabszolga szerződés köttetett ami biztosítja a lojalitást? Legyen kedves Uram ezeket tisztázni mivel ezen megfogalmazásokból ami következtethető az Ön, munkavállalókkal kapcsolatban vonatkozó nézeteire,hozzáállására az felháborító. "embereim", "lojálisak" stb. Amikor ilyeneket olvasok egy MUNKÁLTATÓ szájából, teljesen a 17.szazadban érzem magam, döbrögik, grófok, bárók, hűbéresek és lojális csicskakat és rabszolgakat tartó emberek között. Válaszait előre is köszönöm!!!
2021. febr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

A lojális egy pozitív szó!!


Becsületesen dolgoznak és maradnak nálam miután betanítottam őket! Ezért lojálisak velem és én is az vagyok velük!


Az meg miért baj , hogy embereimnek nevezem őket?? Hát emberek nem?? Én is ember vagyok! Talán nem az én embereim?? Amíg nálam dolgoznak addig az én embereim ha meg elmennek akkor már nem ez ilyen egyszerű!


Nem rabszolgáimnak hívom őket hanem embereimnek!! Mivel emberek!!

2021. febr. 6. 10:58
 25/44 anonim ***** válasza:
95%
Már megint az "ételprémiumos" troll...
2021. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha téged minden dolgozód imád mint főnököd, és lojálisak, mert olyan jóságos uraságuk vagy, akkor ki a franc az a "sok munkás" aki gondolja hogy "minimálbér növelése miatt neki is jár az emelés"?


Már nem tudod hogy mit hazudtál mikor aztán saját magad buktatod le hogy itt hazudozol a nemlétező munkásaidról.

2021. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

Fejtsük meg együtt hogy mit csinál rosszul döbrögi uraság, mert valami hiba van itt a mátrixban. :D


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2021. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

#26


A kezdő iskolából kijövő semmihez nem értő fiatalok! Akik egyből fél milliót akarnak keresni mikor semmihez nem értenek, és volt már rá több példa, hogy nem hasznot hanem kárt csináltak csak nekem! És nekik a legnagyobb a szájuk!

2021. febr. 6. 11:08
 29/44 anonim ***** válasza:
81%
Én egyből iskola után kerültem vezető beosztásba, semmi kárt nem tettem, csak hasznot termeltem. Ellentétben pár 50+ kollégámmal
2021. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azután hogy kikerültem az iskolából, voltam úgy hogy mindegy mennyi a pénz, csak végre kereshessek, legyen valami munka. Aztán mostanra vagyok már úgy vele, hogy tisztába vagyok a világgal, ha valami nevetséges ajánlattal állnának elém, akkor mondom hogy azt a kis alamizsnát inkább tartsa meg magának.
2021. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!